Рішення № 81887527, 22.05.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2019
Номер справи
620/1193/19
Номер документу
81887527
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 травня 2019 року Чернігів Справа № 620/1193/19

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Житняк Л.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом до Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України, в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови, викладеній в листі від 08.03.2019 №7656/06, у переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу";

- зобов`язати відповідача призначити позивачу з 28.01.2019 пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що у січні 2019 року вона звернулася до відповідача з заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", додавши до заяви всі необхідні документи. Втім, відповідач протиправно відмовив їй, не врахувавши період її роботи з 27.12.1974 по 20.04.1982 на посадах інспектора та економіста в Чернігівському районному фінансовому відділі та періоди роботи позивача з 21.04.1982 по 31.03.1994 на посадах економіста і головного бухгалтера в Деснянському районному фінансовому відділі.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного письмового провадження, без виклику сторін (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-ти денний термін, з дня отримання копії ухвали для подання відзиву на позов.

Протягом встановленого ухвалою суду строку відповідачем подано відзив на позов, у якому він позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні та пояснив, що вказані посади інспектора, економіста, головного бухгалтера Законом України "Про державну службу", Кабінетом Міністрів України не віднесені до відповідних посад державних службовців і період роботи на вищезазначених посадах не зараховуються до 20-річного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби. Також вказав, що позивач звертався з відповідними позовними вимогами до Деснянського районного суду м.Чернігова та згідно постанови від 06.07.2017 у справі №750/4260/17 позивачу було відмовлено. Одночасно просив розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи наданий відповідачем відзив, суд зазначає, що вказана справа підпадає під визначення, наведене у п.3 ч.6 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ). Згідно ст.263 КАСУ суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. При цьому, згідно ч.3 ст.263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив. Враховуючи, що відповідачем в повній мірі викладені обставини та обґрунтування, які покладені в основу його позиції щодо відсутності підстав для задоволення позову у відзиві на позовну заяву, суд не вбачає необхідності у розгляді даної справи за правилами загального позовного провадження. Крім того, суд вважає клопотання Чернігівського ОУПФУ необґрунтованим, оскільки відповідачем жодним чином не зазначено підстав для виклику його в судове засідання.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.

28.01.2019 позивач звернулася до відповідача з заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". Разом із заявою позивачем було надано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2019 №3, довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2019 №4, довідку від 04.01.2019 №03-37/1 за підписом начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Чернігівській області А.Літоша та довідку від 08.01.2019 №04-03/8 за підписом начальника фінансового управління Чернігівської РДА. Вказані обставини відповідачем не заперечуються.

За результатами розгляду заяви відповідач листом від 08.03.2019 №7656/06 відмовив позивачу у переведені на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Відмова мотивована тим, що згідно з пунктами 10,12 розділу "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" та Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ "Про державну службу" мають право особи, які на день набрання чинності Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу":

мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Відповідач зазначає про те, що оскільки на день набрання чинності Закону України від 10.12.2015 №889-VII "Про державну службу", тобто на 01.05.2016, позивач не працювала на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України, то їй необхідно мати 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Також відповідач вказує, що відповідно до записів в трудовій книжці позивачу до стажу державної служби можливо зарахувати періоди роботи в Управлінні державного казначейства у Чернігівській області з 15.01.1998 по 14.08.2001. Проте період роботи позивача з 27.12.1974 по 20.04.1982 на посадах інспектора, економіста, старшого економіста в Чернігівському районному фінансовому відділі, період роботи з 21.04.2982 по 31.03.1994 на посадах старшого економіста і головного бухгалтера в Деснянському районному фінансовому відділі не зараховується до 20- річного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, оскільки згадані посади не віднесені до відповідних посад державних службовців відповідно до листа Управління державної служби Головного управління державної служби в Чернігівській області №04-02/469 від 03.09.2010 року. Таким чином, загальний трудовий стаж позивача складає 30 років 8 місяців 16 днів, в тому числі стаж державної служби складає 3 роки 7 місяців.

Вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернулась до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

В силу прямої дії ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" , пенсійне забезпечення державних службовців регулюється ст.90 та пунктами 10-12 Прикінцевих положень цього Закону.

