
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Справа № 209/1443/19
Провадження № 3/209/557/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" травня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Лобарчук О.О.
за участю прокурора - Малого С.С.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні об`єднану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює бухгалтером Дніпровський відділ ДВС ГУ Дніпропетровської області , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області знаходиться об`єднана справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судове засідання з`явилася,
В матеріалах об`єднаної справи міститься два протоколи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме № 1100 та № 1101.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1100 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 24.04.2019 року, відповідно до статті 1 Загальні положення Статуту державного підприємства «Дніпродзержинське лісове господарство» останнє створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991 року №133 «Про організаційну структуру управління лісовим господарством», засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства. Згідно п.4.1. ст.4 Статуту Підприємство є юридичною особою. Права і обов`язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації. Останню державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 01.06.2011 року за №12231050008000744. Згідно наказу директора ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» №10-к від 23.02.2011 року ОСОБА_1 було призначено на посаду головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», з 23.02.2011 року. Наказом директора ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» № 5-к від 02.02.2018 ОСОБА_1 було звільнено з посади головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», 16.02.2018 року, за згодою сторін згідно п.1 ст.36 КЗпП України. Відповідно до листа ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» вих. №154 від 03.04.2019 року ОСОБА_1 була ознайомлена з положеннями Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до розділу І Загальні положення посадової інструкції головного бухгалтера, затвердженої директором ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» від 10.09.2013 року, головний бухгалтер належить до професійної групи «Керівники» та здійснює керівництво працівниками підприємства бухгалтерії.
Згідно п.3 Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року № 18, від 30.09.2016 року № 57 та від 03.11.2016 № 106). У цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.
Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно- господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника.
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Таким чином ОСОБА_1 , являлася посадовою особою юридичної особи публічного права і відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.
Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування була зобов`язана подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.
Встановлено, що у минулому ОСОБА_1 на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 21.03.2017 на посаді головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» подавала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб- ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та її вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2017 рік 23.04.2018.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_1 обіймаючи посаду, головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», являючись суб`єктом відповідальності відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 даного Закону, п.п.3 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, тобто 23.04.2018, без поважних причин подала щорічну за 2017 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Матеріальної шкоди правопорушенням не заподіяно. Потерпілий у адміністративній справі відсутній. До адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Так, у справі Oleksandr Volkov v. Ukraine, рішення від 9 січня 2013 року, заява № 21722/1Є1) європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зазначив: «Суд вважає, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними... Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень… Хоча Суд не вважає за належне вказувати на те, наскільки тривалим повинен бути строк давності, він вважає, що такий підхід, коли строк притягнення до дисциплінарної відповідальності у дисциплінарних справах, які стосуються суддів, є невизначеним, становить серйозну загрозу принципові юридичної визначеності» (§§137, 139).
Враховуючи викладене, суд зазначає, що практика ЄСПЛ не містить конкретних вимог щодо того, яким тривалим має бути строк притягнення до відповідальності, у тому числі до адміністративної, залишаючи це питання на розсуд держави, у першу чергу, законодавця. Проте на думку ЄСПЛ, держави повинні встановити такі строки, при цьому відповідні норми мають відповідати критеріям якості та передбачуваності, що накладає певні обмеження під час їх тлумачення таке тлумачення має бути виключно послідовним роз`ясненням правил кримінальної, адміністративної чи іншої відповідальності, яке повинно бути сумісним з сутністю правопорушення та може бути розумно передбачуваним (див.: OAO Neftyanaya Kompaniya Yukos v. Russia, §571).
Оскільки з моменту виявлення, 23.04.2018 року, вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП минуло більше трьох місяців, вважаю, що провадження в частині вчинення адімністративного правопорушення ОСОБА_1 щодо неподання декларації за 2017 рік , слід закрити у зв' язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно положень п. 7 ст.247Кодексу Українипро адміністративніправопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Така правова позиція узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, зокрема з рішенням у справі «Грабчук проти України» від 26 вересня 2006 року, відповідно до змісту якого у разі закриття провадження по справі з нереабілітуючих обставин, питання про доведеність вини особи не вирішується.
Також судом встановлено, що відповідно до статті 1. Загальні положення Статуту державного підприємства «Дніпродзержинське лісове господарство» останнє створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства України, від 31.10.1991 року №133 «Про організаційну структуру управління лісовим господарством», засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства. Згідно п.4.1. ст.4 Статуту Підприємство є юридичною особою. Права і обов`язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації. Останню державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 01.06.2011 року за № 12231050008000744.
Згідно наказу директора ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» №10-к від 23.02.2011 ОСОБА_1 було призначено на посаду головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», з 23.02.2011 року. Наказом директора ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» № 5-к від 02.02.2018 ОСОБА_1 було звільнено з посади головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», 16.02.2018 , за згодою сторін згідно п.1 ст.36 КЗпП України.
Відповідно до листа ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» вих. №154 від 03.04.2019 року ОСОБА_1 була ознайомлена з положеннями Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до розділу І Загальні положення посадової інструкції головного бухгалтера, затвердженої директором ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» від 10.09.2013 року, головний бухгалтер належить до професійної групи «Керівники» та здійснює керівництво працівниками підприємства бухгалтерії.
Згідно п.3 Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року № 18, від 30.09.2016 року № 57 та від 03.11.2016 № 106). У цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.
Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно- господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника.
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністі працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Таким чином ОСОБА_1 , являвся посадовою особою юридичної особи публічного права і відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно абз. 2 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Встановлено, що у минулому ОСОБА_1 на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 21.03.2017 на посаді головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» подавала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб- ресурсі https://public.nazk.gov.ua. тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та її вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями 15.04.2019.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_1 обіймаючи посаду, головного бухгалтера ДП «Дніпродзержинське лісове господарство», являючись суб`єктом відповідальності відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч.2 ст.45 даного Закону, абз.2 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, тобто 15.04.2019 року, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Матеріальної шкоди правопорушенням не заподіяно. Потерпілий у адміністративній справі відсутній. До адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась. Датою виявлення правопорушення є дата складання цього протоколу.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судове засідання з`явилася, визнала факт несвоєчасного подання декларації, як особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями 23.04.2018 року за 2017 рік, та 15.04.2019 року за 2018 рік. Пояснила це тим, що не розрахувала , що можуть виникнути труднощі. Поки оформляла особистий ключ, то вже під кінець не змогла увійти до системи для подання електронної декларації. Розуміє, що повинна була потурбуватися про подання декларації завчасно, вирішити всі питання.
Прокурор Малий С.С. підтримав обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, зазначив про наяність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП . при цьому вважає, що відносно ОСОБА_1 , щодо вчинення нею адміністративного правопорушення при поданні щорічної декларації за 2017 рік, необхідно вирішити питання про наявність підстав для застосування ст. 38 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , яка визнала свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прокурора Малого С.С., та дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Так, в судовому засіданні досліджені наявні у матеріалах справи докази: Копія листа прокуратури Дніпропетровської області вх. №1069 від 15.03.2019; Копію листа до ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» вих. №2726/39/103/03-2019 від 25.03.2019; Копія листа ДП «Дніпродзержинське лісове господарство» вх. №1643 від 12.04.2019; Копію Ухвали суду від 29.03.2018; Копія штатного розпису ДП «Дніпродзержинське лісове господарство»; Копія статуту ДП «Дніпродзержинське лісове господарство»; Копія особової картки ОСОБА_1 ; Копія наказу № 10-к від 23.02.2011; Копія наказу №5-к від 02.02.2018; Копія посадової інструкції головного бухгалтера; Копія табелів обліку робочого часу за січень-лютий 2018; Копія пояснень ОСОБА_1 ; Копія паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_1 ; Рапорт старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 16.04.2018; Копія роздруківок профілю, моїх документів, моїх повідомлень з особистого кабінету Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 ; Копію роздруківок повідомлень з електронної адреси ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2; Рапорт старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л . від 16.04.2018; Копія витягу з офіційного веб-сайта Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк», щодо ОСОБА_1 ; Рапорт старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О . Л . від 16.04.2018; Копія витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua\search), щодо ОСОБА_1 ; Рапорт старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О .Л. від 16.04.2019; Копія відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 30.05.2017 №95-17/17315/17; Копія відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 93-05/4886/17; Копія відповіді державного підприємства «Українські спеціальні системи» адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 05.07.2018 №07-794; Копія відповіді державного підприємства «Українські спеціальні системи» адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 27.04.2018 №07-530; Копія листа Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 11.09.2018 №04-18/10-1584; Копія відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 06.02.2019 №44-01/8418/19. Рапорт старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 24.04.2019; Роздруківку «Положення про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №976 від 16 вересня 2009; Копія листа до прокуратури Дніпропетровської області вих. №3450/39/103/02-2019 від 12.04.2019; Лист прокуратури Дніпропетровської області вх. №1849 від 24.04.2019.
Оцінивши досліджені докази у сукупності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для закриття провадження у даній справі, оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами адміністративної справи. Обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі доказів, судом не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого нею правопорушення, особу правопорушника, що визнала свою провину, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне застосувати до останньої адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 38, 40-1, ч.1 ст. 172-6, п. 7 ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 1100 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 24.04.2019 року - закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює бухгалтером Дніпровського відділу державної виконавчої служби міста Кам`янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1101 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 24.04.2019 року, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесяти) гривень 00 копійок.
Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: О.О. Лобарчук