
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2019 року м. Київ справа № 320/74/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Київський міський військовий комісаріат, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (далі - відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Київський міський військовий комісаріат (далі - третя особа-1), Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі – третя особа-2), в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу довідки про розмір грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям наказу відповідача від 17 липня 2018 р. № 417;
- зобов`язати відповідача надати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у зв`язку з прийняттям наказу відповідача від 17 липня 2018 р. № 417 відповідно додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 р.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є військовим пенсіонером і звільнявся з посади, яку обіймав в Украерорух. Йому стало відомо, що наказом директора Украероруху від 17 липня 2018 року № 417 збільшено грошове забезпечення військовослужбовців ЗС України, відряджених до Украероруху з 18 липня 2018 р. У зв`язку з підвищенням посадових окладів працівників відповідача, у нього виникло право на перерахунок пенсії. 29 жовтня 2018р. позивач звернувся із заявою до відповідача з метою отримання довідки про розмір грошового забезпечення у зв`язку виданням наказу від 17 липня 2018 р. № 417. Проте, відповідачем відмовлено в наданні вказаної довідки. Вважаючи цю відмову протиправною, звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 8 січня 2019 р. відкрито провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
1 лютого 2019 р. до суду надійшов відзив від відповідача, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити. Стверджує, що відповідачем виконано передбачені законодавством України дії для проведення перерахунку пенсії позивача. Зазначає, що порядок перерахунку пенсій змінено, відповідні відомості надаються не колишнім військовослужбовцям, а органам ПФУ після отримання списків таких осіб-пенсіонерів. Тому Украерорух на законних підставах відмовив в надані довідки про розмір грошового забезпечення позивача.
6 лютого 2019 р. до суду надійшли пояснення від третьої особи-1. Зазначає, що на підставі рішення Кабінету Міністрів України Департамент фінансів Міністерства оборони України повідомляє у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та членам їх сімей. Крім того, Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від Міністерства оборони України Головним управлінням Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Зазначає, що Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення перерахунку пенсій та подають їх до обласних військових комісаріатів та військової частини А0515. В подальшому, на підставі списків обласні військові комісаріати та військова частина А0515 готують для перерахунку пенсій довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій та в місячний строк подають їх до головних управлінь Пенсійного фонду України. Третя особа-1 просить розгляд справи здійснювати за відсутності представника третьої особи Київського обласного військового комісаріату.
26 лютого 2019 р. до суду надійшли пояснення щодо позову від третьої особи-2. Зазначає, що наказ державного підприємства «Украерорух» від 17 липня 2018 р. № 417 прийнятий не суб`єктом нормотворення. Цей наказ не пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України, не здійснено офіційне опублікування останнього, а отже, не створює підстав для перерахунку пенсії позивачу відповідно до ст. 63 Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнені з військової служби та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ.
1 березня 2019 р. до суду від представника позивача та представника відповідача надійшли клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
1 березня 2019 р. у судове засідання учасники справи не прибули.
Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін і третіх осіб у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Позивач згідно з наказом Міністра оборони України від 8 грудня 1999 року № 704 був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України Міністерства транспорту і зв`язку України із залишенням на військовій службі.
Наказом Міністра оборони України від 3 лютого 2014 р. № 26 майора Маришкіна І.М., старшого штурмана (старшого диспетчера з руху літаків) регіонального структурного підрозділу «Київцентраеро" Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, звільнено з військової служби у запас за станом здоров`я.
Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 20 лютого 2014 р. № 91/о майора Маришкіна І.М., старшого штурмана (старшого диспетчера з руху літаків) РСП «Київцентраеро", звільненого з військової служби у запас відповідно до частини 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» за пунктом «б» (за станом здоров`я) наказом Міністра оборони України від 3 лютого 2014 р. № 26, з правом носіння військової форми одягу, звільнено із займаної посади 21 лютого 2014 р. та направлено для зарахування на військовий облік до Дарницького районного у м. Києві військового комісаріату. На день звільнення з військової служби позивач має вислугу років у Збройних Силах України у календарному обчисленні, яка становить 31 рік 05 місяців та пільгова – 32 роки 09 місяців.
Згідно з позовною заявою позивачу стало відомо, що наказом директора Украероруху від 17 липня 2018 року № 417 збільшено грошове забезпечення військовослужбовців ЗС України, відряджених до Украероруху, з 18 липня 2018 р. У зв`язку з підвищенням посадових окладів працівників відповідача у нього виникло право на перерахунок пенсії.
Тому позивач звернувся до відповідача із заявою від 29 жовтня 2018 р. про отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Листом відповідача № 1-26.2-5649 від 21 листопада 2018 р. позивача повідомлено про наступне: «Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - Порядок проведення перерахунку пенсій), пенсії, призначені відповідно до Закону, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із статтею 8 Закону виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до пунктів 23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за № 135/13402, документи для призначення та проведення перерахунку подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами.
