
Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/776/19
Провадження № 3/280/402/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 травня 2019 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М. розглянуши матеріали, що надійшли з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за ст.212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До Коростишівського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №50-25/345 від 23.04.2019 відносно ОСОБА_1 , з якого вбачається наступне.
Відповідно до ч.9 ст.43 Закону України «Про вибори Президента України» (далі-Закон) Національне агентство здійснює контроль за дотриманням вимог цього Закону щодо фінансування передвиборної агітації кандидатів на пост Президента України. Під час здійснення контролю за дотриманням вимог Закону щодо фінансування передвиборної агітації на пост Президента України ОСОБА_2 встановлено, що 14.02.2019 ОСОБА_1 здійснив добровільний внесок на накопичувальний рахунок виборчого фонду кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 на суму 148000 грн. Факт надання добровільного внеску на накопичувальний рахунок виборчого фонду підтверджується випискою по рахунку №26405012742163. Листом від 25.02.2019 №4109/5/99-99-17-02-16 ДФС України повідомила, що за даними інформаційної системи органів ДФС України у ОСОБА_1 станом на дату надання добровільного внеску обліковувався податковий борг у розмірі 1819,01 грн. Ч.3 ст.43 Закону встановлено заборону здійснення добровільних внесків до виборчого фонду кандидата на пост Президента України особам, які відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партії. П.8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні`передбачено, що не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
З метою державного контролю за дотриманням встановлених законом обмежень щодо фінансування передвиборної агітації кандидата на пост Президента України Національне агентство направило лист від 22.03.2019 №50-18/22200/19 до розпорядника накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 щодо повернення вищезазначеного внеску. Розпорядник листом від 02.04.2019 №02/19 повідомив, що 18.03.2019 внесок ОСОБА_1 повернуто та надано копію платіжного доручення про повернення внеску.
Таким чином ОСОБА_1 порушив порядок надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, а саме п.8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами , які мають непогашений податковий борг, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, визнав у повному обсязі, пояснив, що на момент внесення коштів йому було невідомо про наявність податкового боргу.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, зокрема, копію банківської виписки по накопичувальному рахунку кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 , з якої вбачається, що ОСОБА_1 14.02.2019 зроблено внесок до виборчого фонду кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 у сумі 148000 грн., копію листа ДФС від 25.02.2019 №4109/5/99-99-17-02-16 (вх.№03/14606/19 від 04.03.2019), згідно якого станом на14.02.2019 за ОСОБА_1 рахується податковий борг у розмірі 1819,01 грн., копію платіжного доручення від 18.03.2019 №1930 про повернення коштів ОСОБА_1 , витяг з рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 №9 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» , копію листа Національного агентства від 01.04.2019 №50-18/24870/19, копію акту телефонної розмови із ОСОБА_1 , копія листа Національного агентства від 12.04.2019 №50-18/28135/19, копію акту №243 від 23.04.2019 про неявку гр. ОСОБА_1 , копія листа про направлення протоколу про адміністративне правопорушення від 24.04.2019 №50-18/32457/19, суддя дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого, особу, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ст.212-15 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, застосувавши до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 грн 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.М.Рибнікова