Рішення № 81854987, 10.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2019
Номер справи
520/1946/19
Номер документу
81854987
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

10 травня 2019 р. справа №520/1946/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар`єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Говтві Д.В.,

за участю: представника позивача - Хачатрян Н.А.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Харківській області до Приватного підприємства "Агропрогрес" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Держпраці у Харківській області з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агропрогрес", в якому просило суд, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Приватного підприємства «Агропрогрес», код ЄДРПОУ 00707998, 64003, Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул. Ювілейна, буд. 3, шляхом заборони виробництва (виготовлення), виконання робіт, а саме: виконання зварювальних робіт за допомогою зварювального трансформатору інв. №б/н, який розташовано в майстерні з ремонту сільгосптехніки; експлуатацію заточувального верстату інв. №б/н.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на підставі відповідного направлення на перевірку та наказу у період з 22.11.2018 по 27.11.2018 посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківський області проведено планову перевірку відповідача на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Під час проведення перевірки було виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 19 створюють загрозу життю та здоров`ю працюючих. Згодом відповідачем надано докази про часткове усунення порушень, виявлених під час перевірки, з яких 2 (18,47) створюють загрозу життю та здоров`ю працюючих. Оскільки відповідачем в повному обсязі не усунено виявлені недоліки, позивач просить заборонити виробництво (виготовлення), виконання робіт, а саме: виконання зварювальних робіт за допомогою зварювального трансформатору інв. №б/н, який розташовано в майстерні з ремонту сільгосптехніки; експлуатацію заточувального верстату інв. №б/н.

Відповідач проти позову заперечував, від директора ПП "Агропрогрес" - Хвесик А.С. через канцелярію суду надійшов письмовий відзив на позов, в якому представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що недоліки в роботі за насідками перевірки позивача усунені, що підтверджуються відповідними протоколами.

В судове засідання представник відповідача не прибув, про час, дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Враховуючи положення ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу без участі представника відповідача за наявними матеріалами справи.

Представник позивача - Хачатрян Н.А. в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання наказу Головного управління Держпраці у Харківські області про проведення планової перевірки ПП "Агропрогрес" від 08.11.2018 №01.01-07/1740, а також направлення на проведення перевірки від 08.11.2018 №01.01.-94/04/3237 у період з 22.11.2018 по 27.11.2018 посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківській області проведено планову перевірку суб`єкта господарювання ПП "Агропрогрес", розташованого за адресою: Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул. Ювілейна, буд. 3 на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці промислової безпеки, дотримання вимог санітарного законодавства з розділу гігієни праці.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 27.11.2018 №19-03-04-5409/1336 (а.с.24-33), відповідно до якого виявлено 19 (п.12,13,14,15,18,21,22,23,24,32,33,34,44,45,46,47,55,56,57) порушень нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров`ю працюючих, а саме: не надано підтверджуючі документи щодо проходження 1 раз на 3 місяці гідравлічного випробування на міцність рукавів високого тиску (шлангів) які використовуються для виконання газополум`яних робіт, що с порушенням вимог розділу V. п. 2.47 НГІАОГІ 0.00-1.71-13; відсутнє (не надано) посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань з охорони праці осіб які мають право виконувати роботи з підвищеної небезпеки - газозварювальні роботи, що є порушенням розділу І п. 1.7, розділу V п.1.1 НПА011 0.00-1.71 -13,п. 4.1. НГІАОГІ 0.00-4.12-05 Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці; не призначено наказом відповідальну особу за безпечне виконання робіт на висоті яка пройшла відповідне навчання з «Правила охорони прані під час виконання робіт на висоті» НПАОП 0.00-1.15-0"'. що є порушенням вимог п.1.3 НПАОП 0.00-1.15-07; Працівники які виконують роботи з підвищеної небезпеки на висоті понад 1,3 метра, не проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що є порушенням наказу Держнаглядохоронгіраці України 26.01.2005 N 15 перелік робіт з підвищеною небезпекою Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 р. за N 232/10512 затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15., п.4.1 НПАОП 0.00-4.12-05; не надано до перевірки посвідчення про навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівника, який допускається до виконання робіт з підвищеної небезпеки (зварювальні роботи), що є порушенням п.4.1. НГІАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про навчання і перевірки знань з питань охорони праці», н.6.7.48. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; не надано інформацію щодо проведення в установленому порядку періодичного технічного огляду вантажопідіймального обладнання: дві електричні талі інв.№ б/н . одна з яких використовується в майстерні і ремонту автотракторної техніки, друга в гаражі в місці ремонту автомобільної техніки, що є порушенням II. 1 глави 3 розділу VI НПАОІІ 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних; не проведено частковий технічний огляд на дві електричні талі інв.№ б/н , одна з яких використовується в майстерні з ремонту автотракторної техніки, друга в гаражі в місці ремонту автомобільної техніки, що с порушенням розділ.VI. глава.3 п.3 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» НПАОП 0.00-1.80-18; не проведено частковий технічний огляд вантажопідіймальному крану марки КС 2571 А-1 на базі шасі автомобілю ЗиЛ-130. вантажопідіймальністю 6,3т, рег.№ 32175,зав.№7624 (згідно відмітки в паспорті термін проведення потрібно було виконати 23.05.2018 р.), що порушенням розділ.VI. глава.3 п.3 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» НПАОП 0.00-1.80-18; не проведено експертне обстеження на дві електричні талі інв.№ б/н , одна з яких використовується в майстерні з ремонту автотракторної техніки, друга в гаражі в місці ремонту автомобільної техніки, що є порушенням розділ.VI. глава.4 п.1 ,п.5 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» НПАОІІ 0.00-1.80-18; на підприємстві працівники. які виконують вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів не пройшли спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням п.4.1; 3.16: 3,18 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»; не призначено в установленому законодавством порядку працівників, які здійснюють підвішування вантажу на гак вантажопідіймального крана, стропальників які пройшли відповідне навчання, що є порушенням п. 11 глави 5 розділу VI НПАОП 0.00- 1.80-18 «Правила охорони прані під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», що є порушенням п.4.1: 3.16; 3.18 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці; не призначено в установленому законодавством порядку машиністів кранів які пройшли відповідне навчання, що є порушенням п. 11 глави 5 розділу VI НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», що є порушенням п.4.1; 3.16; 3.18 НПАОП 0.00-4.12- 05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»; на свердлильному верстаті інв. № 06683 відсутній пристрій який повертає шпиндель у початкове положення після його подавання, що є порушенням п. 6.2 глава 2, розділу 11 НПАОП 0.00-1.71-13; на корпусі електрозварювального трансформатора інв. № б/н не нанесено дату наступного вимірювання опору ізоляції та належність до цеху (дільниці та ін.), що с порушенням п. 6.7.77. НПАОП 40.1 -1.21-98; в профілактичних випробуваннях електрообладнання до 1000 В та комплексних випробуваннях 1111 «Агропрогресс» які проведено електротехнічною лабораторією ПП «Заряд» від жовтня 2017 року відсутні данні щодо проведення та перевірки заземлення зварювального столу який використовується для виконання зварювальних робіт в майстерні з ремонту сільгосптехніки, що є порушенням п.2.15,2.16 глава 2. розділу V НПАОП 0.00-1.71-13; на заточувальному верстаті інв. №б/н захисні пристрої (екрани) не зблоковані з пуском верстата, що є порушенням п. 1.10 глава 1. розділу II НПАОП 0.00-1.71-13«Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»; відсутні протоколи перевірки перехідних опорів між заземлювачами і заземленим устаткуванням, перевірки опору ізоляції проводів і кабелів, перевірки повного опору петлі фаза-нуль, тобто не відповідає критеріям безпеки стан електроустановок 0.4 кВ, а саме: відділення Розсохувата (с. Розсохувата, Кегичівський р-н): ЗАВ-20, зернотік, артезіанска сердловина, відділення Крутоярівка (с. Кругонрівка Кегичівський р-н): майстерня, центральне відділення (емт Кегичівка): свино товарна ферма, молочно-товарний комплекс, зернотік, ЗАВ-20, сушарка, столярна дільниця, електроцех, мех.двір (майстерня, гараж. НТО), склад ГСМ (АЗС, ГАЗС). що є порушенням п.8.7- 8.7.3 НПАОП 40.1- 1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; відсутні протоколи перевірки повного опору петлі фаза-нуль, тобто не відповідає критеріям безпеки стан електроустановок 0.4 кВ, а саме: гуртожиток (смт Кегичівка), кафе «Меркурій» (смт. Кегичівка), контора (смт Кегичівка), що є порушенням п.8.7- 8.7.3 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; відсутні протоколи перевірки перехідних опорів між заземлювачами і заземленим устаткуванням, тобто не відповідає критеріям безпеки стан електроустановок 10 кВ, а саме: трансформаторна підстанція 10/0.4 кВ ТП № 197, трансформаторна підстанція 10/0.4 кВ ТП № 227, що є порушенням п.8.7- 8.7.3 НПАОГІ 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

