
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 травня 2019 року № 10/70
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.,
при секретарі судового засідання Філіповій А.Г.,
розглянувши у справі №10/70 від 06.03.2007 про банкрутство державного підприємства "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" (далі – ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів"), 27519, Кіровоградська область, Світловодський район, село Павлівка, вул. Леніна, 2А,
заяву кредитора – Державного агентства резерву України, код ЄДР 37472392, вул. Пушкінська, 28, м. Київ, 01601,
до банкрута - ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів", 27519, Кіровоградська область, Світловодський район, село Павлівка, вул. Леніна, 2А,
про визнання грошових вимог на загальну суму 2 961 723,96 грн
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредитора Державного агентства резерву України - Вавренюк О.А., довіреність №819/0/4-19 від 07.03.2019;
від банкрута - участі не брав.
У засіданні суду приймають участь: прокурор відділу прокуратури Кіровоградської області - Газібар М.М., посвідчення №046635 від 13.04.2017 та представник Міністерства юстиції України - Костенко Д.С., довіреність №б/н від 14.02.2019.
В засіданні суду 11.04.2019 оголошено перерву до 11:00 - 16.05.2019.
В засіданні суду оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 26.06.2013 господарський суд визнав ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів".
Оголошення про визнання боржника банкрутом опубліковано в газеті "Урядовий кур`єр" № 125 16 липня 2013 року.
Ухвалою від 30.05.2014 господарський суд в ліквідаційній процедурі банкрута визнав грошові вимоги кредиторів та затвердив реєстр вимог кредиторів банкрута ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів", звільнив арбітражного керуючого Заболотного Г.В. від виконання повноважень ліквідатора ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" з 30.05.2014, призначив ліквідатором ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" арбітражного керуючого Чорнокондратенко І.П.
Ухвалою від 12.08.2014 господарський суд звільнив арбітражного керуючого Чорнокондратенко І.П. від виконання повноважень ліквідатора банкрута з 12.08.2014, призначив ліквідатором ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" арбітражного керуючого Авраменка І.М.
До господарського суду 21.03.2019 надійшла заява №912/0/4-19 від 18.03.2019 Державного агентства резерву України про визнання грошових вимог до банкрута на загальну суму 2 961 723,96 грн, в тому числі 1 470 228,00 грн вартість відсутніх матеріальних цінностей .
Ухвалою від 26.03.2019 господарський суд прийняв заяву №912/0/4-19 від 18.03.2019 Державного агентства резерву України про визнання грошових вимог до банкрута на загальну суму 2 961 723,96 грн. Розгляд заяви кредитора призначив на 12:00 - 11.04.2019. Зобов`язав ліквідатора, арбітражного керуючого Авраменка І.М. до засідання суду, не пізніше 09.04.2019, надати господарському суду: письмове повідомлення заявника про результати розгляду банкрутом вимог кредитора, відповідно до вимог ч. 5 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) (далі - Закон).
Вимоги кредитора обґрунтовані зокрема такими обставинами.
Державне агентство резерву України (далі - Держрезерв) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2014 №517 є центральним органом виконавчої влади, основним завданням якого є реалізація державної політики у сфері державного матеріального резерву.
Для виконання цього обов`язку Держрезерв наділений повноваженнями щодо: організації виконання затверджених Кабінетом Міністрів України завдань щодо формування, зберігання, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного резерву; організації відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву; здійснення управління діяльністю підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Держрезерву України, щодо формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного резерву, дотримання нормативних умов їх зберігання; здійснення відповідно до законодавства контролю за виконанням підприємствами відповідальними зберігачами незалежно від форми власності зобов`язань щодо зберігання, освіження (поновлення) матеріальних цінностей державного резерву, за дотриманням порядку їх відпуску, своєчасного повернення позичених матеріальних цінностей, а також за відповідністю зазначених цінностей затвердженій номенклатурі, встановленим стандартам і технічним умовам.
У зв`язку з незабезпеченням збереження кількісних показників матеріальних цінностей державного (зокрема мобілізаційного) резерву, господарський суд м. Києва за результатами розгляду позовних вимог Держрезерву, виніс рішення від 17.01.2008 у справі № 15/814-т (копія рішення додана), яким вищезгаданий позов задовольнив частково, зокрема зобов`язав ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" повернути до державного резерву самовільно використані матеріальні цінності, а саме: 1) порошок нікелевий карбонільний - 3,360 тонни; 2) кислота вольфрамова - 3,400 тонни; 3) двоокис цирконію - 1,900 тонни; 4) ангідрит вольфрамовий - 17,700 тонни; 5) тканина синтетична - 2, 594 погонних метрів та стягнути з ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів", на користь Держрезерву 100% штрафу у розмірі 1 470 228, 00 грн та 21 267,96 грн пені.
