Рішення № 81812647, 27.12.2018, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.12.2018
Номер справи
761/42048/17
Номер документу
81812647
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 761/42048/17

Провадження № 2-а/761/301/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Юзькової О.Л.,

при секретарі Шлапаковій А.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом мотивуючи свої позовні вимоги тим, що є пенсіонером МВС України та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. № 2262-XII. Розмір пенсії ОСОБА_1 обчислений, виходячи із грошового забезпечення встановленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». З 01.12.2014 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві, як внутрішньо переміщена особа, що перемістилася з міста Луганська до міста Києва. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлені посадові оклади поліцейських. Позивач отримав довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2603025769 від 19.06.2017. ОСОБА_1 10.07.2017 р. звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку його пенсії відповідно до норм чинного законодавства, просив провести перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Однак відповідач своїм листом № 16645/03/П-986/1 від 14.07.2017 відмовив йому у перерахунку пенсії з тих підстав, що перерахунок та виплата пенсії виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на 01.01.2016, буде проведений після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Позивач вважає, що законних підстав для відмови йому в здійсненні перерахунку пенсії та обчисленні і нарахуванні заборгованості з недоплаченої пенсії не існує, що й стало приводом для звернення до суду. У зв`язку з чим, ОСОБА_1 просив: зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві прийняти рішення про перерахунок пенсії та здійснити її фактичний перерахунок на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2603025769 від 19.06.2017 року, виданої ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в місті Києві, починаючи з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок з наданням копії звіреної рішення (розпорядження) про цей перерахунок; зобов`язати відповідача нарахувати заборгованість з недоплачених сум пенсії, починаючи з 01.01.2016 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та з її підвищенням відповідно до чинного Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та надати письмову довідку про розрахунок і розміру цієї заборгованості; зобов`язати відповідача здійснити виплату мені нарахованих сум недоплаченої пенсії разом із компенсацією втрати частини доходів, починаючи з 01.01.2016 року; стягнути з Державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем судові витрати; на підставі ст. 267 КАС України встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання цього рішення.

Ухвалою Шевченківського районного суд м. Києва від 15 січня 2018 у справі відкрито провадження у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, учасникам процесу роз`яснено право подати заяви по суті справи та заяви з процесуальних питань відповідно до положень чинного КАС України.

Позивачем було подано до суду заяву про збільшення розміру позовних вимог згідно якої останній просив: зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в місті Києві прийняти рішення про перерахунок пенсії та здійснити її фактичний перерахунок на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2603025769 від 19.06.2017 року виданої ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в місті Києві, починаючи з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок з наданням завіреної копії рішення (розпорядження) про цей перерахунок з визначенням наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад 2 400,00 грн., оклад за спеціальним званням (капітал поліції) 1 800,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (30%) 1 260,00 грн., надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (6%) 327,60 грн., надбавка за особливо-важливі завдання (43%) 2 488,67 грн., премія (18%) 1 489,73 грн.; зобов`язати відповідача нарахувати заборгованість з недоплачених сум пенсії, починаючи з 01.01.2016 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та з її підвищенням відповідно до чинного Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та надати письмову довідку про розрахунок і розміру цієї заборгованості; зобов`язати відповідача здійснити виплату мені нарахованих сум недоплаченої пенсії разом із компенсацією втрати частини доходів, починаючи з 01.01.2016 року; стягнути з Державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем судові витрати; на підставі ст. 267 КАС України встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання цього рішення.

Як вбачається із зворотного повідомлення відділу поштового зв`язку відповідач ухвалу суду про призначення розгляду справи у спрощеному позовному провадженні отримав, однак у встановлений судом строк відзив на позов відповідачем подано не було.

Так само не було направлено на адресу суду заяв або заперечень проти розгляду справи в спрощеному позовному провадженні, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 КАС України).

В подальшому. ОСОБА_1 знову звернувся до суду із заявою про збільшення позовних вимог, однак остання не прийнята судом до розгляду, оскільки не відповідала положенням ч. 7 ст. 47 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, надавши їм оцінку суд вважає встановленим наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Частиною 1 ст. 4 цього закону визначено, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Встановлено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, що перемістилася з міста Луганськ до міста Києва, що підтверджується довідкою від 24.11.2014 р. № 3010002991.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням позивача НОМЕР_1 .

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві з 01.12.2014 року.

Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою від 10.07.2017 р., в якій просив здійснити перерахування пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Головне управління Пенсійного фонду України листом від 14.07.2017 № 16645/03/П-986/1 повідомило ОСОБА_1 , що з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Зі змісту листа вбачається, що від ліквідаційної комісії Головного управління МВС України надійшла довідка для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських.