Також в даному акті зазначено, що у зв`язку з вказаними порушеннями було попереджено про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва) виконання газополум`яних робіт; виконання робіт на висоті понад 1,3 метра; виконання зварювальних робіт за допомогою зварювального трансформатору інв. №б/н, який розташовано в майстерні з ремонту сільгосптехніки; експлуатацію вантажопідіймального обладнання: дві електричні талі інв. № б/н, одна з яких використовується в майстерні з ремонту автотракторної техніки, друга в гаражі в місці ремонту автомобільної техніки; експлуатацію вантажопідйомного крану марки КС 2571 А-1 на базі шасі автомобілю ЗиЛ-13О, вантажопідйомністю 6,3т, рег№ 321 75, зав.№7624; виконання робіт вантажопідіймальним обладнанням: двома електричними талями інв. № б/н, одна, з яких використовується в майстерні з ремонту автотракторної техніки, друга в гаражі в місці ремонту автомобільної техніки, вантажопідіймальним краном марки КС 2571А-1 на базі шасі автомобілю ЗиЛ- 130, вантажопідіймальністю 6,3т, рег № 32175,зав.№7624; експлуатацію свердлильного верстату інв. № 06683; експлуатацію заварювального трансформатору інв.№б/н, який розташовано в майстерні з ремонту сільгосптехніки; експлуатацію заточувального верстату інв. №б/н; електроустановок 0,4 кВ, а саме: відділення Розсохувата (с. Розсохувата Кегичівський р-н): ЗАВ-20, зернотік, артезіанська свердловина, відділення Крутоярівка (с. Крутоярівка Кегичівський р-н): майстерня, центральне відділення (смт. Кегичівка); свино-товарна ферма, молочно-товарний комплекс, зернотік, ЗАВ-20,сушарка.столярна дільниця. електроцех, мех. двір (майстерня, гараж, ПТО), склад ГСМ (АЗС, ГАЗС); електроустановок 0,4 кВ, а саме: гуртожиток (смт. Кегичівка), кафе «Меркурій» (смт. Кегичівка), контора (смт. Кегичівка); трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ ТП №197, трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ ТП №227.

Зазначений акт вручено директору " Агропрогрес " ОСОБА_2 , що підтверджується особистим підписом останнього в акті перевірки.

На підставі виявлених порушень ГУ Держпраці у Харківській області видано приписи на усунення виявлених недоліків від 27.11.2018 №19-03-04-5409/1336-2189/4416, від 27.11.2018 №19-03-04-5409/1336-2188/5403 (а.с.16-23).

В ході судового розгляду встановлено, що відповідачем частково усунено виявлені порушення під час перевірки, окрім 2 порушень (п.18,47), які створюють загрозу життю та здоров`ю, а саме: не надано до перевірки посвідчення про навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівника, який допускається до виконання робіт з підвищеної небезпеки (зварювальні роботи), що є порушенням п.4.1. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про навчання і перевірки знань з питань охорони праці», н.6.7.48. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; на заточувальному верстаті інв. №б/н захисні пристрої (екрани) не зблоковані з пуском верстата, що є порушенням п. 1.10 глава 1. розділу II НПАОП 0.00-1.71-13«Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

Згідно п. 1 Положення про Державну службу з питань праці України, затвердженого Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року N 96, Державна служба з питань праці Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.

Пунктом 3 Положення про Державну службу з питань праці України, основні завдання Держпраці, зокрема, реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до п. 7 Положення про Державну службу з питань праці України, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно ст. 38 Закону України «Про охорону праці», державний нагляд за яким законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про охорону праці", державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.

Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно положень ст. 18 Закону України "Про охорону праці", працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Згідно положень пункту 4 Положення про Управління Держпраці, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 27.03.2015 № 340, відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в і безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:

- забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;

- монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

- безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;

- виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;

- організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони . навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Здійснює державний нагляд (контроль) у сфері гігієни праці, у тому числі нагляд (контроль) за:

- факторами виробничого середовища та виробничих операцій, наявність та виконання яких можуть шкодити здоров`ю працівників;

- виконанням заходів щодо запобігання виникненню професійних захворювань;

- дотриманням вимог санітарних норм та правил;

- своєчасним здійсненням профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоров`я працівників;

- наявністю обов`язкових медичних оглядів працівників.

Здійснює державний нагляд (контроль) у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об`єктів підвищеної небезпеки.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб`єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом (ч.7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності").

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ч.ч.1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частина 1 ст. 77 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на те, що відповідачем до суду не надано належних доказів щодо усунення вказаних 2 порушень вище, які створюють загрозу життю та здоров`ю, що зазначені в акті перевірки, аналізуючи наведені норми, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління Держпраці у Харківський області є обґрунтованими, через що позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду підлягають задоволенню.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління Держпраці у Харківській області до Приватного підприємства "Агропрогрес" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити в повному обсязі.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Приватного підприємства «Агропрогрес» (код ЄДРПОУ 00707998, поштовий індекс 64003, Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул. Ювілейна, буд. 3) до усунення порушень, шляхом заборони виробництва (виготовлення), виконання робіт, а саме: виконання зварювальних робіт за допомогою зварювального трансформатору інв. №б/н, який розташовано в майстерні з ремонту сільгосптехніки; експлуатацію заточувального верстату інв. №б/н.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 20 травня 2019 року.

Суддя Л.М. Мар`єнко