Постанова № 81806793, 17.05.2019, Верхньорогачицький районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.05.2019
Номер справи
651/259/19
Номер документу
81806793
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 651/259/19

Провадження № 3/651/83/19

Верхньорогачицький районний суд Херсонської області

П О С Т А Н О В А

іменем України

17.05.2019 року смт.Верхній Рогачик

Верхньорогачицький районний суд

Херсонської області в складі:

судді ЗАГРУННОГО В.Г.,

секретаря БЕДЮХ А.В.

за участю прокурора СТАСІВОЇ Н.І.

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Верхній Рогачик матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що надійшли від Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Верхній Рогачик Верхньорогачицького району Херсонської області, громадянина України, працюючого на момент вчинення правопорушення на посаді начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької районної державної адміністрації, на момент розгляду справи безробітного, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 12.03.1997 року Суворовським РВ УМВС України в Херсонській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу № 79 від 07.05.2019 року, розпорядженням голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації від 06.08.2013 року № 422-ос ОСОБА_2 призначено на посаду начальника служби у справах дітей Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області.

На підставі вищезазначеного розпорядження ОСОБА_3 було підтверджено одинадцятий ранг державного службовця.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, апаратів місцевих державних адміністрацій, їх структурних підрозділів віднесено до категорії «Б» посад державної служби.

Таким чином, згідно із п. 3 ч. 2 ст. 6 та п. 2 ч. 3. ст. 39 Закону України «Про державну службу» посада начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області, яку обіймав ОСОБА_4 , відноситься до категорії «Б» посад державної служби.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_4 є суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із п. 2 ч. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Днем припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 15.11.2016 року за № 1479/29609, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування: «Припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення».

Згідно з листом НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ст. 47 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Статтею 116 КЗпП визначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Розпорядження голови Верхньорогачицької РДА від 03.03.2018 року № 83-ос «Про звільнення ОСОБА_5 » згідно зі ст. 86 Закону України «Про державну службу» ОСОБА_5 звільнено з посади начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької РДА за угодою сторін, з 03.03.2018 року.

Відповідно до особової картки державного службовця Форми ОСОБА_6 -2ДС ОСОБА_4 під особистий підпис 03.03.2018 року отримав оригінал своєї трудової книжки.

Згідно із списком на зарахування заробітної плати працівникам служби у справах дітей Верхньорогачицької РДА від 03.03.2018 року № 5 ОСОБА_7 було відомо про нараховані суми заробітної плати, належні йому при звільненні, про що свідчить підпис останнього в зазначеному платіжному документі.

Таким чином, 03.03.2018 року є днем припинення ОСОБА_8 . діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави.

Отже, ОСОБА_4 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) до 23 год. 59 хв. 03.03.2018 року.

Водночас відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) ОСОБА_4 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 10.03.2018 року о 21:42 год., тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/declaration/46baf03e-744e-4c87-affc-17f54d457556).

У своїх поясненнях ОСОБА_4 підтвердив факт несвоєчасного подання 10.03.2018 року декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). Також ОСОБА_4 пояснив, що 03.03.2018 року його звільнили з посади начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької РДА за угодою сторін та провели з ним повний розрахунок після звільнення 05.03.2018 року. З вимогами ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) був своєчасно ознайомлений. Водночас зазначену декларацію подавав лише 10.03.2018 року за місцем проживання оскільки має в наявності комп`ютерну техніку з доступом до всесвітньої мережі Інтернет. Несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), у зв`язку із очікуванням з Верхньорогачицької ДПІ Великолепетиського управління ГУ ДФС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі довідки про отриманні ним доходи за 2017 рік.

Зазначені в поясненні ОСОБА_5 обставини щодо поважності причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) спростовуються наступними доводами.

Так, згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Тобто, ОСОБА_4 , припиняючи із 03.03.2018 року діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, повинен був подати зазначену декларацію за період з 01 січня 2018 року по 02 березня 2018 року.

Відповідно до листа Верхньорогачицької ДПІ Великолепетиського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 26.04.2019 року № 5254/9/21-22-53-19 заява щодо отримання суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за 2018 рік від ОСОБА_5 (код НОМЕР_2 ), які необхідні для заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) не надходила.

Про обізнаність ОСОБА_5 із розмірами нарахованих сум, належних йому при звільненні, свідчать особисті підписи останнього в платіжних документах щодо нарахування заробітної плати працівникам служби у справах дітей Верхньорогачицької РДА від 03.03.2018 року, а саме в списку зарахування заробітної плати працівникам служби у справах дітей Верхньорогачицької РДА від 03.03.2018 року № 5 – ОСОБА_7 .

З пояснення уповноваженої особи за стан протидії та виявлення корупції Верхньорогачицької РДА ОСОБА_9 вбачається, що усіх працівників Верхньорогачицької РДА, в тому числі й ОСОБА_5 , ознайомлено із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі з ч. 2 ст. 45 вказаного Закону. В день звільнення ОСОБА_4 за допомогою щодо подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), не звертався.

Згідно з листом Верхньрогачицької РДА від 15.03.2019 року № 56/01-33 працівники районної державної адміністрації мають технічну можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, безпосередньо у адміністративній будівлі Верхньрогацицької РДА, що підтверджуються укладеними угодами у 2017 році між відділенням «Укртелекому» та службою в справах дітей Верхньорогачицької РДА, про надання телекомунікаційних послуг.

Відповідно до табелю обліку робочого часу служби в справах дітей Верхньорогачицької РДА за березень 2018 року ОСОБА_4 упродовж 01.03.2018 року – 03.03.2018 року знаходився на своєму робочому місці, у відрядженні та на лікарняному не перебував.

Згідно з листом Державного підприємства «Українські спеціальні системи» адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 05.05.2018 року № 07-553, встановлено дати та часи неналежного функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) за період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року, а саме: 02.01.2018 року близько 09:00 годин виявлено помилки при спробі авторизації в Реєстрі. Належне безперебійне функціонування реєстру забезпечено з 09:50 годин 02.01.2018 року. Також близько 12:00 годин 15.03.2018 року Реєстр не функціонував, о 12:40 годин 15.03.2018 року роботу Реєстру відновлено.

Починаючи із указаного часу по 01.04.2018 складова частина для електронних документів інформаційно-телекомунікаційної систем Реєстр функціонувала у штатному режимі (без збоїв).

Відповідно до інформації акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС П`ятигорець ОСОБА_10 отримав 01.03.2018 електронний цифровий підпис терміном дії до 01.03.2020, тобто своєчасно.

Про обізнаність ОСОБА_5 з вимогами фінансового контролю свідчить те, що 03.03.2018 року ним підписано письмове попередження про ознайомлення з вимогами ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» в частині обов`язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави (перед звільненням).

Також про обізнаність ОСОБА_5 з вимогами антикорупційного законодавства, наявність технічної, фізичної можливості та вміння працювати у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, свідчить той факт, що ним 02.11.2016 та 31.03.2017 успішно подано щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 та 2016 роки.

Таким чином, ОСОБА_4 мав фізичну та технічну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави (перед звільненням), а поважні причини щодо її несвоєчасного подання відсутні.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Об`єктивна сторона частини 1 статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також суб`єктивна сторона у формі непрямого умислу ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена тим, що ОСОБА_4 своєчасно був обізнаним про обмеження, встановлені ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема про необхідні терміни подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), про алгоритм необхідних дій в Реєстрі для подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, а також про встановлену відповідальність за порушення вимог антикорупційного законодавства, але свідомо допускав настання негативних наслідків.

Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.

Отже, ОСОБА_4 перебуваючи на посаді начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької районної державної адміністрації, будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (10.03.2018 о 21.42 год.) та без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Таким чином, ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_11 визнав себе винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за обставин, викладених в протоколі, та просив суворо його не карати.

В судовому засіданні прокурор Стасіва Н.І. пояснила, що в діях ОСОБА_5 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просила притягнути його до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, застосувавши стягнення визначене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне,всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Орган/посадова особа, зокрема суддя, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 ознак правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки обставини вчинення даного правопорушення, які викладені в протоколі, повністю підтверджуються: копією розпорядження голови Верхньорогачицької РДА Херсонської області «Про призначення ОСОБА_5 » від 06.08.2013 року № 422-ос (а.с. 29); копією розпорядження голови Верхньорогачицької РДА Херсонської області «Про звільнення П`ятигорця.» від 03.03.2018 року № 83-ос (а.с. 31); копією табелю обліку робочого часу за лютий-березень 2018 року (а.с. 24,25), копією особової картки ОСОБА_5 (а.с. 22-23), поясненням ОСОБА_5 (а.с. 70); поясненнями ОСОБА_9 (а.с. 68-69); копією попередження ОСОБА_5 з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 03.03.2018 (а.с. 32); відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 14-22); копіями платіжних документів щодо нарахування заробітної плати працівникам служби у справах дітей Верхньорогачицької РДА від 03.03.2018 року (а.с. 35-44); листом Верхньорогачицької ДПІ Великолепетиського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 26.04.2019 № 5254/9/21-22-53-19 (а.с. 73); відомостями Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС щодо отримання ОСОБА_12 електронного цифрового підпису (а.с. 67); копією листа ДП «Українські спеціальні системи» від 05.05.2018 року № 07-553 (а.с. 72), іншими матеріали, отриманими під час проведення перевірки.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із п. 2 ч. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Днем припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 15.11.2016 року за № 1479/29609, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування: «Припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення».

Згідно з листом НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» субєкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

У відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт вчинення ОСОБА_13 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доказано в судовому засіданні, оскільки він дійсно перебуваючи на посаді начальника служби в справах дітей Верхньорогачицької районної державної адміністрації, будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Обираючи вид адміністративного стягнення, враховуючи всі обставини справи, позицію прокурора, особу правопорушника, його вік, зважаючи на ступінь його вини та повне її визнання правопорушником, відсутність обтяжуючих обставин, вирішуючи питання про застосування виду адміністративного стягнення, суд дійшов переконання, що стягненням, яке відповідає обставинам скоєного правопорушення, є стягнення у вигляді штрафу на користь Держави у найменшій межі, яка передбачена санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Крім того, в порядку виконання вимог ст. 40-1 КУпАП суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 384 гривні 20 копійок.

Керуючись ст.ст. 24, 36, 40-1, 221, 268, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ст. 172-6 ч.1 КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення – штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот п`ятдесят/ гривень 00 копійок (на УК у Верхньорогачицькому районі, отримувач – 21081100, ЄДРПОУ – 37879164, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, р/р 31116106021091, код класифікації доходу – 21081100 (Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок (УК у Верхньорогачицькому районі, отримувач – 22030101, ЄДРПОУ – 37879164, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, р/р 31210206021091, код класифікації доходу – 22030101 (Судовий збір (Державна судова адміністраціяУкраїни, 050).

Постанову може бути оскаржено до Херсонського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області.

Суддя

Верхньорогачицького районного

суду Херсонської області В.Г. Загрунний