
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкриття провадження
за виключними обставинами
20 травня 2019 року м. Київ № 826/13846/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у перерахунку пенсії позивача, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в контексті статті 24 Конституції України;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" здійснити з 01.01.2017 перерахунок позивачу пенсії з інвалідності, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.10.2017 до моменту здійснення перерахунку;
- визнання дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві при вирішенні звернення позивача як дискримінаційні щодо перерахунку пенсії яке було подано до відповідача.
Рішенням суду від 27.12.2018 в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.
До суду надійшла заявап ОСОБА_1 від 02.05.2019 (вх. №8128 від 11.05.2019) про перегляд рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.12.2018 у справі №826/13846/18 за виключними обставинами.
У заяві зазначено, що виключно обставиною є Рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(ІІ)/2019, яким визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 N 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
На думку заявника, саме це положення Закону слугувало правовою підставою для відмови в задоволенні позову.
Відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для перегляду судових рішень у зв`язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане. Отже, зазначена заявником підстава передбачена наведеними нормам Кодексу.
Оскільки заява відповідає вимогам статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість відкриття провадження за виключними обставинами.
Керуючись статтею 366 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження за виключними обставинами у справі №826/13846/18.
2. Здійснити розгляд заяви за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) учасників справи.
3. Призначити розгляд заяви за виключними обставинами до розгляду в судовому засіданні, яке відбудеться 19 червня 2019 року о 10:30 год. у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зала судового засідання №7.
4. Встановити відповідачу п`ятнадцять днів з дня вручення (отримання) цієї ухвали для подання відзиву на заяву про перегляд судового рішення за виключними обставина з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача;
5. Роз`яснити, що подання заяв по суті справи (відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечення, пояснення третьої особи) є правом учасника справи, такі заяви повинні відповідати вимогам, встановленим статтями 162-165 Кодексу адміністративного судочинства України та подаватись до суду з доказами їх направлення з додатками іншим учасникам.
Докази, заяви з процесуальних питань подаються до суду відповідно до статей 79, 166-167 цього Кодексу.
У разі ненадання відповідачем відзиву, у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішуватиме справу за наявними доказами.
6. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про призначення судового засідання відкриття провадження за виключними обставинами.
Суддя В.А. Донець