Статтею 90 Закону України "Про державну службу" №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

У відповідності до пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України "Про державну службу" №889-VIII та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №889-VIII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України "Про державну службу" №889-VIII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №889-VIII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Так, згідно ст.24 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII "Про державну службу" прийняття на державну службу, просування по ній службовців, стимулювання їх праці, вирішення інших питань, пов`язаних із службою, проводиться відповідно до категорій посад службовців, а також згідно з рангами, які їм присвоюються.

У відповідності до ст.25 Закону України "Про державну службу" №3723-XII основними критеріями класифікації посад державних службовців є організаційно-правовий рівень органу, який приймає їх на роботу, обсяг і характер компетенції на конкретній посаді, роль і місце посади в структурі державного органу.

Встановлюються такі категорії посад службовців:

перша категорія - посади голів державних комітетів, що не є членами Уряду України, голів інших центральних органів державної виконавчої влади при Кабінеті Міністрів України, Постійного Представника Президента України в Республіці Крим, представників Президента України в областях, містах Києві та Севастополі, перших заступників міністрів, перших заступників голів державних комітетів, що входять до складу Уряду, керівників Адміністрації Президента України, Секретаріату Верховної Ради України та інші прирівняні до них посади;

друга категорія - посади заступників керівника Адміністрації Президента України, заступників керівника Секретаріату Верховної Ради України, заступників керівника апарату Кабінету Міністрів України, керівників структурних підрозділів Секретаріату Верховної Ради України, секретаріатів постійних комісій Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, апарату Кабінету Міністрів України, радників та помічників Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, заступників міністрів, заступників голів державних комітетів, які входять до складу Уряду, перших заступників, заступників голів комітетів та інших центральних органів державної виконавчої влади при Кабінеті Міністрів України, першого заступника Постійного Представника Президента України в Республіці Крим, перших заступників глав обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади;

третя категорія - посади заступників керівників структурних підрозділів, завідуючих секторами, головних спеціалістів, експертів, консультантів Адміністрації Президента України, Секретаріату Верховної Ради України і апарату Кабінету Міністрів України, заступників Постійного Представника Президента України в Республіці Крим, заступників глав обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, представників Президента України в районах, районах міст Києва та Севастополя, начальників управлінь, самостійних відділів у складі міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади та інші прирівняні до них посади;

четверта категорія - посади спеціалістів Адміністрації Президента України, Секретаріату Верховної Ради України і апарату Кабінету Міністрів України, заступників начальників управлінь, самостійних відділів (підвідділів) міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади, керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади;

п`ята категорія - посади спеціалістів міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, заступників представників Президента України в районах, районах міст Києва та Севастополя, заступників керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, спеціалістів апарату цих адміністрацій та інші прирівняні до них посади;

шоста категорія - посади керівників управлінь, відділів, служб районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, спеціалісти управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади;

сьома категорія - посади спеціалістів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь і відділів та інші прирівняні до них посади.

Віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

З матеріалів справи вбачається, що у період з 27.12.1974 по 20.04.1982 позивач працювала на посадах інспектора, економіста, старшого економіста в Чернігівському районному фінансовому відділі та з 21.04.1982 по 31.03.1994 на посадах старшого економіста і головного бухгалтера в Деснянському районному фінансовому відділу. У подальшому, 15.01.1998 прийняла присягу державного службовця. У період з 15.01.1998 по 14.08.2001 працювала у Державному казначействі Чернігівської області на посаді начальника операційного відділу.

Вказані вище обставини встановлені рішенням Деснянського районного суду м.Чернігова від 06.07.2017 у справі №750/4260/17, а отже доказуванню не підлягають.

Зазначеним судовим рішенням визначено, що на день набрання чинності Закону України "Про державну службу" №889-VIII, тобто на 01.05.2016 позивач не працювала на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України, то позивачу необхідно мати 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами Кабінету Міністрів України. Таким чином суд дійшов висновку, що стаж державної служби складає 3 роки 7 місяців (період з 15.01.1998 по 14.08.2001), оскільки згідно копії трудової книжки, у позивача відсутній необхідний стаж державної служби (20 років), тому відсутні законні підстави для переведення її на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".

Відповідач у своєму відзив вказує, що предмет позову у даній справі, є аналогічний тому, що був предметом розгляду у справі №750/4260/17. Проте, суд з такою думкою не погоджується, виходячи з наступного.

Згідно листа Управління Державної служби Головного управління Державної служби України в Чернігівській області від 03.09.2010 №04-02/469 період роботи з 27.12.1974 по 20.04.1982 позивача на посадах інспектора, економіста, старшого економіста в Чернігівському районному фінансовому відділі можуть бути зараховані до стажу державної служби за умови, якщо Чернігівський районний фінансовий відділ був у структурі місцевих органів державного управління міністерств і відомств УРСР, а також посади були передбачені штатним розписом вказаного відділу та оплата праці здійснювалась за рахунок бюджетних коштів. Період роботи позивача з 21.04.1982 по 31.03.1994 на посадах старшого економіста і головного бухгалтера в Деснянському районному фінансовому відділу можуть також бути зараховані до стажу державної служби, за умови, що вказані посади належали б до структури комітету Деснянської районної Ради народних депутатів. При цьому зазначено, що посади інспектора, економіста, головного бухгалтера Законом України "Про державну службу" №3723-XII та Кабінетом Міністрів України не віднесені до відповідних категорій посад державних службовців.

Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (втратила чинність 25.03.2016) до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.

У додатку до вказаної постанови зазначено: Міністерства і відомства УРСР (включаючи головні управління, управління, що відповідно до затвердженої Урядом структури входили до центрального апарату цих міністерств і відомств) та виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.

Згідно з Кваліфікаційним довідником посад службовців, затвердженим постановою Деркомпраці СРСР від 14.01.1969 №15, загальносоюзним класифікатором професій робітників, посад службовців та тарифних розрядів, затверджених постановою Держстандарту СРСР від 27.08.1986 №16, посади інспектора, економіста належала до посад спеціалістів.

Залишаючи в силі рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 06.07.2017 у справі №750/4260/17, Київський апеляційний адміністративний суд в своїй ухвалі від 15.08.2017 звернув увагу на те, що матеріали справи не містять доказів того, що Чернігівський районний фінансовий відділ був у структурі місцевих органів державного управління міністерств і відомств УРСР та займані посади позивачем у період з 27.12.1974 по 20.04.1982 були передбачені штатним розписом вказаного відділу і оплата праці здійснювалась за рахунок бюджетних коштів, а Деснянський районний фінансовий відділ належав би до структури комітету Деснянської районної Ради народних депутатів.

Судом встановлено, що 12.09.2011 позивач звернулась до Головного фінансового управління облдержадміністрації з заявою про надання роз`яснення, чи відносяться зазначені посади в трудовій книжці в Чернігівському районному фінансовому відділі Чернігівської області (період роботи з 27.12.1974 по 20.04.1982) та в Деснянському районному фінансовому відділі м.Чернігова (період роботи з 21.04.1982 по 31.03.1994) до категорій посад державних службовців, та чи були ці посади передбачені штатним розписом районних фінансових відділів і чи здійснювалась оплата праці за рахунок державних коштів.

16.09.2011 позивачем отримано лист №10-10/Ф-25-08 від Головного фінансового управління Чернігівської обласної державної адміністрації з якого вбачається, що згідно з Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №283 від 03.05.1994 та додатку до нього, період роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів у виконавчих комітетах місцевих рад, їх управліннях, самостійних відділах зараховуються до стажу державної служби. Таким чином, фінансові відділи були структурними підрозділами виконавчих комітетів місцевих рад, а посади інспектора бюджету, держдоходів, економіста та головного бухгалтера були в штаті апарату управління фінансового відділу, то період роботи на цих посадах зараховується до стажу державної служби.

Як вбачається з архівної довідки від 19.02.2018 №18-54/39, виданої Чернігівською міською радою, Деснянський районний фінансовий відділ м.Чернігова почав функціонувати з 01.02.1974 на підставі рішення виконавчого комітету Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих від 03.01.1974 №4 "Об утверждении структуры вновь образованных Деснянского и Новозаводского райисполкома". Також, зазначено, що фінансовий відділ виконавчого комітету Деснянської районної Ради народних депутатів у 1982-1994 роках був органом виконавчого комітету Деснянської районної Ради народних депутатів. У своїй діяльності відділ підпорядковувався районній раді, її виконавчому комітету та фінансовому відділу виконавчого комітету Чернігівської обласної Ради народних депутатів.

Згідно Додатку до Порядку обчислення стажу державної служби до переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, зокрема, у Виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи, Місцевих органів державного управління міністерств і відомств УРСР та інших республік, а також СРСР.

Разом з листом від 11.01.2019 №01-32/1-вих Чернігівською районною державною адміністрацією Чернігівської області надано копію реєстраційної картки по штатах на 1976 рік, в якій зазначено, що Чернігівський райфінвідділ безпосередньо підпорядкований обласному фінансовому відділу, копії кошторисів видатків на утримання апарату управління Чернігівського райфінвідділу на 1976 рік, копії кошторисів видатків Чернігівського районного виконавчого комітету та його відділів на 1974 рік та на 1982 рік, копію наказів з основного виду діяльності за 1977 рік Чернігівського районного фінансового відділу.

Таким чином, з зазначених копій документів вбачається, що періоди роботи позивача з 27.12.1974 по 20.04.1982 на посадах інспектора та економіста в Чернігівському районному фінансовому відділі можуть бути зараховані до стажу державної служби, оскільки Чернігівський районний фінансовий відділ був у структурі місцевих органів державного управління міністерств і відомств УРСР, а також вказані посади передбачені штатним розписом вказаного відділу та оплата праці здійснювалась за рахунок бюджетних коштів.

В свою чергу, відповідно до архівної довідки від 19.02.2018 №18-54/39 Деснянський районний фінансовий відділ м.Чернігова у 1982-1994 був органом виконавчого комітету Деснянської районної ради народних депутатів. Таким чином, періоди роботи позивача з 21.04.1982 по 31.03.1994 на посадах економіста і головного бухгалтера в Деснянському районному фінансовому відділі також можуть бути зараховані до стажу державної служби з огляду на те, що посади належали до структури виконавчого комітету Деснянської районної Ради народних депутатів. Таким чином, позивач має понад 10 років стажу державної служби.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

У відповідності до п.1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

У даному випадку має місце саме переведення з одного виду пенсії, а саме з пенсії за віком, яку позивачу було призначено, на інший вид, а саме на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

В зв`язку з цим законодавство передбачає застосування у даному випадку норм ч.3 ст.45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній з 01.10.2011 і по даний час), де зазначено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться за час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Частиною 1 ст.10 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Таким чином, у відповідача не було правових підстав для відмови у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з дня звернення з відповідною заявою.

В Рішенні Конституційного Суду України від 09.07.2007 у справі №1-29/2007 зазначено, що утверджуючи і забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими законами України встановила певні соціальні пільги, компенсації і гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права, а тому відповідно до ч.2 ст.6, ч.2 ст.19, ч.1 ст.68 Конституції України вони є загальнообов`язковими, однаковою мірою мають додержуватися органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами. Невиконання державою своїх соціальних зобов`язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави. Принципи соціальної держави втілено також у ратифікованих Україною міжнародних актах: Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права 1966 року, Європейської соціальної хартії (переглянутій) 1996 року, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та рішеннях Європейського суду з прав людини.

Згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. З урахуванням зазначеного, позов ОСОБА_1 до Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії слід задовольнити повністю.

Керуючись ст. ст. 227, 229, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови, викладеній в листі від 08.03.2019 №7656/06, у переведенні ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Зобов`язати Чернігівське об`єднане управління Пенсійного фонду України призначити ОСОБА_1 з 28.01.2019 пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 );

Відповідач - Чернігівське об`єднане управління Пенсійного фонду України (проспект Миру, 44, м.Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 40378209);

Повне рішення суду складено 22.05.2019.

Суддя Л.О. Житняк