
Провадження № 3/235/1152/19
Єдиний унікальний номер 235/3045/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2019 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Соловйовій М.О., за участі адмінправопорушника Надєєва П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Покровського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новоекономічне Красноармійського району Донецької області, громадянина України, не працюючого, що зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.187 КУпАП-
ВСТАНОВИЛА:
03.05.2019 року до суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 , який порушив правила адміністративного нагляду, встановленого щодо нього на один рік ухвалою Красноармійського міськрайонного суду від 19.03.2019 року.
ОСОБА_1 ознайомлений з протоколом, в судовому засіданні визнав, що вчинив правопорушення, зазначене в протоколі та пояснив, що був в гостях у тітки і запізнився додому у встановлений час.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП», суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Ухвалою Красноармійського міськрайонного суду від 19.03.2019 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд за його місцем мешкання строком на 1 рік та встановлені обмеження: зокрема – зобов`язання перебувати вдома за адресою: АДРЕСА_1 в період часу з 20.00год. до 4.00год. наступної доби, крім часу перебування на роботі з обов`язковим наданням графіку роботи; заборона відвідувати заклади торгівлі, де проводиться продаж алкогольних напоїв на розлив; зобов`язання з`являтися на реєстрацію до поліції 1, 2, 3, 4 понеділок місяці.(а.с.8-9)
Як вбачається з протоколу ГР № 395214 від 29.04.2019 року, 26.04.2019 року о 22.10год. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 ..(а.с.1)
Згідно ч.1 ст.187 КУпАП, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, який порушив правила встановленого щодо нього адміністративного нагляду, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання у вигляді штрафу в розмірі 10 розмірів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170грн.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20грн.
Керуючись ст.ст.36 ч.2, 40-1, 187 ч.1, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новоекономічне Красноармійського району Донецької області ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення – штраф в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170(сто сімдесят)грн., який перерахувати на р/р 31112106005259, Отримувач Покровське УК/ Покровський район/21081100, МФО - 899998, ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача - Казначейство України(ЕАП)
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новоекономічне Красноармійського району Донецької області ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на р/р ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), код банку МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету № 22030106, судовий збір в сумі 384,20грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя