
Справа № 500/2780/19 Провадження № 3/500/750/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2019 року
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, Жигулін С.М., розглянувши матеріали адміністративного провадження про притягнення
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Алвас»
до адміністративної відповідальності за ст. 91-5 ч.1 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
Протоколом №000284 про адміністративне правопорушення від 15 лютого 2019 року ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що 15 лютого 2019 року об 11 годині здійснював господарську діяльність ТОВ «Алвас» з порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а саме при експлуатації АЗС встановлена наявність об?єкту поводження небезпечними відходами, які відносяться до першої категорії на виконання ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Дії кваліфіковані за ст. 91-5КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з?явився, надав рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2019 року у справі за №420/1550/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» до Державної екологічної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування припису від 0 лютого 2019 року №02/13.
За результатами дослідження визнається доведеним наступне.
Диспозицією ст. 91-5 КУпАП адміністративна відповідальність настає за двома частинами , перша частина якої передбачає відповідальність за надання завідомо неправдивих чи неповних відомостей про вплив на довкілля планованої діяльності, порушення встановлених законодавством вимог щодо здійснення оцінки впливу на довкілля, у тому числі порядку інформування громадськості та порядку проведення громадського обговорення і врахування його результатів.
Частина друга вказаної статті передбачає відповідальність за недотримання під час провадження господарської діяльності, експлуатації об`єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі з видобуванням ресурсів корисних копалин, використанням техногенних родовищ корисних копалин, екологічних умов, передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля, рішенні про провадження планованої діяльності та проектах будівництва, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об`єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі з видобуванням корисних копалин, використанням техногенних родовищ корисних копалин, а також змін у цій діяльності або подовження строків її провадження - до моменту забезпечення виконання таких екологічних умов.
У протоколі №000284 про адміністративне правопорушення від 15 лютого 2019 року ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що 15 лютого 2019 року об 11 годині здійснював господарську діяльність ТОВ «Алвас» з порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а саме при експлуатації АЗС встановлена наявність об?єкту поводження небезпечними відходами, які відносяться до першої категорії на виконання ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Між тим у порушення вимог ст.256 ч.1 КУпАП не визначено частину ст. 91-5 КУпАП, за якою ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності. Вказані порушення не усунуті з урахуванням постанови судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 01 березня 2019 року, на підставі якого матеріали справи були направлені до Державної екологічної інспекції в Одеській області для належного оформлення.
Окрім вказаного, підтвердженням порушення вимог чинного законодавства особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, визначено акт за №10/13, складений за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (конролю) щодо додержання суб?єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Разом із тим, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2019 року у справі за №420/1550/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» до Державної екологічної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування припису від 20 лютого 2019 року №02/13, вказаний припис визнаного протиправним та скасовано.
Вказаний припис був складений на підставі акту за №10/13, складений за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (конролю) щодо додержання суб?єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, який складався за результатами перевірки з 04 лютого 2019 року по 15 лютого 2019 року.
З урахуванням вказаного акт визнається неналежним доказом, що у свою чергу є підставою для закриття провадження у порядку, передбаченому ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 284 КУпАП
П О С Т А Н О В И В:
Виправдати через відсутність події і складу адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ст. 91-5 КУпАП.
Провадження у справі закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.М.Жигулін