
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2019 р. Справа№200/14919/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Стойки В.В., розглянувши в порядку загального провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що позивач є співвласником та зареєстрований в приватизованій квартирі АДРЕСА_1 . Наразі позивач постійно мешкає в РФ, отримав громадянство та має намір продати квартиру. Так як ОСОБА_1 не має можливості приїхати на територію України, він уповноважив свого представника здійснити відповідні дії щодо зняття його з реєстрації. 29.11.2018 року представник позивача звернувся до відповідача із відповідною заявою та додатками до неї. Проте у знатті з реєстрації представнику було відмовлено з огляду на недостовірність даних у поданих документах. Позивач вважає такі дії протиправними та просить суд:
зобов`язати відділ реєстрації місця проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у м. Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 .
19.03.2019 року відповідач надав відзив на позовну заяву, згідно змісту якого зазначив, що довіреність, яка була надана представником, не містить повноважень з приводу зняття з реєстрації.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.12.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії і відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено засідання по справі на 28.01.2019 року.
28.01.2019 року справу було відкладено до 21.02.2019 року.
Ухвалою суду від 21.02.2019 року розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження на 06.03.2019 року.
06.03.2019 року справу було відкладено до 20.03.2019 року.
Ухвалою суду від 20.03.2019 року позовну заяву ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії – залишено без руху і встановлено позивачеві п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви. Роз`яснено, що позивачу необхідно надати до суду позовну заяву із належним визначенням паспортних даних ОСОБА_1 (з урахуванням вимог ч. 1 ст. 161 КАС України) та довіреність на представника із зазначенням належних даних паспорту ОСОБА_1 (в разі представництва).
Ухвалою суду від 03.04.2019 року продовжено розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії, призначено справу до розгляду на 16.04.2019 року.
16.04.2019 року закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії до розгляду по суті на 23.04.2019 року.
15.05.2019 року виправлено описку в ухвалах суду.
Учасники справи у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, причин не явки не повідомили, заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без їх участі не надали.
Враховуючи наведене суд, на підставі ч. 9 ст. 205 КАС України, здійснив розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно копії пасорту серії НОМЕР_1 , виданого Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області 15.10.2008 року, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .
Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно ВАА № НОМЕР_2 , ОСОБА_1 є співвласником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
29.11.2018 року представник позивача звернувся до установи відповідача із заявою про зняття з реєстрації місця проживання. Згідно заяви, документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання особи: паспорт громадянина України НОМЕР_1 .
На підтвердження повноважень представник надав довіреність 69 АА 2174115 від 11.10.2018 року та/або 69 АА 2174425, згідно змісту яких гр. Російської Федерації ОСОБА_1 , паспорт НОМЕР_3 , виданий відділом УФМС Россії по Тверьській області в Заволжському районі м. Твері, код підрозділу 690-001, зареєстрований за місцем мешкання: АДРЕСА_3 , уповноважує гр. України ОСОБА_2 бути представником з певних питань.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації. Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону. У разі подання заяви представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника). Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників. Особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
Як передбачено ст. 9 (1) Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку. Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.
Як вбачається з матеріалів справи, 29.11.2018 року представник позивача звернувся до установи відповідача із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 . До заяви було надано копію паспорту громадянина України ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , виданого Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області 15.10.2008 року. На підтвердження повноважень представником було надано довіреності 69 АА 2174115 від 11.10.2018 року та/або 69 АА 2174425 від згідно змісту яких гр. Російської Федерації ОСОБА_1 , паспорт НОМЕР_3 , виданий відділом УФМС Россії по Тверьській області в Заволжському районі м. Твері, код підрозділу 690-001, зареєстрований за місцем мешкання: АДРЕСА_3 , уповноважує гр. України ОСОБА_2 вчиняти певні дії.
Аналізуючи зазначене суд наголошує на відсутності можливості ідентифікувати доверителя, ОСОБА_1 , за довіреностями 69 НОМЕР_4 від 11.10.2018 року та/або 69 АА 2174425 та ОСОБА_1 , копію паспорту якого було надано разом із заявою з огляду на те, що в довіреностях та в паспорті громадянина України НОМЕР_1 , що виданий 15.10.2008 року, вказані різні паспортні дані.
Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підстави вище викладеного, суд дійшов висновку що дії відповідача були здійснені з отриманням принципу рівності перед законом, а також відповідачем було дотримано необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Таким чином, суд вважає вимоги позивача не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Оскільки судом відмовлено позивачеві у повному обсязі, то питання про розподіл судових витрат не вирішується.
Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) до Добропільської міської ради (85004, м. Добропілля, в. Першотравнева, б. 83, ЄДРПОУ 32897190) про зобов`язання вчинити певні дії, – відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Стойка В.В.