
Копія Справа № 326/677/19
Провадження № 3/326/292/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2019 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який працює в ПСП «Приморський», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 127 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії БД № 241466 від 04 травня 2019 року стосовно ОСОБА_1, згідно якому пішохід ОСОБА_1 03.04.2019 року о 13-40 годині по вул. Шевченко в м. Приморськ Запорізької області, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, перейшов дорогу проїзної частини в невстановленому для цього місці та безпосередньо перед транспортним засобом, що наближався, створивши своїми діями аварійну обстановку з автомобілем НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 4.14 б Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 4 ст. 127 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Вивчивши матеріали справи судом встановлено, що адміністративний матеріал містить недоліки, які не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги.
В порушення ст. 256 КУпАП наявні розбіжності в написанні дати скоєння адміністративного правопорушення - 03.04.2019 року, що зазначена в протоколі про адміністративне правопорушення Серії БД № 241466 від 04 травня 2019 року, складеному стосовно ОСОБА_1, з датою скоєння адміністративного правопорушення - 03.05.2019 року, зазначеною у доданих до цього протоколу: рапорті пом. чергового Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3, протоколі огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 03.05.2019 року, схемі до протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 03.05.2019 року, письмових поясненнях ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 від 03.05.2019 року та ОСОБА_1 від 04.05.2019 року.
Також наявні розбіжності в написанні реєстраційного номера автомобіля Nissan, що зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення Серії БД № 241466 від 04 травня 2019 року, складеному стосовно ОСОБА_1, який вказано в даному протоколі – АР6442ЕВ, з реєстраційним номером автомобіля Nissan, зазначеним у доданих до цього протоколу: протоколі огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 03.05.2019 року, письмовому поясненні ОСОБА_2 від 03.05.2019 року, в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу автомобіля марки NISSAN моделі KUBISTAR та фототаблиці – АР8442ЕВ.
Відповідно до п.6 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 №1376, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
В порушення вказаних вимог, протокол про адміністративне правопорушення Серії БД № 241466 від 04 травня 2019 року, складений стосовно ОСОБА_1 заповнений не розбірливим почерком та в якому неможливо точно встановити пункт Правил дорожнього руху, вимоги якого порушив ОСОБА_1
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 слід повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 251, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 127 КУпАП, повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_6
Згідно з оригіналом: суддя О.М. Чапланова
14.05.19