
Справа № 139/451/19
Провадження № 3/139/83/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.2019 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Тучинська Н.В., отримавши від першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_1 адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_2, -
В С Т А Н О В И Л А:
14 травня 2019 року до суду по пошті надійшов рекомендований лист із ГУ ДФС у Вінницькій області із вкладенням супровідного листа, протоколу про вчинення адміністративного правопорушення № 576 від 07 травня 2019 року та копії акту документальної планової виїзної перевірки № 1591/1411/35087682 від 02.05.2019.
Із поданого до суду протоколу вбачається, що ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного бухгалтера ФГ «Вищеольчедаївське» і являючись посадовою особою порушив п. 54.2 ст. 57.1, ст. 57, п. 176.2 «а» ст. 176, п. 168.1.4 с. 168 та пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI. ОСОБА_2 вмінено відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення, прийшла до висновку про те, що матеріали складено не у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частина 1 ст. 256 КУпАП також зобов’язує особу, що складає протокол про адміністративне правопорушення, вказувати відомості, необхідні для вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого інкримінованою статтею, полягає у порушенні керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Суб’єктами правопорушення можуть бути керівниками та інші посадові особи (заступники керівників з фінансово-економічної діяльності, головні бухгалтери тощо) підприємств, установ, організацій.
Таким чином, до протоколу необхідно додати докази про те, що ОСОБА_2 є посадовою особою, його посадову інструкцію і т.п.
За наведених вище недоліків протоколу, вважаю неможливим винести справедливе і правильне рішення у справі, а тому необхідним є проведення додаткової перевірки та доопрацювання протоколу.
Керуючись статтями 256, 278, 287, 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И Л А:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_2 повернути першому заступнику начальника ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_1 для проведення додаткової перевірки та доопрацювання протоколу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Суддя: ___