Постанова № 81883201, 17.05.2019, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
17.05.2019
Номер справи
359/4197/19
Номер документу
81883201
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 359/4197/19

Провадження № 3/359/1583/2019

Протокол № 0165/12500/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2019 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянувши за участю представника митниці Ясінської О.Я., адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ч. 2 ст. 483 МК України, відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 проживання: АДРЕСА_1 ; місце роботи, посада: фізична особа – підприємець; документ, що посвідчує особу: посвідка на постійне проживання ІН НОМЕР_2 , видана 18.05.2016, органом 4801; паспорт громадянина Республіки ОСОБА_2 НОМЕР_3 , виданий 22.06.2018, -

в с т а н о в и в :

11.01.2019 у зоні діяльності Київської митниці ДФС (м/п «Аеропорт-Бориспіль») через митний кордон України авіаційним транспортом переміщувався товар – птиці живі «щиглики» у кількості - 1600 шт., «собаки» - 11 шт., «коти» - 4 шт. Відправником товару, згідно з товаросупровідними документами, виступав громадянин CHEHADE ОСОБА_3 , KOMSOMOLSKAYA 67, KIEV 02088 ОСОБА_4 (Шехаде Алаа).

11.01.2019 до відділу митного оформлення № 5 м/п «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС, для розміщення вантажу «живі птахи – щиглики та папуги» на склад тимчасового зберігання ДПМА «Бориспіль» та подальшого його митного оформлення, з метою переміщення через митний кордон України до Лівану м. Бейрут, звернувся із відповідною заявою та заповненою митною декларацією громадянин ОСОБА_1 .

Переміщення вказаного товару через митний кордон України здійснювалось за митною декларацією від 11.01.2019, засвідченою особистим підписом громадянина ОСОБА_5 , на підставі наступних документів: авіаційна накладна № 714 0001 5735 від 11.01.2019, Заяви громадянина Шехаде ОСОБА_6 від 11.01.2019 та Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» (далі ВГО «ЗООСВІТ») від 10.01.2019 № 07, відповідно до якої загальна вартість птахів становить – 80 000,00 грн.

Відповідно до відомостей, заявлених у Довідці № 07 від 08.01.2019, громадянин ОСОБА_5 діяв від імені ВГО «ЗООСВІТ».

20.03.2019 Київською митницею ДФС було направлено лист у ВГО «ЗООСВІТ» про надання інформації стосовно законності вивезення за межі митної території України живих птахів громадянином ОСОБА_5 .

Відповідно до інформації, наданої листом ВГО «ЗООСВІТ» від 21.03.2019 № 07/19 установлено наступне:

- ВГО «ЗООСВІТ» не займається розведенням, утриманням і тим більш реалізацією будь-яких видів птахів. Організація «Зоосвіт» не надає дозволів на перевезення птахів чи тварин, не надає довідок про коштовність чи ціну на птахів членів організації або розплідників, що стоять на обліку в організації, адже відповідно до Статуту, ВГО «ЗООСВІТ» не є експертом з оцінки вартості будь-яких тварин чи птахів;

- ВГО «ЗООСВІТ» громадянин у ОСОБА_5 не надавало жодних повноважень щодо здійснення будь-якої діяльності в інтересах ВГО «ЗООСВІТ» або від імені організації;

- Бланк на якому використано назву організації «Зоосвіт» і представлений, як офіційний документ ВГО «ЗООСВІТ», таким не являється;

- Розплідник з назвою «Live Birds» впродовж своєї діяльності жодного разу не звертався до ВГО «ЗООСВІТ» з питанням щодо надання будь-яких дозволів на вивезення птахів;

- Надана ВГО «ЗООСВІТ» для вивчення Довідка № 07 від 10.01.2019, що надана громадянином ОСОБА_5 для переміщення через митний кордон України живих птахів, ніколи не видавалась організацією вказаній особі. Бланк, який був використаний на довідці, не є бланком ВГО «ЗООСВІТ». ОСОБА_5 не мав права підтвердження своєю печаткою та підписом будь-яких довідок від ВГО «Зоосвіт», адже він не був посадовою особою ВГО «Зоосвіт» і не мав на це відповідних повноважень.

Громадянин ОСОБА_1 дійсно був зареєстрований в ВГО «ЗООСВІТ» 25.07.2018 і ним зареєстрована заводська назва « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про що видано свідоцтво НОМЕР_4 . НОМЕР_5 від 25.07.2018 на підставі Статуту ВГО «ЗООСВІТ», але за рішенням Правління ВГО «ЗООСВІТ» від 18.01.2019 року, на підставі пункту 5.3.2 Статуту, був виключений з лав організації. Діяльність розплідника «Lіve Birds» з реєстраційним номером свідоцтва UA.ZS-025 припинено, за підробку документів ВГО «Зоосвіт» виявлених митницею під час переміщення живих птахів за межі території України.