Порядком проведення перерахунку пенсій визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України, рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, є належною підставою для перерахунку пенсій. Рішення інших органів (у тому числі і накази Украероруху) не можуть бути для управління Пенсійного фонду України підставою для перерахунку, оскільки є чіткий порядок який визначає процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Наказ Украероруху про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відрядженим до Украероруху, відсутній у вільному доступі, він є відомчим документом і, відповідно, не є нормативно-правовим актом, а тому даний документ не може бути застосований органами Пенсійного фонду України і не може бути правовою підставою для перерахунку пенсії відповідно до норм статті 63 Закону.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького складу і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103) перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону, проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб» передбачено проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом, до 1 березня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Зважаючи на вищевикладене, Украерорух не має законних підстав для надання Вам довідки про розмір грошового забезпечення станом на будь-яку іншу дату».
Позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною, у зв`язку з чим звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» від 19 липня 1999 року № 1281 грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ".
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. № 104 “Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ” визначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.
При цьому грошове забезпечення виплачується, виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.
Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 12 липня 2010 р. №7408/0/14-10/039, керівник Державного підприємства Украерорух згідно зі статтями 14 та 15 Закону України “Про оплату праці” та Положення про Об`єднану цивільно-військову системи організації повітряного руху України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 р. № 1281, самостійно встановлює оклади за посадами штатних працівників.
Відповідно до вимог п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” від 7 листопада 2007 р. № 1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.
Враховуючи наведене, та беручи до уваги, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух", право визначати розміри посадових окладів, наказом Украероруху від 17 липня 2018 р. № 417 встановлено посадові оклади за штатними посадами в підприємстві, які займають відряджені військовослужбовці, то це є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Також суд звертає увагу, що Верховним Судом України 13 липня 2016 р., 06 липня 2016 р., 05 липня 2016 р., 10 травня 2016 р. (справи № 638/2700/14-а, 2-а/638/70/15, 461/2167/14-а, 522/19979/14-а відповідно) прийнято постанови, в яких суд, усуваючи розбіжності застосування касаційним судом вищезазначених норм матеріального права, дійшов висновку, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у зв`язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу, якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначити розміри посадових окладів, тобто на підставі наказу Украероруху.
З 1 березня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” від 30 серпня 2017 р. №704, в якій Кабінет Міністрів України також делегував право керівнику державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям.
Згідно з вимогами абз. 4, 6 пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 р., військовослужбовцям, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк Головним управлінням Пенсійного фонду України.
Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, зокрема стаття 63 передбачає, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок проведення перерахунку).
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженим постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2001 року № 3-1.
Відповідно до вимог пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.
Аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути заява позивача, як пенсіонера, та додані до неї документи.
Суд звертає увагу відповідача, що Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не позбавляє позивача права на самостійне звернення до органів Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії. При цьому право на перерахунок пенсії є об`єктом захисту за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, позивач, має право отримати довідку про розмір його грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям Державним підприємством обслуговування повітряного руху України наказу № 417 від 17 липня 2018 р. для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для здійснення перерахунку.
Таким чином, судом встановлено порушення прав позивача у зв`язку з ненаданням йому відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення для реалізації його законного права на звернення за перерахунком пенсії.
Суд зазначає, що решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Суд бере до уваги рішення Європейського суду з прав людини у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, в п.58 якого зазначено, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
У пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Бендерський проти України” від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідачем протиправно не було надано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям наказу відповідача від 17 липня 2018 р. № 417, чим порушено вимоги, передбачені частиною другою статті 2 КАС України.
У зв`язку з цим для забезпечення належного способу захисту прав позивача суд вважає необхідним зобов`язати відповідача надати позивачу довідку про розмір його грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 17 липня 2018р. № 417 відповідно до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року.
Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат відповідно до вимог ст. 139 КАС України, суд зазначає наступне.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 704 грн. 80 коп. згідно з квитанцією від 29 грудня 2018 р. № 4300741.
Суд вважає за необхідне застосувати до спірних правовідносин правила ч. 1 ст. 139 КАС України, тому беручи до уваги результат вирішення спору щодо повного задоволення позовних вимог, присуджує позивачу 704 грн. 80 коп. понесених витрат з оплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо ненадання ОСОБА_1 довідки про розмір його грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 17 липня 2018 р. № 417.
Зобов`язати Державне підприємство обслуговування повітряного руху України надати ОСОБА_1 довідку про розмір його грошового забезпечення у зв`язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 17 липня 2018р. № 417 відповідно до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (код ЄДРПОУ - 19477064) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін:
Позивач – ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
Відповідач – Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, адреса: а/с 115, аеропорт, м. Бориспіль-1, Київська область, 08301, код ЄДРПОУ - 19477064.
Третя особа-1 – Київський міський військовий комісаріат, адреса: вул. Парково-Сирецька, 19, м. Київ, 04112, код ЄДРПОУ – 07774420.
Третя особа-2 – Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ – 42098368.
Суддя Журавель В.О.
Дата складення рішення суду 16 травня 2019 року