Рішення № 81815030, 17.05.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2019
Номер справи
240/5045/18
Номер документу
81815030
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2019 року м. Житомир

справа № 240/5045/18

категорія 111030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Дочірнього підприємства "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" про стягнення 698508,00 грн,-

встановив:

Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Дочірнього підприємства "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" податкову заборгованість у розмірі 698508 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що Дочірнє підприємство "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (далі - ДП "Санаторій "Тетерів"") перебуває на обліку у Коростишівському відділенні Житомирської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області і є платником податків і зборів. За відповідачем рахується податкова заборгованість у розмірі 698508 грн, а саме: з податку на додану вартість вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 586301,41 грн; з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі 4037,37 грн; з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти у розмірі 1441,94 грн; з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними забруднення у розмірі 496,39 грн; з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 22485,87 грн; з рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води, водних об"єктів місцевого значення) у розмірі 83745 грн.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 30.10.2018 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 23.11.2018 за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з довідкою від 23.11.2018 розгляд справи відкладено на 07.12.2018 у зв"язку з перебуванням головуючого судді у відпустці.

Відповідно до протокольної ухвали суду (без виходу до нарадчої кімнати) від 07.12.2018, суд ухвалив перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та у зв"язку із задоволенням клопотання відповідача оголошена перерва у підготовчому засіданні до 18.01.2019.

Згідно з довідкою від 18.01.2019 розгляд справи відкладено на 15.02.2019 у зв"язку з перебуванням головуючого судді у відпустці.

Відповідно до протокольної ухвали суду від 15.02.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті позовних вимог на 14.03.2019.

Згідно з протокольною ухвалою суду від 14.03.2019 розгляд справи відкладено на 29.03.2019 у зв"язку з неявкою у судове засідання представника відповідача та відсутністю у суду доказів належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до довідки від 29.03.2019 розгляд справи відкладено на 19.04.2019, у зв"язку із зайнятістю головуючого судді у розгляді адміністративної справи, яка стосується виборчого процесу.

19 квітня 2019 року до суду прибув представник позивача, проте перед початком судового засідання подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження за вх.№9357/18.

Відповідач у визначений день та час свого повноважного представника до суду не направив, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надіслав, причин неявки свого повноважного представника суду не повідомив.

Зважаючи на подане представником позивача клопотання, неявкою представника відповідача, керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складене у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з урахуванням положень ст.193 КАС України.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.

Дочірнє підприємство "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" ( далі - ДП "Санаторій "Тетерів""), як платник податків перебуває на обліку у Коростишівському відділенні Житомирської об"єднаної державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.

Відповідно дост.16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом.

Згідно з п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Матеріали справи свідчать, що за відповідачем рахується податковий борг, а саме:

- зі сплати податку на додану вартість вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 586301,41 грн, з яких: 510453 грн - основний платіж; 216,7 грн - штрафна (фінансова) санкція; 15631,71 грн - пеня;

- зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі 4037,37 грн, з яких: 3822,58 грн - основний платіж; 214,79 грн - пеня;

- зі сплати надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти у розмірі 1441,94 грн - основний платіж;

- зі сплати надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 496,39 грн - основний платіж;

- зі сплати земельного податку з юридичних осіб у розмірі 22485,87 грн, з яких: 21335,57 грн - основний платіж; 1150,3 грн - пеня;

- зі сплати рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води, водних об"єктів місцевого значення) у розмірі 83745грн, з яких: 82185,07 грн - основний платіж; 1559,95 грн - пеня (а.с.14-15).

Відповідно до п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

ДП "Санаторій "Тетерів"", подано:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 року від 18.02.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 1002 грн (а.с.21);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2015 року від 17.03.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 1933 грн (а.с.22);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2015 року від 17.04.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 1933 грн (а.с. 23);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2015 року від 15.05.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 31575 грн (а.с.24);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2015 року від 18.06.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 1840 грн (а.с.25);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2015 року від 18.08.2015 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 4 грн (а.с.26);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 року від 19.04.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 39766 грн (а.с. 27);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2016 року від 18.05.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 4971 грн (а.с.28);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2016 року від 21.06.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 593 грн (а.с.29);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2016 року від 19.07.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 15521 грн (а.с.30);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2016 року від 19.08.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 21424 грн (а.с. 31);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2016 року від 19.09.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 6013 грн (а.с.32);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2016 року від 19.10.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 8853 грн (а.с.33);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2016 року від 18.11.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 1922 грн (а.с.34);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2016 року від 20.12.2016 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 35920 грн (а.с. 35);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2016 року від 19.01.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 41241 грн (а.с.36);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2017 року від 20.02.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 14181 грн (а.с.37);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2017 року від 20.03.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 20909 грн (а.с.38);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2017 року від 18.05.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 15574 грн (а.с. 39);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2017 року від 19.06.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 16844 грн (а.с.40);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2017 року від 18.08.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 46266 грн (а.с.41);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року від 20.10.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 29499 грн (а.с.42);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2017 року від 17.11.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 14167 грн (а.с. 43);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2017 року від 20.12.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 21601 грн (а.с.44);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2017 року від 19.01.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 61598 грн (а.с.45);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2018 року від 19.02.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 11949 грн (а.с.46);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2018 року від 20.04.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 8978 грн (а.с. 47);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2018 року від 18.05.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 18602 грн (а.с.48);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2018 року від 19.06.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 23708 грн (а.с.49);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2018 року від 18.07.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 23358 грн (а.с.50);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2018 року від 20.08.2018 в який, самостійно визначено податкове зобов`язання з податку на додану вартість у сумі 28708 грн (а.с. 51).

Підпунктом 54.3.3. п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до абзацу першого п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

На підстав акту перевірки №1601/06-30-51-12/02583267 від 13.12.2017 відповідачу відповідно до податкового повідомлення-рішення №0000325112 від 04.01.2018 нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 216,7 грн. Податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача, та відповідно до зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення отримано уповноваженою особою за довіреністю 10.01.2018 (а.с.19, 20).

За несвоєчасну сплату податкового зобов"язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню в сумі 15631,71 грн.

Відповідно доп.257.1 ст.257 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Положеннями пп.257.3.1 та пп.257.3.4 п.257.3 ст.257 Податкового кодексу України визначено, що платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки: з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; з рентної плати за спеціальне використання води - за місцем податкової реєстрації.

Згідно з п.257.5 ст.257 Податкового кодексу України сума податкових зобов`язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

ДП "Санаторій "Тетерів"", подано податкову звітність з рентної плати, у якій визначено суму податкового зобов`язання, з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення та за спеціальне використання води, а саме:

- податкову декларацію з рентної плати за 4 квартал 2015 року від 01.02.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 2850 грн (а.с.60);

- податкову декларацію з рентної плати за 1 квартал 2016 року від 29.04.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 1938 грн (а.с.61);

- податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2016 року від 08.08.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 1514,31 грн (а.с. 62);

- податкову декларацію з рентної плати за 3 квартал 2016 року від 12.10.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 1730,64 грн (а.с.63);

- податкову декларацію з рентної плати за 4 квартал 2016 року від 14.12.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 1946,97 грн (а.с.64);

- податкову декларацію з рентної плати за 1 квартал 2017 року від 03.05.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 9951,25 грн (а.с.65);

- податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2017 року від 04.08.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 9155,15 грн;

- податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2017 року від 28.07.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 842,95 грн (залишок несплаченої суми 250,63 грн) (а.с.52);

- податкові декларації з рентної плати за 3 квартал 2017 року від 08.11.2017, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 9951,25 грн та з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 493,20 грн (а.с. 53, 67);

- податкові декларації з рентної плати за 4 квартал 2017 року від 09.01.2018, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 9951,25 грн та з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 496,25 грн (а.с. 54, 68);

- податкові декларації з рентної плати за 1 квартал 2018 року від 23.04.2018, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 9951,25 грн та з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 552,5 грн (а.с. 55, 69);

- податкові декларації з рентної плати за 1 квартал 2018 року від 12.06.2018, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 11622,50 грн та з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 506,25 грн (а.с. 56, 70);

- податкові декларації з рентної плати за 2 квартал 2018 року від 12.07.2018, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за спеціальне використання води в розмірі 11622,5 грн та з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 523,75 грн (а.с. 57, 71);

- податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2018 року від 21.08.2018, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 523,75 грн (а.с. 58);

- податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2018 року від 28.08.2018, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 476,25 грн (а.с.59).

Залишок несплаченої суми податкового зобов`язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення становить 3822,58 грн та з плати за спеціальне використання води становить 82185,07 грн, що підтверджується зведеним розрахунком суми податкового боргу (а.с.11-13).

За несвоєчасну сплату податкових зобов"язань, відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 214,79 грн та з плати за спеціальне використання води в розмірі 1559,95 грн,

Відповідно до п.250.1 ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Згідно з пп.250.2.1 п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об`єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об`єктів.

ДП "Санаторій "Тетерів"", подано податкову звітність з екологічного податку, у якій самостійно визначено суму податкового зобов`язання, з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти та за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, а саме:

- податкову декларацію з екологічного податку за 4 квартал 2015 року від 28.01.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 141,45 грн (а.с. 81);

- податкову декларацію з екологічного податку за 1 квартал 2016 року від 11.04.2016, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 120,58 грн (а.с. 82);

- податкові декларації з екологічного податку за 2 квартал 2016 року від 14.07.2016, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 92,1 грн та з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 361,11 грн (залишок несплаченої суми зобов"язання 223,52 грн) (а.с.72);

- податкові декларації з екологічного податку за 3 квартал 2016 року від 12.10.2016, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 92,1 грн та з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 361,11 грн (а.с. 73);

- податкові декларації з екологічного податку за 4 квартал 2016 року від 23.01.2017, якими самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 50,16 грн та з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 166,59 грн (а.с. 74);

- податкову декларацію з екологічного податку за 1 квартал 2017 року від 19.04.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 110,98 грн (а.с. 75);

- податкову декларацію з екологічного податку за 2 квартал 2017 року від 09.08.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 110,98 грн (а.с. 76);

- податкову декларацію з екологічного податку за 3 квартал 2017 року від 17.10.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 110,98 грн (а.с. 77);

- податкову декларацію з екологічного податку за 4 квартал 2017 року від 09.01.2018, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 110,98 грн (а.с. 78);

- податкову декларацію з екологічного податку за 1 квартал 2018 року від 16.04.2017, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 123,4 грн (а.с. 79);

- податкову декларацію з екологічного податку за 2 квартал 2018 року від 10.07.2018, якою самостійно визначив податкове зобов`язання з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти в розмірі 123,4 грн (а.с.80).

Залишок несплаченої суми податкового зобов`язання із екологічного податку з плати за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти становить 1441,94грн та з плати за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення становить 496,39 грн, що підтверджується зведеним розрахунком суми податкового боргу (а.с.11-13).

Відповідно до ст. 286.2 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

ДП "Санаторій "Тетерів"", подано:

- податкову декларацію з плати за землю за 2015 рік від 19.02.2015 в якій, самостійно визначено податкове зобов`язання з земельного податку у сумі 8837,08 грн (а.с.83);

- податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік від 30.03.2016 в якій, самостійно визначено податкове зобов`язання з земельного податку у сумі 10595,50 грн (а.с.84-85);

- податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік від 31.01.2017 в якій, самостійно визначено податкове зобов`язання з земельного податку у сумі 11231,23 грн (а.с.86);

- податкову декларацію з плати за землю за 2018 рік від 09.01.2018 в якій, самостійно визначено податкове зобов`язання з земельного податку у сумі 11231,23 грн (а.с.87);

Залишок несплаченої суми податкового зобов`язання із земельного податку з юридичних осіб становить 21335,57 грн, що підтверджується зведеним розрахунком суми податкового боргу (а.с.11-13).

Відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню за несвоєчасну сплату земельного податку з юридичних осіб в сумі 1150,3 грн.

Відповідно до корінця податкової вимоги Коростишівською об"єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області сформована та направлена відповідачу податкова вимога форми "Ю" №6-11 від 10.02.2014 на суму 89143,24 грн (а.с.88).

Доказів сплати податкового боргу або оскарження податкової вимоги відповідачем до матеріалів справи не додано.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо після направлення податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.

Відповідно до п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання в сумі 698508 грн вважається податковим боргом.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статі 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно зі ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Підсумовуючи зазначене та те, що відповідач відзиву на позовну заяву та доказів погашення податкового боргу не надав, суд вважає позовні вимоги про стягнення податкового боргу з Дочірнього підприємства "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" в розмірі 698508 грн обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи положення до ч. 2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

вирішив:

Позов Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Юрка Тютюнника, буд.7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) до Дочірнього підприємства "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (пров.Дачний, буд.13, м.Коростишів, Житомирська область,12500, код ЄДРПОУ 02583267) про стягнення 698508 грн, - задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів"" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" на користь Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області податковий борг в розмірі 698508 (шістсот дев"яносто вісім тисяч п"ятсот вісім) грн 00 (нуль) коп, з яких:

- 586301 (п"ятсот вісімдесят шість тисяч триста одна) грн 41 (сорок одна) коп податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), з яких: 510453 (п`ятсот десять тисяч чотириста п"ятдесят три) грн 00 (нуль) коп - основний платіж; 216 (двісті шістнадцять) грн 70 (сімдесят) коп - штрафна (фінансова) санкція; 15631 (п"ятнадцять тисяч шістсот тридцять одна) грн 71 (сімдесят одна) коп - пеня;

- 4037 (чотири тисячі тридцять сім) грн 37 (тридцять сім) коп податковий борг зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, з яких: 3822 (три тисячі вісімсот двадцять дві) грн 58 (п"ятдеесят вісім) коп - основний платіж; 214 (двісті чотирнадцять) грн 79 (сімдесят дев"ять) коп - пеня;

- 1441 (одна тисяча чотириста сорок одна) грн 94 (дев"яносто чотири) коп податковий борг з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти;

- 496 (чотириста дев"яносто шість) грн 39 (тридцять дев"ять) коп податковий борг з надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- 22485 (двадцять дві тисячі чотириста вісімдесят п"ять) грн 87 (вісімдесят сім) коп податковий борг зі сплати земельного податку з юридичних осіб, з яких: 21335 (двадцять одна тисяча триста тридцять п"ять) грн 57 (п`ятдесят сім) коп - основний платіж; 1150 (одна тисяча сто п"ятдесят) грн 30 (тридцять) коп - пеня;

- 83745 (вісімдесят три тисячі сімсот сорок п"ять) грн 00 (нуль) коп податковий борг зі сплати рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води, водних об"єктів місцевого значення), з яких: 82185 (вісімдесят дві тисячі сто вісімдесят п"ять) грн 07 (сім) коп - основний платіж; 1559 (одна тисяча п"ятсот п"ятдесят дев"ять) грн 95 (дев"яносто п"ять) коп - пеня.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено в повному обсязі 17 травня 2019 року.

Суддя А.В. Горовенко