Рішення № 81790133, 13.05.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2019
Номер справи
360/748/19
Номер документу
81790133
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

13 травня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/748/19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Ірметової О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Попової Н.І.

позивача: ОСОБА_3,

представника позивача: ОСОБА_2,

представника відповідача: Морєвої О.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2019 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, у якій позивач просив суд:

- визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку, Луганської області, щодо перерахунку пенсії Позивачу по втраті годувальника виходячи із середнього заробітку 3715,24 грн.;

- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку, Луганської області зробити перерахунок пенсії Позивачу по втраті годувальника виходячи із середнього заробітку 4332,71 грн. починаючи від січня 2018 року.

Позов обґрунтовано тим, що 31.08.2018 Позивач звернулась до УПФ України в м. Сєвєродонецьку Луганської області у зв`язку із необхідністю отримати роз`яснення та копії відповідних документів на підтвердження підстав для обрахування Позивачу пенсії нарівні 1857,62 грн. 19.10.2018 Відповідач, підготував відповідь Позивачу та надав відповідні копії про які зазначав Позивач. Під час ознайомлення із наданими копіями, а саме із копією розпорядження 183528 від 15.01.2018 Позивач достовірно дізналась, що Відповідач за невідомих обставин взяв за базу обрахування пенсії Позивачу розмір заробітної плати на рівні 3715,24 грн. натомість згідно раніш здійснених обрахувань (розпорядження 183528 від 24.01.2014), за основу брались інші цифри, а саме розмір заробітної плати в сумі 4332,71 грн. Позивач вважає вказані дії Відповідача незаконними та такими, що прямо порушують права Позивача.

Ухвалою суду від 22 лютого 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 14 березня 2019 року (а.с. 1-2).

14 березня 2019 року в судовому засіданні оголошено перерву до 28.03.2019 (а.с. 52-53).

28 березня 2019 року в судовому засіданні оголошено перерву до 15 квітня 2019 року (а.с. 61).

15 квітня 2019 року судове засідання перенесено на 22 квітня 2019 року (а.с. 68).

Ухвалою суду від 22 квітня 2019 року зупинено провадження у справі (а.с. 74).

Ухвалою суду від 13 травня 2019 року поновлено провадження у справі (а.с. 81).

11 березня 2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 26-27), в обґрунтування якого зазначено, що

Представник позивача та позивач у судове засідання прибули, надали пояснення аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача у судове засідання прибув, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позов, у задоволенні позовних вимог просив відмовити.

18 травня 2018 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 40-41), в обґрунтування якого зазначено, що з 16.02.2012 позивача переведено на пенсію у зв`язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Згідно довідки військової частини 61753 № 106 від 22.01.1987 ОСОБА_4 знаходився на учбових зборах з 08.12.1986 по 22.01.1987 та відпрацював 19 днів у грудні 1986 та 21 день у січні 1987. Розрахунок пенсії позивача зроблено на підставі довідок без номеру та без дати, які видані Медико-санітарною частиною державного виробничого підприємства (об`єднання АЗОТ), виходячи із заробітної плати за грудень 1986 року.

Підприємством проведена оплата відповідно до довідки військової частини 61753 № 106 від 22.01.1987. Збережено середній заробіток за 40 днів роботи в зоні відчуження (19 днів у грудні 1986 року та 21 день у січні 1987 року), виплачено 100% тарифної ставки за 40 днів та проведена оплата в трьохкратному розмірі за 40 днів. Підприємством дві суми оплати (сума збереженого середнього заробітку та 100% тарифної ставки) були складені та вказані в графі «збережений СЗ за дні роботи в зоні відчуження». Під час переведення позивача на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, спеціалістом управління помилково до суми заробітку, вказаному в довідці ще раз вдруге було додано 100% тарифної ставки (в грудні 1986 - 73.54 . грн., в січні 1987 - 81,29 грн., що зазначено на зворотньому боці довідки про заробіток та вже 7 включено до суми заробітку). У зв`язку із зазначеною помилкою заробітна плата для розрахунку пенсії складала - 4332,71 грн. З 01.02.2018 заробітна плата для розрахунку пенсії склала - 3715,24 грн. Враховуючи викладене, управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області вважає свої дії щодо перерахунку пенсії позивачу виходячи із середнього заробітку - 3715,24 грн. правомірними.

Крім того, відповідач вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду.

На підставі вищевикладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник позивача та позивач у судове засідання прибули, надали пояснення аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача у судове засідання прибув, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позов, у задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 з 10.10.2008 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області та отримувала пенсію за віком, що підтверджується протоколом №191341 від 12.01.2009 (а.с. 28).

Після смерті чоловіка - ОСОБА_4 , який був інвалідом ІІІ групи за захворюванням, пов`язаним з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується експертним висновком № 37 від 07.04.2009 та відповідними документами (а.с. 30-35), позивач звернулась до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області із заявою про переведення на пенсію у зв`язку із втратою годувальника у відповідності до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с. 29 зворотній бік).

Розпорядженням УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області №183528 від 17.02.2012 ОСОБА_3 переведено на пенсію у зв`язку з втратою годувальника з 16.02.2012 (а.с. 29).

Також вищезазначеним розпорядженням та розпорядженнями відповідача №№ 183528 від 24.02.2012, 183528 від 03.07.2013 та розпорядженням УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.12.2016 про перерахунок пенсії з 01.05.2016 підтверджено, що пенсію позивачу розраховано виходячи із середнього заробітку з 01.01.2012 у розмірі 4332,71 грн (а.с. 29, 36-37, 82).

