Рішення № 81767560, 11.05.2019, Золочівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
11.05.2019
Номер справи
622/704/17
Номер документу
81767560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 622/704/17 р.

2-а/622/1/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.05.2019 року смт. Золочів

Золочівський районний суд Харківської області у складі: головуючого судді Чернової О.В., секретаря Вишневської О.П., за участі: позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , представників відповідача Шовкопляс В.В., Костенко А.О., розглянувши у порядку загального позовного провадження в приміщенні суду в смт.Золочів Харківської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дергачівського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій неправомірними та про зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

10.07.2017 року позивач звернувся до Золочівського районного суду Харківської області з позовом, в якому просив суд: визнати протиправною відмову Дергачівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області у призначенні та нарахуванні позивачеві пенсії як учаснику бойових дій, відповідно до вимог абзацу 6 пункту 3 розділу XVПрикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; зобов`язати відповідача призначити та нарахувати позивачеві з 08.02.2017 року пенсію як учаснику бойових дій відповідно до вимог абзацу 6 пункту 3 розділу XVПрикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є учасником бойових дій, про що має відповідне посвідчення, під час проходження військової служби у в/ч 2042, на території Республіки Афганістан приймав участь у бойових діях, тому, маючи необхідний стаж роботи не менше 25 років, по досягненню 55 річного віку отримав право на призначення пенсії відповідно до вимог абзацу 6 пункту 3 розділу XVПрикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", водночас відповідачем відмовлено позивачу у призначенні пенсії з тих мотивів, що в нього відсутня довідка РВК, що підтверджує період участі у бойових діях. Зазначену довідку він не має можливості отримати, оскільки з 21.05.2015 року припинено взаємодію Федеральної служби безпеки РФ з територіальними органами відомства України (військовими комісаріатами) на підставі припинення Угоди про співпрацю і взаємодію між Міністерством безпеки РФ та Службою безпеки України від 22.07.1997 р.

Відповідно до п. 12 ч. 1 Розділу VII «Перехідних положень» Кодексу адміністративного судочинства України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою від 24.09.2018 року відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду у порядку загального позовного провадження, надано відповідачу строк для надання відзиву на адміністративний позов.

Відповідач надав відзив на позов, в якому, заперечуючи проти позову, просив у його задоволенні відмовити, з тих підстав, що при зверненні 08.02.2017 року до Дергачівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про призначення пенсії за віком як учаснику бойових дій, позивачем було надано пакет документів та серед іншого, довідку з Центрального прикордонного архіву федеральної служби безпеки Російської Федерації №21/59/Г-4722 від 14.06.2016, в якій зазначено про відсутність в документальних матеріалах військової частини відомостей про участь в бойових діях на території Афганістан ОСОБА_1 в період з жовтня 1980 року по грудень 1982 року. Оскільки позивачем не було надано довідку військового комісаріату про періоди участі в бойових діях встановленої форми, що передбачено порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного Фонду України 25.11.2005 №22-1, рішенням управління №6 від 06.03.2017 року, йому було відмовлено в призначенні пенсії за віком, як учаснику бойових дій.

В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позові. Додатково пояснили, що ОСОБА_1 , проходив військову службу з 01.11.1980 року по 23.12.1982 року у військовій частині 2042 у 47 прикордонному загоні, під час чого приймав участь у забезпеченні бойової діяльності військ, - супроводі колон та ремонті техніки на території Афганістану весною 1982 року та восени 1982 року. Має грамоти та нагороди як воїн-інтернаціоналіст. При звільненні у запас йому надали довідку про пільги як учаснику бойових дій та, звернувшись до райвійськкомату, він отримав посвідчення учасника бойових дій та з того часу користується пільгами. Перед видачею посвідчення райвійськкоматом було витребувано відповідну інформацію і на підставі отриманих даних було видано посвідчення. Ці документи не збереглися у військкоматі. Лист Центрального прикордонного архіву федеральної служби безпеки Російської Федерації є неконкретним, в ньому зазначено про відсутність в документальних матеріалах військової частини відомостей про участь у бойових діях позивача, при цьому не зазначено чи відряджався на територію Республіки Афганістан позивач для виконання завданьпо забезпеченню бойової діяльності військ. Отримати в даний час таку інформацію і надати довідку райвійськкомату встановленої форми неможливо, оскільки співпрацю між відповідними органами РФ і України припинено.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позов, додатково пояснила, що позивачем не надано довідку довідку райвійськкомату встановленої форми щодо підтвердження періоду участі у бойових діях, яка є обов`язковою для призначення відповідного виду пенсії, в заяві до пенсійного фонду ОСОБА_1 зазначив, що не буде надавати таку довідку. Інших перешкод для призначення даного виду пенсії немає, - позивач має необхідний вік і стаж.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти і відповідні їм правовідносини.

Згідно паспорту НОМЕР_1 , виданому 20.11.1996 року Золочівським РВ УМВС України в Харківській області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7-8).

Відповідно до військового квитка серії НУ №7758586 від 26 жовтня 1980 року ОСОБА_1 06 грудня 1980 року при військовій частині 2042 прийняв військову присягу та проходив військову службу у військовій частині 2042 з 01.11.1980 року до 23 грудня 1982 року на посадах токаря та техніка, в цей період йому було присвоєно звання рядового. Звільнений у запас 23 грудня 1982 року на підставі наказу МО СРСР №242 від 27.09.82 року (а.с.240-246).

З наданого суду посвідчення серії АБ №386273 ветерана війни-учасника бойових дій, вбачається, що ОСОБА_1 , як особа, що має право на відповідні пільги, отримав вказане безтермінове посвідчення 20 березня 1996 року, крім того, має безстрокове посвідчення від 10 квітня 1985 року Серії НОМЕР_2 004727 щодо права на пільги, встановлені постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 17.01.2983 року (а.с.16, 81).

З архівного Списку на видачу посвідчень учасників бойових дій по Золочівському району (воїни-інтернаціоналісти) від 06 квітня 1985 року вбачається що відповідне посвідчення Серії НОМЕР_2 було видано рядовому ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року ІНФОРМАЦІЯ_2 , що проходив службу у військовій частині 2042 у період з 01.11.1980 року по 23.12.1982 року. Військовий квиток НОМЕР_3 (а.с.26-27).

Згідно Відомості №10 на перереєстрацію посвідчень учасникам бойових дій по Золочівському райвійськкомату Харківської області воїни-інтернаціоналісти від 19 березня 1996 року рядовому ОСОБА_1 видано відповідне посвідчення серії НОМЕР_4 , зазначено, що законність визначення статусу учасника бойових дій перевірено (а.с.28-29).

Відповідно до наданої суду грамоти воїну інтернаціоналісту від 28 грудня 1988 року ОСОБА_1 нагороджений указом Президії Верховної ради СРСР від 28 грудня 1988 року за мужність та військову відвагу, що проявлені при виконанні інтернаціонального обов`язку у республіці Афганістан, крім того, нагороджений медаллю «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу» згідно наказу Президента Республіки Афганістан від 15 травня 1988 року (а.с.78-79).

08.02.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Дергачівського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області із заявою про призначення пенсії, подавши відповідні документи, в розписці-повідомленні 06.03.2017 року зазначив, що довідку з військкомату про період перебування в РА надавати не буде (а.с.178-179).

Згідно трудової книжки серії НОМЕР_5 на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , останній: в період з 26.10.1980 року по 27.12.1982 року проходив службу в Радянській Армії; з 04.02.1983 року по 11.08.1995 року та з 27.10.1995 року по 28.07.2003 року працював в Івашківському спиртзаводі; з 20.11.2003 року по 11.02.2005 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 11.04.2005 по 31.08.2005 року працював в ТОВ «Сінтал-Агро»; з 01.09.2005 року до 08.12.2005 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 22.12.2005 року по 19.04.2006 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 20.04.2006 року по 29.12.2006 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 16.01.2007 року по 22.05.2007 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 23.05.2007 по 06.12.2007 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 31.12.2007 року по 20.05.2008 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 21.05.2008 року по 28.11.2008 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 09.12.2008 року по 21.05.2009 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 22.05.2009 року по 02.12.2009 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 18.01.2010 року по 24.05.2010 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 25.05.2010 року по 30.11.2010 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 13.12.2010 року по 22.06.2011 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 23.06.2011 року до 26.12.2011 року працював в НПФ «Сінтал Д» ТОВ; з 27.01.2012 року по 12.09.2012 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 13.09.2012 року по 20.06.2014 року працював в ДП Івашківський спиртзавод; з 30.06.2014 року по 21.12.2014 року перебував на обліку в Центрі зайнятості; з 22.12.2014 року прийнятий на роботу в ДП Івашківський спиртзавод (а.с.17-25).

Відповідно до протоколу 77 від 06.03.2017 року та розрахунку стажу, які містяться в пенсійній справі ОСОБА_1 , останній має загальний стаж 33 роки 11 місяців 1 день (а.с.176-177).

Відповідно до листа Центрального прикордонного архіву федеральної служби безпеки Російської Федерації №21/59/Г-4722 від 14.06.2016 повідомлено ОСОБА_1 , що в документальних матеріалах військової частини 2042 за період з жовтня 1980 року по грудень 1982 року відомостей про участь в бойових діях на території Афганістан ОСОБА_1 немає (а.с.211).

З листа Харківського обласного військового комісаріату від 08.06.2017 оку №1419-ВСЗ вбачається, що на запити Золочівського районного військового комісаріату Харківської області листами Центрального прикордонного архіву федеральної служби безпеки Російської Федерації від 22.06.2016 року та 17.08.2016 року повідомлено, що з 21.05.2015 року припинено взаємодію Федеральної служби безпеки РФ з територіальними органами оборонного відомства України (військовими комісаріатами) на підставі припинення Угоди про співпрацю і взаємодію між Міністерством безпеки РФ та Службою безпеки України від 22.07.1997 р. (а.с.37)

Рішенням Дергачівського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області №6 від 06.03.2017 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком як учаснику бойових дій у зв`язку із відсутністю необхідних документів, які засвідчують особливий статус особи, а саме, довідки з військового комісаріату, яка підтверджувала б період (періоди) участі у бойових діях, передбаченого статтею 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення"та абзацом 6 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" військовослужбовців, які брали участь у бойових діях (а.с.175).

Листом Дергачівського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області від 06.03.2017 року № 191/1-02/20395 ОСОБА_1 повідомлено про відмову у призначенні пенсії згідно зі статтею 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення"та абзацом 6 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"як військовослужбовцю, що приймав участь у бойових діях, з мотивів відсутності довідки з військового комісаріату, яка підтверджувала б період (періоди) участі у бойових діях (а.с.82).

Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив суду, що він проходив разом із ОСОБА_1 військову службу у військовій частині 2042, з 11.02.1981 року по 01.02.1983 року перебував в Республіці Афганістан, приймав участь у бойових діях, був визнаний учасником бойових дій. ОСОБА_1 відряджався до Республіки Афганістан для виконання завдань по забезпеченню бойової діяльності військ та перебував там наприкінці листопада 1982 року, ремонтував військову техніку.

Згідно військового квитка НУ №8648445 від 26.10.1980 року ОСОБА_3 проходив військову службу у військовій частині 2042 з 01.11.1980 року по 21.02.1983 року, має статус ветерана війни-учасника бойових дій відповідно до посвідчення від 24.07.1998 року (а.с. 40, 223-229).

Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив суду, що він проходив разом із ОСОБА_1 військову службу у військовій частині 2042, перебував в Республіці Афганістан, приймав участь у бойових діях, був визнаний учасником бойових дій, отримував пенсію як учасник бойових дій. ОСОБА_1 відряджався до Республіки Афганістан для виконання завдань по забезпеченню бойової діяльності військ та перебував там восени 1982 року, ремонтував військову техніку.

Згідно військового квитка НУ №6949520 від 26.10.1980 року ОСОБА_4 проходив військову службу у військовій частині 2042 з 16.08.1980 року по 10.01.1983 року, має статус ветерана війни-учасника бойових дій згідно посвідчення від 13.09.1997 року та ветерана війни-інваліда війни відповідно до посвідчення від 06.09.2016 року, нагороджений медаллю «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу» 15.05.1988 року та грамотою Воїну-інтернаціоналісту Президії Верховної ради СРСР від 28.12.1988 року (а.с.31, 231-239).

Вирішуючи спір суд виходить з того, що спірні відносини врегульовані Конституцією України, Законами України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення".

Згідно із ч. 2. ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діями лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України. Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист та закріплено у ст. 46 Конституції України.

Згідно ст. 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідношень)військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов`язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов`язку, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Відповідно до змісту абз. 6 п. 3 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідношень), відповідно до якого військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов`язку, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов`язку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Частиною 9 ст. 1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу"визначено, що військовослужбовці - особи, які проходять військову службу.

Пунктом 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове пенсійне страхування", затвердженого постановою Пенсійного фонду України №22-1 25.11.2005 року визначено, що документом, який визначає особливий статус особи, зокрема учасника бойових дій, є посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про періоди та місце участі в бойових діях.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасниками бойових дій визнаються: учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів). Перелік держав, зазначених у цьому пункті, періоди бойових дій у них та категорії працівників визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 року за №63 "Про організаційні заходи щодо застосування Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"затверджено Перелік держав, яким надавалася допомога за участю військовослужбовців Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки та осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ, військовослужбовців Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, і періодів бойових дій на їх території, відповідно до якого такою країною визначено Афганістан у період з квітня 1978 року по грудень 1989 року.

Відповідно до приписів статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що відбувались на території Афганістану з 1978 року по 1989 рік, а відтак, за наявності стажу роботи понад 25 років (наявність якого не заперечується відповідачем) та досягнення 55-річного віку на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії, позивач має право на пенсію за віком як учасник бойових дій, відповідно до п. 3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідношень).

Крім того, позивачем надано копію посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_4 , виданого 20.03.1996 року із зазначенням того, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, правомірність видачі якого не оскаржувалась, відтак дане посвідчення, що є основним документом на підтвердження такого статусу, є чинним.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач згідно вимог ст. 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення"(в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідношень) набув право на призначення та отримання пенсії за віком, як учасник бойових дій, при цьому відсутність довідки військового комісаріату про період (періоди) участі у бойових діях, за встановлених судом обставин, не може бути підставою для відмови у призначенні такої пенсії.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства Україниналежними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Згідно ч. 2 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.242-246, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною відмову Дергачівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області в призначенні та нарахуванні ОСОБА_1 пенсії за віком як учаснику бойових дій, відповідно до вимог абзацу 6 пункту 3 розділу XVПрикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на час прийняття рішення).

Зобов`язати Дергачівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області призначити та нарахувати ОСОБА_1 пенсію за віком як учаснику бойових дій відповідно до статті 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення",з 08.02.2017 року.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_6 .

Відповідач: Дергачівське об`єднане управління пенсійного фонду України Харківської області, код ЄДРПОУ 40383690, адреса: 62301, Харківська область, м. Дергачі, вул. Залізнична, 31.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Золочівський районний суд Харківської області до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, як передбачено п. 15 Перехідних положень КАС України; після початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи - безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 16.05.2019 року.

Суддя О. В.Чернова