Станом на 05.12.2018 дане рішення суду Боржником не виконано.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановленні рішенням господарського суду, під час розгляду однієї справи не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони. Тобто кредиторські вимоги Держрезерву несуть безспірний характер.
Згідно із ст. 1 Закону кредитори це юридична або фізична особа, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до Боржника.
Відповідно до п. 10 ст. 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв", у разі незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі самовільного відчуження, з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких перебувають ці цінності, стягується штраф у розмірі 100 % вартості виходячи з їх ринкової ціни на день виявлення факту відсутності (самовільного відчуження), а також пеня з вартості відсутнього їх обсягу за кожний день до повного повернення матеріальних цінностей.
У разі недоцільності закладення і зберігання зазначених матеріальних цінностей або виключення їх з номенклатури, скасування мобілізаційного чи іншого спеціального завдання зазначені юридичні особи за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву, відшкодовують вартість відсутніх матеріальних цінностей державного резерву виходячи з їх ринкової ціни на день виявлення факту відсутності (самовільного відчуження) із сплатою пені до повного відшкодування вартості матеріальних цінностей.
Отже, Держрезерв є кредитором ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" на загальну суму 2 961 723,96 грн, з яких 1 470 228,00 грн - вартість відсутніх матеріальних цінностей державного мобілізаційного резерву, 1 470 228,00 грн - 100% штрафу та 21 267,96 грн - пеня.
В доповнення до заяви про визнання кредитором та підтвердження кредиторських вимог, Державне агентство резерву України 18.04.2019 направило до господарського суду супровідним листом №1239/0/4-19 від 15.04.2019 копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 15.04.2008 щодо примусового виконання наказу Господарського суду м. Києва від 28.01.2008 у справі №15/814-т та листа ВДВС Світловодського МРУЮ від 10.12.2010 №45691. 16.05.2019 повноважний представник кредитора в засіданні суду надав для огляду постанову про закінчення виконавчого провадження від 31.07.2008 та наказ про примусове виконання рішення від 28.01.2008 №15/814-т, а також копії таких документів для долучення до справи.
Ліквідатор, арбітражний керуючий Авраменко І.М. вимоги ухвали суду від 26.03.2019 не виконав, письмове повідомлення заявника про результати розгляду банкрутом вимог кредитора не надав, про наявність поважних причин неможливості виконання вимог суд не повідомив.
Оскільки розгляд грошових вимог, як конкурсних так і поточних здійснюється безпосередньо господарським судом і суд не обмежений позицією розпорядника майна чи ліквідатора банкрута, відповідно, має право здійснити перевірку підстав таких грошових вимог незалежно від наявності чи відсутності відповідного повідомлення ліквідатора на адресу кредитора.
Вимоги Державного агентства резерву України ґрунтуються на рішенні Господарського суду міста Києва від 17.01.2008 у справі №15/814т, відповідно до якого позовні вимоги Державного комітету України з державного матеріального резерву задоволено частково. Зобов`язано банкрута повернути до державного резерву самовільно використані матеріальні цінності, а саме: порошок нікелевий карбонільний - 3,360 тонни; кислота вольфрамова - 3,400 тонни; двоокис цирконію - 1,900 тонни; ангідрит вольфрамовий - 17,700 тонни; тканина синтетична - 2,594 погонних метрів. Стягнуто з банкрута, на користь державного бюджету України 1 470 228,00 грн штрафу та 21 267,96 грн пені.
При цьому, таким рішенням зазначено, що перевіркою, проведеною представниками КРВ південного регіону КРД Держкомрезерву України 23.08.2007 стосовно наявності, кількісного стану, якості, умов зберігання, обліку та звітності матеріальних цінностей, що знаходяться на відповідальному зберіганні відповідача, встановлено факти незабезпечення збереження матеріальних цінностей мобрезерву на загальну суму 1 470 228,00 грн, про що складено акт перевірки від 23.08.2007.
Вартість самовільно використаних матеріальних цінностей встановлена, виходячи з цін, що діяли на момент проведення перевірки (23.08.2007), та становить 1 470 228,00 грн, а отже, 100 % штраф відповідно становить 1 470 228,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
За ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За п. 10 ст. 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв" у разі, зокрема, незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі самовільного відчуження, з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких перебувають ці цінності, стягується штраф у розмірі 100 відсотків вартості виходячи з їх ринкової ціни на день виявлення факту відсутності (самовільного відчуження), а також пеня з вартості відсутнього їх обсягу за кожний день до повного повернення матеріальних цінностей.
У разі недоцільності закладення і зберігання зазначених матеріальних цінностей або виключення їх з номенклатури, скасування мобілізаційного чи іншого спеціального завдання зазначені юридичні особи за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву, відшкодовують вартість відсутніх матеріальних цінностей державного резерву виходячи з їх ринкової ціни на день виявлення факту відсутності (самовільного відчуження) із сплатою пені до повного відшкодування вартості матеріальних цінностей.
Таким чином, кредитором правомірно заявлено грошові вимоги до банкрута, з яких, в тому числі, вартість самовільно використаних матеріальних цінностей в сумі 1 470 228,00 грн.
Відповідно до п. 1-1 Розділу Х "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Закону - положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону - з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред`являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів і формуються представницькі органи кредиторів.
Законом обмежено строк подання заяв поточних кредиторів двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу. (п. 29 Інформаційного лист ВГСУ від 28.03.2013 №01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова про визнання ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" прийнята господарський судом 26.06.2013, таким чином, звертаючись з грошовими вимогами до банкрута 21.03.2019, Державне агентство резерву України звернулось з пропуском двомісячного строку з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до положень ст. 45 Закону витрати кредитора на оплату судового збору в сумі 3 842,00 грн підлягають задоволенню в першу чергу.
Керуючись ст. 1-2, 23-24, 38, 45, п. 1-1 Розділу Х "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI), ст. 3, 12, 129, 234-235, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Грошові вимоги кредитора - Державного агентства резерву України (код ЄДР 37472392, вул. Пушкінська, 28, м. Київ, 01601) до банкрута - ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" в сумі 2 961 723,96 грн підлягають погашенню в шосту чергу в ліквідаційній процедурі банкрута.
Витрати кредитора - Державного агентства резерву України (код ЄДР 37472392, вул. Пушкінська, 28, м. Київ, 01601) на оплату судового збору в сумі 3 842,00 грн підлягають погашенню в першу чергу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Примірники ухвали направити кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів (п. 1 ухвали від 30.05.2014, в тому числі: Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Пролетарська, 17), як правонаступнику Світловодської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, Головному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області, як правонаступнику Світловодського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Михайлівська, 64), як правонаступнику Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Олександрійському районі Кіровоградської області, Кіровоградському обласному центру зайнятості як правонаступнику Світловодського міськрайонного центру зайнятості (25015, м. Кропивницький, вул. Леоніда Куценка, буд. 12), Павлівській сільській раді (Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Павлівка); Світловодській районній раді (Кіровоградська обл., м. Світловодськ, вул. Леніна, 14), Державному агентству України з управління державними корпоративними правами та майном (03035, м. Київ, вул. Сурікова, 3), Міністерству економічного розвитку і торгівлі України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), Міністерству оборони України (03168, м. Київ, просп. Повітрянофлотський, 6), Державній службі України з надзвичайних ситуацій (01030, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-А), управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (25015, м. Кіровоград, вул. Пашутінська, 1), Міністерству екології та природних ресурсів України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35), Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області (25022, м. Кропивницький, вул. Дзержинського, 84/37), прокурору Кіровоградської області (25006, м. Кропивницький, вул. В.Пермська, 4), Міністерству економічного розвитку і торгівлі України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), Фонду державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9), представнику трудового колективу - Письменному В.І. ( АДРЕСА_1 , вул. Коропівська АДРЕСА_2 ), гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ), гр. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_4 ), гр. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_5 . АДРЕСА_5 68), Міністерству юстиції України, Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, Городецького, 13), ПАТ ДАК "Національна мережа аукціонних центрів" в особі філії "Кіровоградський аукціонний центр" (25009, м. Кропивницький, вул. Глінки, 2, оф. 303), ліквідатору - арбітражному керуючому Авраменку І.М. (адреса: Харківське шосе, 4/15, м. Полтава, України, 36008 та 36014, м. Полтава, вул. Шведська, 2, оф. 417), гр. ОСОБА_4 ( АДРЕСА_6 ), гр. ОСОБА_5 ( АДРЕСА_7 ), гр. ОСОБА_6 ( АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 ), гр. ОСОБА_7 ( АДРЕСА_10 ), гр. ОСОБА_8 ( АДРЕСА_11 ), гр. ОСОБА_9 ( АДРЕСА_12 ), Державному агентству резерву України ( АДРЕСА_13 . Пушкінська, 28, м. Київ, 01601).
Повний текст ухвали складено 17.05.2019.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.