Ухвала суду № 81884459, 20.05.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2019
Номер справи
260/1120/18
Номер документу
81884459
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залучення третьої особи

20 травня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1120/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Копосович Е.О.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 ,

представник позивача - адвокат Тричинець Н.І.

відповідача: Коритнянська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області - представник адвокат Михалків ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Коритнянська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Коритнянська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області, яким просить:

1. Прийняти заяву та залучити мене до справи у якості третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору.

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення сесії Коритнянської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області № 259 «Про скасування рішення сесії від 11.08.2015 року № 544, рішення сесії від 29.05.2017 року, № 256 та розроблення нового Генерального плану населеного пункту села Кінчеш» від 17.07.2017 року.

3. Визнати протиправним та скасувати Рішення сесії Коритнянської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області прийняла Рішення № 503 «Про затвердження Генерального плану сільського населеного пункту села Кінчеш, Ужгородського району» від 30.08 без року.

4.Судові витрати стягнути з відповідача.

21 березня 2019 року до суду надійшли заяви про залучення до участі у справі в якості третьої особи депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_2 та від депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_3 .

28 березня 2019 року до суду надійшла заява про залучення до участі у справі в якості третьої особи депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_6 .

Вказані клопотання обгрунтовані тим, що вищезазначенні особи є депутатами Коритнянської сільської ради Ужгородського району, обрані відповідно до чинного законодавства та визнані повноважними згідно результатів виборів депутатів сільської ради від 25 жовтня 2015 року. Зазначають, що в даному випадку оспорюється питання законності та належності прийнятого рішення органу місцевого самоврядування, по якому ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , як депутати Коритнянської сільської ради, Ужгородського району, представляючи інтереси своїх виборців, інтереси територіальної громади, голосували «за». Відтак, у випадку прийняття судом по справі №260/1120/18 рішення про задоволення позову Обслуговуючого кооперативу "АВТОРИНОК КІНЧЕШ", це однозначно вплине на права та інтереси вищезазначених осіб , як жителів с. Кінчеш і як представників територіальної громади, які виконують свої обов`язки згідно ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

У підготовчому судовому засіданні 20 травня 2019 року, представник позивача заперечив щодо залучення в якості третіх осіб ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_6 до участі у справі .

Представник відповідача не заперечував щодо вищезазначених осіб до участі у справі.

Також, 10 травня 2019 року на адресу суду надійшла заява про вступ у справу, як третя особа без самостійних вимог ОСОБА_7 .

Вказана заява обгрунтована тим, що ОСОБА_7 є мешканкою села Кінчеш Ужгородського району. Вважає, що Коритнянська сільська рада порушила її права та інтереси при розробці та затвердженні генерального плану села Кінчеш Ужгородського району. Зазначає, що Коритнянська сільська рада, порушивши процедуру розробки генеральних планів с. Коритняни й с. Кінчеш та процедуру проведення громадських слухань по цим генеральним планам, обмежила її права на доступ до публічної інформації. З цієї причини ОСОБА_7 не змогла реалізувати своє конституційне право взяти участь у місцевому самоврядуванні - ознайомитися із проектами генеральних планів і подати по ним обґрунтовані зауваження та пропозиції. Крім того, не були оприлюднені вже затверджені генеральні плани Коритнян й Кінчеша на офіційному сайті Коритнянської сільської ради. Графічні та текстові матеріали до генерального плану села Коритняни відсутні й дотепер на сайті, на день реєстрації даної заяви. Вважає доводи Позивача, викладені в адміністративному позові, цілком обґрунтованими та достовірними, у зв`язку з чим бажає приєднатись до розгляду справи і вирішення спору шляхом вступу у справу як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні Позивача.

В судовому засіданні представник третіх осіб- депутатів Коритнянської сільської ради адвокат Радь І.І. та мешканка с. Кінчеш ОСОБА_7 підтримали подані ними заяви про вступ у справу в якості третіх осіб без самостійних вимог.

ОСОБА_7 до заяви додала заяви від 15.08.2018 року , з якими вона зверталася до відповідача щодо порушення її прав під час обговорення та громадських слухань.

Сторони в судовому засіданні не заперечили щодо залучення ОСОБА_7 до участі в даній справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору.

Заслухавши думку сторін, зважаючи на обставини справи, письмові докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до рішення № 1 від 06.11.2015 року Коритнянської сільської ради "Про результати виборів депутатів сільської ради 25 жовтня 2015 року" ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_6 визнані як обрані депутаті Коритнянської сільської ради по своїм кругам.

Відповідно до ст.2 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Згідно статті 20 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" на сесіях місцевої ради депутати місцевої ради на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені до відання відповідної ради.2. Депутат місцевої ради, крім секретаря ради, голови районної у місті, районної, обласної ради та їх заступників, повинен входити до складу однієї з постійних комісій, що утворюються радою.Депутат місцевої ради за дорученням відповідної ради або постійної комісії, до складу якої його обрано, бере безпосередню участь у підготовці питань для розгляду на сесіях ради та засіданнях постійної комісії.3. Депутат місцевої ради зобов`язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган.4. Рада, до якої обрано депутата, має право заслуховувати його звіти про виконання рішень ради, на пленарних засіданнях періодично інформує депутатів місцевої ради про хід виконання рішень, прийнятих радою, реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними, а також з інших важливих питань діяльності ради та її органів.

Статтями 18 та 19 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" встановлені права та обов`язки депутата місцевої ради у раді та її органах, зокрема:

Депутат місцевої ради зобов`язаний:

- додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів; 2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;

- Депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат місцевої ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.

-. Депутат місцевої ради має право:

пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами;

вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов`язаних з його депутатською діяльністю;

вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;

виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;

ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів до їх опублікування;

оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об`єднань, якщо вони мають суспільне значення.

Відповідно до ст. 17 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності "генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Згідно ст. 49 ч.2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

На підставі наведеного, суд вважає, що з метою правильного вирішення даної справи та недопущення порушень прав, інтересів та обовязків вищевказаних осіб, на які може вплинути рішення по справі, суд приходить до висновку про їх залучення до участі у справі.

Керуючись ст. 49,80,181 КАСУ, суд,-

УХВАЛИВ:

1.Залучити до участі в даній справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору

- депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_2 ( АДРЕСА_6.);

- депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_3 ( АДРЕСА_7 );

- депутата Коритнянської сільської ради Ужгородського району ОСОБА_6 ( АДРЕСА_8

- ОСОБА_7 ( АДРЕСА_3 . АДРЕСА_3 , вул АДРЕСА_5 ).

2.Встановити третім особам строк для подання пояснень щодо позову в порядку встановленому ст. 165 КАС України протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали.

3. Надати всім учасникам справи можливість ознайомитися з матеріалами справи.

4.Оголосити перерву в підготовчому судовому засіданні до 06 червня 2019 року 15:30 год. , яке відбудеться за адресою в м. Ужгороді, пл. Б.Хмельницького,21.

Справу буде розглянуто суддею Плеханова З.Б. одноособово.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя З.Б. Плеханова

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 22 травня 2019 року