
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2019 р. № 400/3094/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Московська, 8, корп. 30, м. Київ, 01010
до відповідача:Публічного акціонерного товариства "Миколаївзалізобетон-1", вул. Індустріальна, 1, м. Миколаїв, 54040
про:стягнення штрафних санкцій в сумі 51000,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Миколаївзалізобетон-1» про стягнення 51000 гривень штрафних санкцій.
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що у зв`язку з порушенням відповідачем вимог Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", до нього на підставі Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" застосовано штрафні санкції.
Відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить зворотнє повідомлення про вручення поштового відправлення, відзив на позов не надав.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
31.08.2018 року позивачем було складено Акти № 220-ПУ-З-Е, № 218-ПУ-З-Е, № 217-ПУ-З-Е, якими зафіксовано порушення ПАТ «Миколаївзалізобетон-1» вимог законодавства на ринку цінних паперів, а саме: не надання у термін, не пізніш 30 квітня року, наступного за звітним, електронну форму регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2017 рік, що є порушенням вимог п.п.4 п.4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.13 №2826 (далі - Положення №2826); не розкриття річної інформації емітента цінних паперів за 2017 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог п.п. 4 п. 4 розділу II Положення № 2826; не розкриття річної інформації емітента цінних паперів за 2017 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог п.п. 4 п. 4 розділу II Положення № 2826.
Постановами від 06.09.2018 № 206-ПУ-1-Е, № 204-ПУ-1-Е, № 205-ПУ-1-Е призначався розгляд справи про порушення на ринку цінних паперів на 17.09.2018 о 11:10 год., про що відповідач повідомлявся шляхом надсилання зазначених постанов на його адресу.
За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, позивачем 13.09.2018 прийнято постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 179-ПД-1-Е, №178-ПД-1-Е та №180-ПД-1-Е, відповідно до яких до ПАТ «Миколаївзалізобетон-1» застосовані штрафні санкції у загальному розмірі 51000 грн. за правопорушення, вчинені повторно.
Постанови від 13.09.2018 направлялись відповідачу рекомендованою кореспонденцією.
Постанови відповідачем не оскаржені, фінансові санкції не сплачені, тому позивач звернувся до суду з позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам, а також має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
- неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 5 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні");
- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 6 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні");
- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сума штрафу відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, доказів сплати суми штрафів чи оскарження постанов відповідачем не надано.
За таких обставин позов належить задовольнити, оскільки він обґрунтований та підтверджений матеріалами справи.
Судові витрати стягненню з відповідача на користь позивача не підлягають.
Керуючись ст. 2, 12, 19, 139, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, 8, корп. 30, м. Київ, 01010, ідентифікаційний код 37956207) до Публічного акціонерного товариства "Миколаївзалізобетон-1" (вул. Індустріальна, 1, м. Миколаїв, 54040, ідентифікаційний код 05514962) задовольнити.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Миколаївзалізобетон-1" (вул. Індустріальна, 1, м. Миколаїв, 54040, ідентифікаційний код 05514962) в дохід Державного бюджету України на рахунок, відкритий на ім`я територіального органу Держказначейства за місцезнаходженням платника по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 106, штрафні санкції у розмірі 51000,00 грн. (п`ятдесят одна тисяча гривень).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко