Постанова № 81716939, 14.05.2019, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
14.05.2019
Номер справи
344/4679/19
Номер документу
81716939
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа F 344/4679/19

Провадження F 3/344/1823/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Караїм Ю.В., прокурора Ільчишина Б.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: с. Крихівці Івано-Франківської міської ради, вул. Гамалії, 15/12, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, на утриманні має трьох малолітніх дітей, працюючої інженером-землевпорядником Крихівецької сільської ради, за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Із протоколу №93/2019 від 14.03.2019 про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Відповідно до розпорядження голови Крихівецької сільської ради №60 від 20.10.2008 «Про прийняття на роботу ОСОБА_1» останню призначено на посаду спеціаліста 1 категорії - інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради з 20 жовтня 2008 року та присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

За таких обставин та згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, як посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 13.09.2018 (гіперпосилання на Декларацію інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/declaration/95felad4-d630-4acb-aec6-a7159fc44599).

Оскільки ОСОБА_1 перебувала на посаді інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради, то необхідною граничною датою подання вказаної декларації є 31.03.2018.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 31.03.2018, подала декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а фактично подала дану декларацію 13.09.2018, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

26.03.2019, 02.04.2019, 12.04.2019 ОСОБА_1 на виклик суду не з’являлася, хоча належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

14.05.2019 ОСОБА_1 з’явилася у судове засідання, вказала що з 26.03.2019 і на даний час знаходиться на стаціонарному лікуванні, однак просила проводити розгляд справи сьогодні, послуг захисника не потребує. Пояснила, що декларацію за 2017 рік заповнювала наприкінці строку її подання, після чого не перевірила чи надійшов лист про підтвердження подання нею вказаної декларації до НАЗК. У вересні 2018 року, коли надійшов лист з правоохоронних органів на адресу Крихівецької сільської ради, виявила, що нею не подано декларацію за 2017 рік, а тому 13.09.2018 повторно подала декларацію за 2017 рік. Просила накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення обставини та просив правопорушника визнати винною за вчинення корупційного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Роз’яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з’ясувавши всі фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпункті "в" пункту 1, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до пункту 2 частини 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року за №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно розпорядження голови Крихівецької сільської ради №60 від 20.10.2008 «Про прийом на роботу ОСОБА_1» останню прийнято на посаду спеціаліста 1 категорії - інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради з 20 жовтня 2008 року як таку, що пройшла за конкурсом з окладом згідно штатного розпису, та відповідно до ст.15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування..

Із характеристики вбачається, що ОСОБА_1 з 20.10.2008 та в даний час працює на посаді інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради.

Згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 13.09.2018 (гіперпосилання на Декларацію інженера-землевпорядника Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/declaration/95felad4-d630-4acb-aec6-a7159fc44599).

Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов’язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Тобто, правопорушення, пов’язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.

У даному випадку стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимагає від суб’єкта декларування подати декларацію до 1 квітня відповідного року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №93 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 14.03.2019, рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області ОСОБА_2 від 28.02.2019, характеристикою ОСОБА_1, копією розпорядженням № 60 від 20.10.2008, скріншотом витягу з інтернет ресурсу на сайті ЄДРД, копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1, копією попередження про обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про боротьбу з корупцією» від 20.10.2008, усними поясненнями ОСОБА_1, наданими в судовому засіданні 14.05.2019.

Як вбачається з копії попередження (а.с.31), ОСОБА_1 20.10.2008 із Законом України «Про боротьбу з корупцією» ознайомлена та з спеціальними обмеженнями, встановленими цим Законом, попереджена.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 172-6, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, –

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 384 грн. 20 коп. судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Зеленко