Будь-яких додаткових документів на закупівлю живих декоративних птахів вищевказаний громадянин в митницю не надавав.

Таким чином, вказана інформація, свідчить про те, що переміщення вантажу «Птахи живі щиглики 1600 шт.» через митний кордон України за авіаційна накладна № 714 0001 5735 від 11.01.2019, Заяви громадянина Шехаде Алаа від 11.01.2019 та Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07 здійснено шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07.

Відповідно до ч. 1 ст. 53 Закону України «Про тваринний світ» ввезення в Україну і вивезення за її межі об`єктів тваринного світу, крім генетично модифікованих, здійснюються за правилами, встановленими законодавством України, у тому числі міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

У відповідності до Закону України від 29.10.1996 Україна приєдналась до Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

Згідно до ст. 6 Конвенції кожна Договірна Сторона вживає відповідних і необхідних законодавчих та адміністративних заходів для забезпечення особливої охорони видів фауни, зазначених у додатку ІІ. Стосовно цих видів, зокрема, відповідно до п.а) всі форми навмисного вилову, утримання та навмисного знищення, та відповідно до п. е) володіння цими тваринами або внутрішня торгівля ними, живими чи мертвими, включаючи чучела тварин і будь-яку частину чи похідні від них, які можна легко розпізнати, якщо це сприяє ефективному виконанню положень цієї статті.

Згідно з ч.2 ст. 459 та п.7, п.43 ст.4 МК України суб`єктами відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємства – керівники та інші працівники підприємств, які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

У відповідності до п.6 Постанови Пленуму ВР України від 03.06.2005року №8 Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних органів.

Враховуючи викладене, громадянин ОСОБА_1 , вчинив дії спрямовані на переміщення товару «птахи живі – щиглики» у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07.

Відповідно до інформації наявної в Єдиному державному реєстрі судових рішень, яка міститься у відкритому доступі мережі Інтернет, громадянин ОСОБА_1 у 2019 році притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Відповідно до службової записки Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності від 27.02.2019 № 228/10-70-05-23, вищевказаним громадянином було перераховано до Держбюджету накладений на нього штраф.

Дані дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 2 ст. 483 Митного кодексу України.

У зв`язку з чим працівниками митниці 02.04.2019 р. складено протокол про порушення митних правил № 0165/12500/19.

У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним про, що свідчать матеріали справи, причини неявки невідомі. Клопотань про перенесення судового засідання не надходило. У зв`язку з чим, відповідно до вимог ст. 268 КУпАП, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник митниці у судовому засіданні протокол підтримав, та зазначив, що громадянин ОСОБА_5 скоїв порушення митних правил, яке передбачене ч. 2 ст. 483 МК України. З огляду на вказане він просив визнати винним ОСОБА_5 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 483 МК України та призначити покарання в межах санкції вказаної статті.

Суддя, заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про доведеність вини громадянина ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 483 МК України, зважаючи на наступне.

За диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до ч. 2 ст. 483 МК України, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого цією статтею або статтею 482 цього Кодексу тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Таким чином, основним безпосереднім об`єктом є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Об`єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, способом, що утруднює виявлення.

Суб`єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення та надання неправдивих відомостей товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України або вивезти за межі території України з порушенням встановленого порядку.

Як вбачається з матеріалів даної справи, 11.01.2019 до відділу митного оформлення № 5 м/п «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС, для розміщення вантажу «живі птахи – щиглики та папуги» на склад тимчасового зберігання ДПМА «Бориспіль» та подальшого його митного оформлення, з метою переміщення через митний кордон України до Лівану м. Бейрут, звернувся із відповідною заявою та заповненою митною декларацією громадянин ОСОБА_1 .

Переміщення вказаного товару через митний кордон України здійснювалось за митною декларацією від 11.01.2019, засвідченою особистим підписом громадянина ОСОБА_5 , на підставі наступних документів: авіаційна накладна № 714 0001 5735 від 11.01.2019, Заяви громадянина Шехаде ОСОБА_6 від 11.01.2019 та Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» (далі ВГО «ЗООСВІТ») від 10.01.2019 № 07, відповідно до якої загальна вартість птахів становить – 80 000,00 грн.

Відповідно до відомостей, заявлених у Довідці № 07 від 08.01.2019, громадянин ОСОБА_5 діяв від імені ВГО «ЗООСВІТ».

20.03.2019 Київською митницею ДФС було направлено лист у ВГО «ЗООСВІТ» про надання інформації стосовно законності вивезення за межі митної території України живих птахів громадянином ОСОБА_5 .

Відповідно до інформації, наданої листом ВГО «ЗООСВІТ» від 21.03.2019 № 07/19 установлено наступне, що ВГО «ЗООСВІТ» не займається розведенням, утриманням і тим більш реалізацією будь-яких видів птахів. Організація «Зоосвіт» не надає дозволів на перевезення птахів чи тварин, не надає довідок про коштовність чи ціну на птахів членів організації або розплідників, що стоять на обліку в організації, адже відповідно до Статуту, ВГО «ЗООСВІТ» не є експертом з оцінки вартості будь-яких тварин чи птахів.

Громадянин ОСОБА_1 дійсно був зареєстрований в ВГО «ЗООСВІТ» 25.07.2018 і ним зареєстрована заводська назва « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про що видано свідоцтво НОМЕР_4 . НОМЕР_5 від 25.07.2018 на підставі Статуту ВГО «ЗООСВІТ», але за рішенням Правління ВГО «ЗООСВІТ» від 18.01.2019 року, на підставі пункту 5.3.2 Статуту, був виключений з лав організації. Діяльність розплідника «Lіve Birds» з реєстраційним номером свідоцтва UA.ZS-025 припинено, за підробку документів ВГО «Зоосвіт» виявлених митницею під час переміщення живих птахів за межі території України.

Будь-яких додаткових документів на закупівлю живих декоративних птахів вищевказаний громадянин в митницю не надавав.

Вказана інформація, свідчить про те, що переміщення вантажу «Птахи живі щиглики 1600 шт.» через митний кордон України за авіаційна накладна № 714 0001 5735 від 11.01.2019, Заяви громадянина Шехаде Алаа від 11.01.2019 та Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07 здійснено шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідка на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07.

З огляду на вищевикладене, суддя приходить до висновку, що громадянин ОСОБА_1 , вчинив дії спрямовані на переміщення товару «птахи живі – щиглики» у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07.

Так, вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи: долученими до протоколу про порушення митних правил № 0165/12500/19 від 02.04.2019 р. та встановлена судом.

Згідно з ч. 2 ст. 459 та пп. 7, 43 ст. 4 МК України, суб`єктами відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємства – керівники та інші працівники підприємств, які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

За наведених обставин, оцінюючи зібрані в адміністративній справі докази, суддя вважає, що правопорушником громадянином ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення товару «птахи живі – щиглики» у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства Всеукраїнської громадської організації «Об`єднання любителів птахів та дрібних хатніх тварин «ЗООСВІТ»» від 10.01.2019 № 07.

Відповідно до інформації наявної в Єдиному державному реєстрі судових рішень, яка міститься у відкритому доступі мережі Інтернет, громадянин ОСОБА_1 у 2019 році притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Відповідно до службової записки Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності від 27.02.2019 № 228/10-70-05-23, вищевказаним громадянином було перераховано до Держбюджету накладений на нього штраф.

З огляду на наведене, суддя приходить до висновку, що в діях громадянина ОСОБА_1 наявний склад порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 483 МК України.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі статті ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Пом`якшуючих та обтяжуючих обставин відповідальності особи судом не встановлено.

Згідно санкції ч. 2 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Зважаючи на викладене, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці та зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення за ч. 2 ст. 483 МК України, у виді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товару, що становить 160 000 грн. 00 коп., з конфіскацією цього товару в дохід держави.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з громадянина ОСОБА_7 ОСОБА_5 , на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 483, ст. ст. 486, 489, 495, 498, 522, 541 МК України, ст.ст. 23, 33, 40-1, 268, 280, 283-285 КУпАП України, суддя –

п о с т а н о в и в :

Визнати винним громадянина ОСОБА_7 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , документ, що посвідчує особу: посвідка на постійне проживання ІН НОМЕР_2 , видана 18.05.2016, органом 4801; паспорт громадянина Республіки ОСОБА_2 НОМЕР_3 , виданий 22.06.2018, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 % вартості, товару, що становить 160 000 грн. 00 коп., з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: «птахи живі – щиглики» у кількості 1600 шт.

Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (отримувач: Бориспіль УДКСУ/Київська митниця ДФС, ЄДПОУ: 38007070, МФО банку: 821018, КДБ: 21081100, р/р: 31117106705004, 050*).

Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , документ, що посвідчує особу: посвідка на постійне проживання ІН НОМЕР_2 , видана 18.05.2016, органом 4801; паспорт громадянина Республіки ОСОБА_2 НОМЕР_3 , виданий 22.06.2018, - на користь державного бюджету України (р/р № 31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області: 22030001, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ____.

Суддя С.М. Вознюк