Постанова № 81837556, 14.05.2019, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
14.05.2019
Номер справи
709/734/19
Номер документу
81837556
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 709/734/19

3/709/341/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2019 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від ГУ ДФС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою:

АДРЕСА_1 , працює директоромПСП "Перлина", ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за

ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 10 квітня 2019 року № 56 при проведенні позапланової виїзної документальної перевірки ПСП "Перлина" (акт від 10 квітня 2019 року № 120/23-00-14-0905/31782201) ГУ ДФС у Черкаській області встановлено, що директорПСП "Перлина" допустив наступні порушення:

1) абз. 2 п. 57.1 ст. 57, пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст. 167,

пп. 170.9.1, пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170, п. 171.2 ст. 171, п. 176.2 "а" ст. 176 Податкового кодексу України, в результаті чого ПСП "Перлина" занижено суму податкового зобов"язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 76491,70 грн., а саме: за 2016 рік на суму 50640,96 грн., за

2017 рік на суму 13176,10 грн., за 2018 рік на суму 12674,65 грн.;

2) пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4 та пп. 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ

Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов"язання по військовому збору на загальну суму 5226,99 грн., а саме: за 2016 рік на суму 3460,50 грн., за

2017 рік на суму 900,38 грн., за 2018 рік на суму 866,11 грн.;

Такі дії директора ПСП "Перлина" ОСОБА_1 , як посадової особи, кваліфіковано за

ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, просив звільнити його від адміністративної відповідальності у зв`язку із закінченням строку для накладення адміністративного стягнення та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Дослідивши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд встановив таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 163-4 КУпАП неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, -тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб`єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 2 статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення № 56 від 10 квітня 2019 року директорПСП " ОСОБА_2 " ОСОБА_1 допустив порушення у 2016-2018 роках. У даному випадку такі порушення не є безперервними, а є періодичними і повторюваними, тобто не триваючими. Триваючі правопорушення характеризуються не різними видами правопорушень правової норми, а є незмінними за об`єктивною стороною і характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність перебуває у стані безперервного продовження цих дій або бездіяльності. Відтак адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на ОСОБА_1 відповідно до

ч. 2 ст. 38 КУпАП не пізніше як через три місяці з дня його вчинення.

Таким чином на момент надходження адміністративних матеріалів до суду строк для накладення адміністративного стягнення закінчився.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею

38 цього Кодексу.

З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 163-4, 221, 247, 283 КУпАП, суд -

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Чубай