Такі дії відповідача є такими, що не відповідають нормам Закону, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку в зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII (набрав чинності 29.12.2015) внесено доповнення до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до яких: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з абзацом другим розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже, зміст наведених норм дає підстави для висновку, що колишні працівники органів внутрішніх справ, які отримують пенсію, мають право на пенсійне забезпечення на рівні з поліцейськими, в тому числі й щодо перерахунку пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"(набрала чинності 02.12.2015) зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2017 №3 "Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. 988" (набрала чинності (19.01.2017) встановлено розміри грошового забезпечення працівникам поліції, що перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Відповідно до пунктів 1-4 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Як вбачається зі змісту листа Головного управління Пенсійного фонду України листом від 14.07.2017 № 16645/03/П-986/1, яким було відмовлено позивачу в перерахунку пенсії, єдиною підставою для відмови слугувала відсутність коштів, водночас у зв`язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" до Головного управління Пенсійного фонду України надійшла довідка ліквідаційної комісії Головного управлінням МВС України в місті Києві про грошове забезпечення позивача.

Верховний Суд у рішенні від 15.02.2018 р. у зразковій справі 820/6514/17, керуючись практикою Верховного Суду України, висловленою в постановах від 22.06.2010 у справі №21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі №21-44а10, підтриманою Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 №5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 №20-рп/2004, від 09.07.2007 №6-рп/2007, за якою відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат, гарантовані законом виплати, пільги тощо не можуть залежати від видатків бюджету, дійшов висновку про необґрунтованість такої підстави.

У відповідності до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 19.06.2017 № 2603025769, виданої ліквідаційною комісією Головного управлінням МВС України в місті Києві, згідно з якою відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 р., за посадою інспектор по дізнанню відділу внутрішніх справ Жовтневого району міста Луганська/інспектор РВ ГУНП області становить: посадовий оклад - 2 400,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан міліції/ капітан поліції - 1 800,00 грн., надбавка за стаж служби (30%) - 1 260,00 грн., премія (2,41%) - 131,59 грн., усього 5 591,59 грн.

Згідно з п. 9 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 передбачено, що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Водночас, позивачем надано до суду копію розрахунку пенсії за вислугу років станом на 20.12.2017 р. підготовлений Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві в якому зазначено, що сум грошового забезпечення ОСОБА_1 також входять: надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (6%), надбавка за особливо важливі завдання (43%) та премія (18%), які не відображені у довідці, що надавалась ліквідаційною комісією Головного управлінням МВС України в місті Києві.

Також, позивач надав до суду розрахунки із пенсійної справи № 1203003069 за період 2008-2012 р.р. з яких вбачається, що пенсіонеру МВС ОСОБА_1 до сум грошового забезпечення входили: надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (6%), надбавка за особливо важливі завдання (43%) та премія (18%).

Враховуючи те, що позивач як пенсіонер органів внутрішніх справ у зв`язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення поліцейських на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наданням довідки про складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мав право на перерахунок пенсії, що не заперечується відповідачем у листі від 14.07.2017 р., обґрунтованими вимоги про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 р.

Суд, оцінивши надані до суду докази, враховує доводи позивача щодо не включення у довідці від 19.06.2017 № 2603025769, виданої ліквідаційною комісією Головного управлінням МВС України в місті Києві до сум грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення (6%), надбавки за особливо важливі завдання (43%) та премії (18%), тому вважає вірним наданим до суду наступний розрахунок: посадовий оклад 2 400,00 грн., оклад за спеціальним званням (капітан поліції) 1 800,00 грн. надбавка за вислугу років (30%) 1 260,00 грн., надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (6%) 327,60 грн., надбавка за особливо-важливі завдання (43%) 2 488,67 грн. та премія (18%) 1 489,73 грн.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити заборгованість з недоплачених сум пенсії, починаючи з 01.01.2016 р. з нарахуванням заборгованості з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та ї підвищення відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та видати довідку про заборгованість слід зазначити наступне.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Водночас нормами ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Згідно зі ст. 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Відповідно до з п. 2 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (далі - Порядок № 159) компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).

Наведене свідчить, що основною умовою для виплати громадянину передбаченої ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком №159, компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії).

Проте, позивачем не доведено, що на день розгляду справи йому була нарахована пенсія та невиплачена, отже вимоги про нарахування та виплату заборгованості з недоплачених сум пенсії, суд вважає передчасними, а тому такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За приписами ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Проте, позивачем не наведено мотивів необхідності встановлення судового контролю за виконанням рішення, а тому зважаючи на положення ст. 382 КАС України, суд вважає за можливе відмовити у задоволенні вимог ОСОБА_1 в цій частині.

Згідно ч. ст. 139 КАС України При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору, ч. 3 ст. 139 КАС України.

Тому, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору пропорційно до розміру задоволених вимог у розмірі 640 грн. 00 коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись та керуючись ст.ст. 2, 6-10, 14, 17, 72-77, 242-246 КАС України, Конституції України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України «Про «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати», суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов`язання вчинити певні дій задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.08.2016 року згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» , ст.ст. 51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 998 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в місті Києві про грошове забезпечення поліцейських від 19.06.2017 р. № 2603025769 для перерахунку пенсій з визначенням на ступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад 2400,00 грн., оклад за спеціальним званням 1 800,00 грн., процентна надбавка за вислугу років(30%) 1260,00 грн., надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення(6%) 327,60 грн., надбавка за особливо важливі завдання (43%) 2 488,67 грн., премія 18% 1 489,00 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя