Постанова № 81818313, 14.05.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
14.05.2019
Номер справи
161/4365/19
Номер документу
81818313
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/4365/19

Провадження № 3/161/1429/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 14 травня 2019 року

Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 ,-

- за ст. 122-4, ч.1 ст. 130, ст. 124, ч. 1 ст.139 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

До Луцького міськрайонного суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4, ч.1 ст. 130, ст. 124, ч. 1 ст.139 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення БД № 317755 від 05 березня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 ,05.03.2019 року, близько 15 год.10 хв. в м.Луцьку по вул. Стрілецька 6, керуючи транспортним засобом марки «Mercedes Benz Sprinter», д.н.з. НОМЕР_1 , перебував у стані алкогольного сп`яніння, чим порушив пункт 2.9 А Правил дорожнього руху. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в медичному закладі.

При цьому, за вказаних вище обставин, зігідно протоколів про адміністративне правопорушення серії БД № 344623 та БД № 317756 від 05.03.2019 року, останній також не врахував дорожньої обстановки, не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням здійснив наїзд на електроопору, на якій знаходились технічні засоби регулювання дорожнього руху, а саме: знак № 2.1. та знак № 5.35.1, після чого водій залишив місце ДТП. В результаті ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Відповідальність за вказані порушення ПДР передбачена ст. 124, ст. 122-4 та ч. 1 ст. 139 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 та його представник, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не з`явились.

Представником особи, що притягується до адміністративної відповідальності на адресу суду було подано клопотання про відкладення розгляду справи. Враховуючи вимоги ст. 268 КУпАП, а також зважаючи на повторність такого клопотання без належного підтвердження причин неявки учасників процесу в судове засідання, суд приходить до висновку про відсутність поважних причин для відкладення розгляду справи.

Всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях особи наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ч.1 ст. 130, ст. 124, ч. 1 ст.139 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вина особи у вчинені правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні протоколами про адміністративні правопорушення від 05.03.2019 року, висновком щодо результатів медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння від 05.03.2019 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння, а також іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справи.

Із змісту ст.130 ч.1 КУпАП слідує, що відповідальність за даною статтею настає, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.

Положеннями ст. 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Частиною 1 ст.139 КУпАП передбачено відповідальність, крім іншого, за пошкодження дорожніх споруд та технічних засобів регулювання дорожнього руху.

Із змісту ст.122-4 КУпАП слідує, що відповідальність за даною статтею настає, зокрема, за залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).

Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби).

Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.

З матеріалів справи вбачається, що огляд особи на стан алкогольного сп`яніння здійснено з дотриманням вимог Закону.

У відповідності до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, перевіривши письмові матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність правопорушника, суд вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ч.1 ст. 130, ст. 124, ч. 1 ст.139 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення: у межах санкції ст.122-4 КУпАП у виді штрафу у розмірі 255 грн., у межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу у розмірі 10200 грн. із позбавленням права керування транспортними засобами терміном 1 рік, у межах санкції ст. 124 КУпАП у виді штрафу у розмірі 340 грн. та у межах санкції ч.1 ст. 139 КУпАП у виді штрафу у розмірі 340 грн.

Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Отже ОСОБА_1 слід визначити остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу у розмірі 10200 грн, із позбавленням права керування транспортними засобами терміном 1 (один) рік.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33-35, 36, 122-4, 124, 130, 139, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ч.1 ст. 130, ст. 124, ч. 1 ст.139 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

(Реквізити сплати: рахунок отримувача 31114149003001; назва отримувача коштів: ГУК у Волин. обл/Волинська.обл./21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО): 899998).

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

(Реквізити сплати:Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 ; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; рахунок отримувача: 31211256026001).

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 20400 (двадцять чотириста ) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.