
Справа № 617/633/19
Провадження № 3/617/201/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2019 року суддя Вовчанського районного суду Харківської області Глоба М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління державного агентства рибного господарства у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хотімля Вовчанського району Харківської області, громадянина України,освіта повна загальна середня, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
09 квітня 2019 року о 17 год. 00 хв. ОСОБА_1 разом з іншою особою, грубо порушив правила рибальства, а саме: знаходячись в Кулаківській затоці Печенізького водосховища Вовчанського району Харківської області ловив рибу забороненими для любительського рибальства знаряддями лову – рибацькою сіткою у кількості 1 штука та впіймав рибу: щука - 11 штук, лин – 1 штук, загальною вагою 9 кг. Чим порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства” та завдав збитки рибному господарству України на суму 3859 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, щиро розкаявся, пояснив, що ловив рибу на їжу.
Крім пояснень ОСОБА_1 , його вина підтверджується наступним.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення № 002161 від 09 квітня 2019 року, відповідно до якого, 09 квітня 2019 року о 17 год. 00 хв. він разом з іншою особою, грубо порушив правила рибальства, а саме: знаходячись в Кулаківській затоці Печенізького водосховища Вовчанського району Харківської області ловив рибу забороненими для любительського рибальства знаряддями лову – рибацькою сіткою у кількості 1 штука та впіймав рибу: щука - 11 штук, лин – 1 штук, загальною вагою 9 кг. Чим порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства” та завдав збитки рибному господарству України на суму 3859 грн. 00 коп.
Письмовими поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що він разом з ОСОБА_3 ловив рибу у Кулаківській затоці Печенізького водосховища Вовчанського району, Харківської області.
Даними копії розписки ОСОБА_3 про прийняття ним на відповідальне зберігання свіжої риби, загальною вагою 9 кг.
Розрахунком матеріальної шкоди, спричиненої ОСОБА_1 разом з ОСОБА_3 , яка становить 3859 грн. 00 коп.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства”, за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. За таких обставин, в його діях міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП,грубе порушення правил рибальства з застосуванням заборонених знарядь лову.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, визначається - щире розкаяння.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не встановлені.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
У статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
Таким чином, враховуючи зазначене, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією ч. 4 ст. 85 КУпАП. без конфіскації водних живих ресурсів та з конфіскацією заборонених знарядь для лову риби – сітки рибацької з льоси в кількості 1 штука.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 384 грн. 20 коп. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-35, ч. 4 ст. 85, ст.ст. 276, 279, 283-285 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП у виді штрафу в розмірі 340 грн. 00 коп. на користь держави ( отримувач коштів УДКСУ у Вовчанському районі, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37345943, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31411542020157) ), з конфіскацією засобу вчинення правопорушення - сітки рибацької з льоси в кількості 1 штука.
Незаконно здобутурибу: щука – 11 шт., лин – 1 шт., загальною вагою 9 кг., залишити правопорушнику.
Стягнути з ОСОБА_1 384 грн. 20 коп. судового збору на користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -