
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2019 року м. Київ справа № 320/5905/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Київського обласного військового комісаріату (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі - третя особа), в якому просить суд:
- визнати бездіяльність відповідача щодо надання довідки про грошове забезпечення до третьої особи з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення із Збройних Сил України, протиправною;
- зобов`язати відповідача надати до третьої особи довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України, а саме:
1) надбавки за кваліфікацію у розмірі 4 % посадового окладу;
2) надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10 %.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що до довідки про грошове забезпечення позивача внаслідок неправомірних дій відповідачем не включено всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував при звільненні з лав Збройних Сил України та з урахуванням яких йому було обчислено пенсію. Як наслідок, це призвело до невірного розрахунку третьою особою розміру його пенсії під час її перерахунку.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2018 р. відкрито спрощене позовне провадження в цій адміністративній справі та призначено судове засідання.
12 грудня 2018 р. до суду надійшов відзив від відповідача, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити. Стверджує, що не уповноважений надавати довідки про додаткові види грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби. Зазначає, що заявнику довідка про такі нарахування надається фінансовим органом, з якого він був звільнений з військової служби.
10 грудня 2018 р. до суду від представника третьої особи надійшли пояснення по справі, в яких проти позову третя особа заперечила, зазначивши, що функції Пенсійного фонду обмежуються виключно питаннями призначення і виплати пенсій. Розмір пенсії Пенсійним фондом визначається на підставі наданих уповноваженими органами довідок про грошове забезпечення. Стверджує, що не мав підстав для призначення позивачеві пенсій з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які не було включено до довідки про грошове забезпечення позивача, яка була отримана від Київського обласного військового комісаріату.
20 грудня 2018 р. до суду від позивача надійшла відповідь на пояснення третьої особи. Зазначає, що пояснення на позов є не обґрунтованими, права позивача порушено, оскільки пенсійне забезпечення виплачувалося у неповному розмірі та всупереч вимогам чинного законодавства.
У цей же день від позивача надійшла відповідь на відзив. Зазначає, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедура їх проведення. Виключення додаткових видів грошового забезпечення не стосується перерахунку вже призначеної пенсії, а тому підстав для неврахування складових грошового забезпечення при перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців відсутні. Отже, не вказавши у довідці про розмір грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення, відповідач порушив право позивача, оскільки при призначенні пенсії первісно вказані надбавки позивачу виплачувалися.
16 січня 2019 р. до суду надійшла заява від позивача про подальший розгляд справи без його участі.
22 лютого 2019 р. до суду надійшла заява від відповідача про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
22 лютого 2019 р. до суду учасники справи не прибули.
Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку у третьої особи та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Згідно з перерахунком пенсії по пенсійній справі № ФК 56740 Міноборони з 1 грудня 2017 р. пенсія позивача складалася з наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 1085 грн. 00 коп.; оклад за військове звання - 130 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 40% - 486 грн. 00 коп.; надбавка за кваліфікацію, в/сл. 1 клас 4% - 43 грн. 40 коп.; робота з таємними виробами, носіями, док. 10% 10% - 108 грн. 50 коп.; надбавка за особливо важливі завдання 50% - 850 грн. 50 коп.; премія 10% - 108 грн. 50 коп. Всього - 2811 грн. 90 коп. Основний розмір пенсії: 83% грошового забезпечення (вислуга років 31) у розмірі: 2333 грн. 88 коп.
Вид підвищення або надбавки до пенсії: 4 категорія ЧАЕС - 56 грн. 94 коп.; діти війни (з 1 по 31) - 66 грн. 43 коп.; підвищених за пост. КМУ 2012 р. № 355 (35% від 2333 грн. 88 коп. = 816 грн. 86 коп., макс. розмір = 610 грн. 04 грн.) (з 01 по 31) - 610 грн. 04 коп.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації - 10 грн. 06 коп.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 1 жовтня 2012 р.) - 179 грн. 36 коп.; доплата до попереднього розміру пенсії - 5 грн. 20 коп. Загальний підсумок пенсії за вислугу рогів позивача складає (з надбавками) - 3261 грн. 91 коп.
Судом встановлено, що пенсію позивачу призначено із грошового забезпечення, що складалось із основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: 1) посадового окладу, 2) окладу за військове звання, 3) надбавки за вислугу років у розмірі 40 %, 4) надбавки за кваліфікацію у розмірі 4 % посадового окладу; 5) надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10 %; 5) надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%; 6) премії у розмірі 10% посадового окладу.
У травні 2018 року у зв`язку із зміною розміру грошового забезпечення військовослужбовців, на підставі довідки, виданої відповідачем, позивачеві було здійснено перерахунок пенсії.
Так, згідно з перерахунку пенсії по пенсійній справі № ФК 56740 Міноборони з 1 січня 2018 р. пенсія позивача складалася з наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5070 грн. 00 коп.; оклад за військове звання - 1410 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 3240 грн. 00 коп.; премія % - 0 грн. 00 коп. Всього - 9720 грн. 00 коп. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 31) у розмірі: 6804 грн. 00 коп.
