Постанова № 81852571, 21.05.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
21.05.2019
Номер справи
243/4699/19
Номер документу
81852571
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер провадження 3/243/1506/2019

Номер справи 243/4699/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«21» травня 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А, розглянувши матеріали, які надійшли з Військової служби правопорядку Донецького зонального Відділу Міністерства оборони України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Первомайський Харківської області, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який проходить військову службу у військовій частині А 3220 у військовому звані солдат на посаді навідника, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст. 172 -11 ч. 4, 172-20 ч. 3 КУпАП ,-

В С Т А Н О В И В :

27 квітня 2019 року о 16 годині 30 хвилин на блокпосту у с. Долина Слов`янського району Донецької області було виявлено військовослужбовця військової частини А3220 солдата ОСОБА_2 , який починаючи з 27 квітня 2019 року самовільно, без поважних причин, залишив місце розташування військової частини та проводив час на власний розсуд тривалістю до десяти діб, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-11 ч. 4 КУпАП.

Крім того, 27 квітня 2019 року о 16 годині 30 хвилин військовослужбовець за контрактом, військової частини А3220 солдат ОСОБА_2 , під час пересування до м. Харків був зупинений на блокпосту у с. Долина Слов`янського району Донецької області, у нетверезому стані в умовах особливого періоду під час виконання службових обов`язків, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-20 ч. 3 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

ОСОБА_3 роз`яснені права та обов`язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України (том 1 а.с.3).

У судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав до суду Заяву про розгляд справи за його відсутності, свою провину визнає повністю (том 1, а.с.7).

Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об`єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.

Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Провина ОСОБА_2 доведена матеріалами справи, а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серія ДНК № 1272 від 27 квітня 2019 року, згідно якого вбачається, що 27 квітня 2019 року о 16 годині 30 хвилин на блокпосту у с. Долина Слов`янського району Донецької області було виявлено військовослужбовця військової частини А3220 солдата ОСОБА_2 , який починаючи з 27 квітня 2019 року самовільно, без поважних причин, залишив місце розташування військової частини та проводив час на власний розсуд тривалістю до десяти діб, в умовах особливого періоду (том 1, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серія ДНК № 1271 від 27 квітня 2019 року, згідно якого вбачається, що 27 квітня 2019 року о 16 годині 30 хвилин військовослужбовець за контрактом, військової частини А3220 солдат ОСОБА_2 , під час пересування до м. Харків був зупинений на блокпосту у с. Долина Слов`янського району Донецької області, у нетверезому стані в умовах особливого періоду під час виконання службових обов`язків (том 2, а.с.3); Довідкою КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Краматорська» № 455 від 27 квітня 2019 року проведеного о 17 годині 40 хвилин встановлено, що солдат ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп`яніння (том 2, а.с.4) та іншими матеріалами справи.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-11 ч. 4 КУпАП, а саме самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби) тривалістю до десяти діб, в умовах особливого періоду.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 , вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, а саме вживання алкогольних напоїв військовослужбовцями, вчинені особою в умовах особливого періоду.

Таким чином, провина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-11 ч. 4, 172-20 ч. 3 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.

Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинили кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах стягнення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. 34, 35, 172-20, 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 , винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 172-11 ч. 4, 172-20 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу на користь держави в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 гривень (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять гривень) 00 коп., р/р: 31117106005339, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38033949, одержувач платежу Слов`янське УК/ Слов`янський район /21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області.

Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду Т.А. Хаустова