Розпорядженням УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області 183528 від 15.01.2018 зроблено перерахунок пенсії позивачу з 01.02.2018 виходячи із середнього заробітку з 01.01.2012 у розмірі 3715,24 грн (а.с. 38).

З листа УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області №123/К-4 від 06.04.2018 вбачається, що розрахунковий заробіток за грудень 1986 року, призначений для розрахунку виплати по втраті годувальника згідно Закону №796 більш вигідно ніж за січень 1987 року, не дивлячись на те, що кількість відпрацьованих днів в зоні відчуження більше. Додаткова оплата днів роботи, які припадають на вихідні та святкові, не проводиться. При черговій перевірці пенсійних справ, призначених за спец законами, було виявлено, що при розрахунку заробітної плати за грудень 1986 року (як найбільш вигідний) помилково до суми заробітку 438,37 крб. (0,00439 грн), що складає 5 кратів, чого не повинно бути, оскільки вона вже врахована в трикратному розмірі при розрахунку заробітку за роботу в зоні та при розрахунку збереженого середнього заробітку. Отже з виявленням помилки в розрахунках заробітку пенсійну справу приведено у відповідність розпорядженням від 15.01.2018 та пенсійну виплату розраховано вірно з 01.02.2018 на основну відомість лютого 2018 року (а.с. 47-48).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальнику внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі по тексту - Порядок № 1210).

У відповідності до п.1 Порядку № 1210 цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Відповідно до п. 7 Порядку № 1210 пенсії призваних на військові збори військовозобов`язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4 ,1 - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Відповідно до ст.98 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку.

Згідно із ст. 43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік. Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника із зазначених причин перераховуються за нормами цього Закону з урахуванням положень частини третьої статті 30 та частини восьмої статті 36 цього Закону, за умови наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, які відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсій у разі втрати годувальника із зазначених причин враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), визначеного з урахуванням положень частини другої статті 42 та пункту 4-3 розділу XV "Прикінцеві положення" цього Закону.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії у зв`язку з введенням у дію цього Закону (про стаж роботи, заробіток, сімейний стан та інші), то пенсія знову перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців перед поданням додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до п.4 Розділ XV Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідно до абзацу 2 п.2 II. Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017 у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Таким чином, Законом прямо та чітко заборонено здійснювати перерахунок пенсії у бік її зменшення.

З відзиву відповідача вбачається, що перерахунок пенсії здійснено у зв`язку з помилкою у проведенні попереднього перерахунку.

Суд зазначає, що такі обставини не можуть бути підставою для перерахунку пенсії позивачу.

Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Тобто, лише за наявності двох підстав 1) зловживань з боку пенсіонера; 2) подання страхувальником недостовірних даних, можливо здійснення перерахунку пенсії у бік її зменшення.

У цьому ж випадку, якщо йде мова про помилково розраховану суму середньомісячного заробітку, то це відбулося не внаслідок зловживань з боку позивача чи подання страхувальником недостовірних даних, а внаслідок помилки відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до принципу «належного урядування» сформульованого Європейським судом з прав людини у Рішенні «Рисовський проти України», що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.

Отже, в даному випадку позивач не може ставитись в залежність від помилки відповідача, оскільки звертаючись до Пенсійного органу позивач мав певні законні очікування щодо правомірності та правильності дій відповідача щодо обчислення їй пенсії, а тому виправлення помилки відповідача за рахунок зменшення розміру пенсії відповідача, суд вважає таким, що не ґрунтується на законі та принципах сформульованих Європейським судом з прав людини.

Щодо позовних вимог щодо зобов`язання відповідача зробити перерахунок починаючи від січня 2018 року, суд зазначає, що оскільки матеріалами справи встановлено, що перерахунок пенсії позивачу із зменшеним розміром середньомісячного заробітку відповідачем проведено з 01.02.2018, а тому пенсія підлягає перерахунку саме з лютого 2018 року.

Щодо посилань відповідача про пропущення позивачем шестимісячного строку для звернення до суду, суд зазначає наступне.

Відповідно до норм частин першої та другою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З аналізу наведеної норми вбачається, що Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення та строки перерахунку пенсій є Закон № 1058-IV.

Відповідно до статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії; нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Системний аналіз даної статті дає підстави дійти до висновку, що у ній містяться два строкових обмеження стосовно виплат пенсії за минулий час: три роки - для особи, яка не отримувала нараховану пенсію з власної вини; без обмеження строку - для особи, яка не отримувала нараховану пенсію з вини відповідного суб`єкта владних повноважень.

Таким чином, право позивача щодо виплати раніше призначеної, нарахованої пенсії є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким іншим строком.

Правовий висновок щодо неможливості застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду у справах з вимогами, пов`язаними з виплатою пенсії, яка за своєю правовою природою не є одноразовою виплатою, викладений в постанові Верховного Суду від 24 квітня 2018 року по справі № 646/6250/17 (адміністративне провадження № К/9901/2128/18).

Відтак суд вважає, що позивачем не пропущено строк звернення до суду з даним позовом.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Ухвалою суду від 22 лютого 2019 року позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі (а.с. 1-2).

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи, що позовні вимоги задоволені частково, судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 384,20 грн та з позивача у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 262, 263, 295, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_3 виходячи із середнього заробітку 3715,24 грн.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код: 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, будинок 9) зробити перерахунок пенсії ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) виходячи із середнього заробітку 4332,71 грн з 01 лютого 2018 року.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код: 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, будинок 9) виплатити ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) різницю між пенсією з розрахунку середнього заробітку 4332,71 грн та виплаченою пенсією з 01 лютого 2018 року.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код: 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, будинок 9) на користь Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено та підписано 17 травня 2019 року.

Суддя О.В. Ірметова