Вид підвищення або надбавки до пенсії: 4 категорія ЧАЕС - 56 грн. 94 коп.; діти війни (з 1 по 28) - 66 грн. 43 коп. Загальний підсумок пенсії за вислугу рогів позивача складає (з надбавками) - 6927 грн. 37 коп.
У зв`язку з тим, що у довідці про грошове забезпечення, на підставі якої був проведений перерахунок його пенсії, не відображені надбавки за кваліфікацію у розмірі 4% посадового окладу; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10 %, які він отримував до перерахунку, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.
Пунктами 1 - 3 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 р. № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця
Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ.
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", зокрема стаття 63 передбачає, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», п. 1 якої встановлено необхідність перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (далі - Порядок № 45).
Згідно з вимогами п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою № 103 внесені зміни до Порядку № 45, зокрема в п. 5 зазначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Крім того, додаток 2 до Порядку № 45 викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавка, доплати, підвищення) та премії.
30 серпня 2017 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності з 01.01.2018 та відповідно до якої було збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до вимог п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 (далі - Порядок № 3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
У п.п. 2-3 Порядку № 45 містяться тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м.м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Суд звертає увагу, що за правилами ч. 18 статті 43 Закону № 2262 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2001 року № 3-1.
Відповідно до вимог пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.
Аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути заява позивача, як пенсіонера, та додані до неї документи.
Суд звертає увагу відповідача, що Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не позбавляє позивача права на самостійне звернення до органів Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії. При цьому право на перерахунок пенсії є об`єктом захисту за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, позивач, має право отримати довідку про розмір його грошового забезпечення у повному обсязі.
Крім того, суд зазначає наступне, Конституційним Судом України у справі за конституційним зверненням щодо офіційного тлумачення положень ч. 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №4-рп/2015 від 13 травня 2015 року вказано, що аналіз положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).
Натомість, запровадження різних правил проведення перерахунку розміру пенсії, що не засновані на Законі № 2262, не узгоджується з його спрямуванням на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
З огляду на це, Конституційний Суд України дійшов висновку, що встановлення різних правил проведення перерахунку розмірів пенсій для осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, не відповідають положенням ст.1 Протоколу № 12 до Конвенції та ст.24 Конституції України.
Також у рішенні Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 р. у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення ч. 7 статті 43, першого речення ч. 1 статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Конституційний Суд України зафіксовано, що норми-принципи ч. 5 ст. 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв`язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.
Крім того, ст. 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-ХІІ від 20 грудня 1991 р. визначено, що ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
Отже, ненадання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, обмежує надані державою права соціального захисту позивача, що перебував на службі у Збройних Силах України.
У постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 р. у справі № 826/3858/18 суд дійшов висновку, що п. п. 1, 2 Постанови № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий пенсіонер під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій.
Також обов`язковою умовою віднесення додаткових виплат до складу грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється), перераховується пенсія військовослужбовців є регулярність сплати страхових внесків.
Аналіз зазначених норм дає підстави вважати, що додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Оскільки при призначенні пенсії позивачу було враховано надбавки за кваліфікацію у розмірі 4 % посадового окладу та надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10 %, а також з урахуванням того, що ці надбавки виплачувались йому в подальшому до моменту перерахунку пенсії, то позивач має право на отримання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням зазначених видів грошового забезпечення.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідач, не вказавши у довідці про розмір грошового забезпечення позивача надбавки за кваліфікацію у розмірі 4% посадового окладу та надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10%, діяв протиправно, отже порушено права позивача та не дотримано вимоги, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.
Суд звертає увагу відповідача та третьої особи, що предметом спору у цій справі є включення до вказаної довідки тих чи інших складових грошового забезпечення, тоді як заперечення цих учасників справи стосуються врахування вказаних складових при здійсненні перерахунку пенсії позивачу. Проте, саме з такими позовними вимогами позивач до суду не звертався і це не є предметом спору у даній справі.
Позивачем під час розгляду справи надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем.
Наведене свідчить, що бездіяльність відповідача щодо ненадання довідки була протиправною. Право позивача порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Щодо клопотання позивача про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до квитанції від 5 листопада 2018 р. № 95 позивачем сплачено судовий збір на суму 704 грн. 80 коп.
Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 704 грн. 80 коп. підлягають стягненню на його за рахунок бюджетних асигнувань відповідача Київського обласного військового комісаріату.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував на час звільнення із Збройних Сил України.
Зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення із Збройних Сил України, а саме: надбавки за кваліфікацію у розмірі 4% посадового окладу; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) у розмірі 10 %.
Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Київського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ - 07910662) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін:
Позивач - ОСОБА_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку - НОМЕР_1 .
Відповідач - Київський обласний військовий комісаріат, адреса: провул. Артилерійський, 5-В, м. Київ, 03113, код ЄДРПОУ - 07910662.
Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ, 04071, код ЄДРПОУ - 22933548.
Суддя Журавель В.О.
Дата складання тесту рішення суду 20 травня 2019 р.