
Справа № 522/8217/19
Провадження № 2а/522/643/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2019 року Приморський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого - судді Чернявської Л.М.,
за участю секретаря судових засідань Пейкова О.О.,
за участю перекладача Хасана Мохаммада Мехеді
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань в місті Одеси справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до громадянина Бангладеш ОСОБА_3 про примусове видворення за межі території України,
В С Т А Н О В И В:
15 травня 2019 року Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області завернулось до суду з позовом до громадянина Бангладеша ОСОБА_3 про примусове видворення за межі території України.
Мотивують вимоги тим, що громадянин Бангладеш ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконо пребуває на території України. Строк дії документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України сплив. Своїми діями вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 203 КУпАП. В подальшому відповідно до ст. 263 КУпАП його було затримано в адміністративному порядку.
Ухвалою судді Приморського районного суду міста Одеси від 15 травня 2019 року відкрито провадження.
Учасники справи в судове засідання не з`явились.
15 травня 2019 року представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутністю. Позов підтримує в повному обсязі.
Також 15 травня 2019 року відповідач звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутністю. Позовні вимоги визнає.
17 травня 2019 року представник позивача звернулась до суду з заявою про розгляд справи за ії відсутністю. Позов підтримує в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що 21.03.2019 року під час проведення профілактичних заходів спільно з Авангардським ВП ГУНП в Одеській області співробітниками ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Промринок «7-км», було виявлено особу, яка назвалась громадянином Бангладешу ОСОБА_3 .
В результаті проведеної перевірки було встановлено, що громадянин Бангладеш ОСОБА_3 , порушив правила перебування іноземців в Україні - ухилення від виїзду після закінчення відповідного терміну перебування на території України.
Так, 29.10.2016 року прикордонним нарядом від ВПС «Краковець» Мостиського прикордонного загону, на території Мостиського прикордонного знаку, був затриманий громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за спробу незаконного перетину державного кордону України в Республіку Польща поза пунктами пропуску.
Проведеною перевіркою 02.11.2016 Мостиським районним судом Львівської області винесено постанову про затримання з метою ідентифікації та видворення громадянина Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з поміщенням до ПТПІ.
24.04.2017 Ківерцівським районним судом Волинської області винесено постанову про продовження строку затримання громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на строк до 3 місяців.
19.07.2017 Ківерцівським районним судом Волинської області винесено постанову про продовження строку затримання громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на строк до 3 місяців.
25.10.2017 Ківерцівським районним судом Волинської області винесено постанову про продовження строку затримання громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на строк до 3 місяців.
22.01.2018 Ківерцівським районним судом Волинської області винесено постанову про продовження строку затримання громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на строк до 3 місяців.
03.05.2017, під час перебування в ПТПІ, громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернувся із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту до Управління ДМС України в Волинській області, в ході перевірки було встановлено, що громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не підпадає під дію Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
22.03.2018 на адресу Мостиського прикордонного загону надійшов лист з Волинського ПТПІ ДМС України, в якому повідомлялося про надходження свідоцтва про народження громадянина Бангладешу ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який утримується в Волинському ПТПІ як громадянин Бангладеш ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначені обставини та факт перебування затриманим у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні відповідач підтвердив судовому засіданні.
25.05.2018 року громадянин Бангладеш ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був документований посвідкою на тимчасове проживання строком дії до 18.12.2018 року для самостійного виїзду за межі території України. Зазначений строк перебування на території України на законних підставах сплив.
В поясненнях громадянина Бангладешу ОСОБА_3 зазначав, що він прибув на територію України в 2016 році, нелегально поза межами КПП з метою працевлаштування.
На даний час громадянин Бангладешу ОСОБА_3 , на території України знаходиться не законно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має.
21.03.2019 року ГУ ДМС України в Одеській області було прийняте рішення про примусове повернення в країну походження громадянина Бангладешу ОСОБА_3 та зобов`язано його покинути територію України у термін до 27.03.2019 року.
Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або громадянин Бангладеш зобов`язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.
У визначений термін громадянин Бангладешу ОСОБА_3 з території України не виїхав. У відповідача відсутній паспортний документ обов`язкова наявність яких визначена ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідно до якої іноземці в`їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом або іншими міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи. У ГУ ДМС України в Одеській області є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець ухиляється від виконання рішення про примусове повернення, та існує ризик його втечі.
В ході перевірки особи відповідача було отримано інформацію з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (система Аркан) та встановлено, що офіційний в`їзд на територію України відповідач не здійснював. Даний факт свідчить про перебування відповідача на території України без законних на те підстав.
21.03.2019 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні стосовно громадянин Бангладеш ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МОД № 007585 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 21.03.2019 ПН МОД № 007585 був притягнутий до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафу. Штраф відповідач сплатив відповідно до квитанції ПАТ «ПриватБанк» від 29.03.2019 №0.0.1311595153.1
Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ, рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.
Проте, з відповідною заявою, а також з заявою про визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту не звертався, відповідного бажання під час опитування не виявлено.
Згідно до п. 14 ст. 1 Закону вищезазначеного Закону нелегальний мігрант - іноземець або громадянин Бангладеш ОСОБА_3 , який перетнув державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або громадянин Бангладеш , які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.
Згідно до частини 3 статті 3 розділу I Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов`язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Відповідно до частини 1 статті 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в`їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.
Згідно до п. 14 ст. 1 цього Закону нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.
Згідно до частини 3 статті 3 розділу I Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов`язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Таким чином, відповідач перебуває на території України за закінченням строку дії документів на право проживання в Україні.
Відповідно до частини 11 статті 289 КАС України строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців.
Згідно пункту 27 частини 1 статті Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 № 3773-VI пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, державна установа, призначена для тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства: стосовно яких судом прийнято рішення про примусове видворення; стосовно яких судом прийнято рішення про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, у тому числі прийнятих відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; затриманих центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальними органами та підрозділами на строки та в порядку, передбачені законодавством України; затриманих за рішенням суду до завершення розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.
15 травня 2019 року об 09.00 хвилин громадянина Бангладеш ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано та в порядку частини 2 статті 263 КУпАП України складений адміністративний протокол № 000226.
Рішенням Приморського районного суду міста Одеси від 15 травня 2019 року задоволено адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (м.Одеса, вул.Преображенська, 44) про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України громадянина Бангладеш ОСОБА_3 . Затриманий громадянин Бангладеш ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, з розміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на строк достатній для виконання судового рішення, але який не може перевищувати шість місяців, починаючи з часу фактичного затримання 15 травня 2019 року та не більше 15 листопада 2019 року.
З огляду на встановлені обставини, суд приходить до висновку, що позов Головного Управління Державної міграційної служби України в Одеські області до громадянина про примусове видворення громадянина Бангладеш ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі території України є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
При цьому, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України, постанова суду в частині примусового видворення відповідача підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст. ст. 1, 3, 23, 26, 30 Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст.ст. 241-246, 250, 251, 288, 371 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (м.Одеса, вул.Преображенська, 44) про видворення за межі території України громадянина Бангладеш ОСОБА_3 задовольнити.
Видворити громадянина Бангладеш ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з території України.
Допустити негайне виконання рішення.
Рішення суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у письмовій формі через Приморський районний суд м. Одеси (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) протягом десяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. М. Чернявська 17.05.2019