
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
13 травня 2019 року м. Київ № 826/9221/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши у спрощеному провадженні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення визначених законодавством із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсії;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести перерахунок належної ОСОБА_1 пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% ПО), надбавки за інформативно - аналітичне забезпечення (49% ПО), надбавки за особливості проходження служби (71% ПО+ОВЗ+НВР), надбавки за службу у підрозділі "К" (50% ПО), премії (10% ПО), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань (по 1/12 ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, із урахуванням максимального відсоткового її розміру встановленого законодавством на час призначення (90%), проведеного без обмеження її максимального розміру та виплачувати таку без обмеження такого її розміру.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 червня 2018 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позивачем подано до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про зупинення провадження у справі до перегляду Верховним Судом у складі Касаційного адміністративного суду справи №826/5716/18 у подібних правовідносинах.
Розглянувши заяву позивача про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення питання про зупинення провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Зі змісту позову вбачається, що підставою для звернення до суду з даним позовом слугувала незгода позивача із діями Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо проведення перерахунку пенсії без врахування розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених чинним на час виникнення права на перерахунок пенсії законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% ПО), надбавки за інформативно - аналітичне забезпечення (49% ПО), надбавки за особливості проходження служби (71% ПО+ОВЗ+НВР), надбавки за службу у пі дрозділі "К" (50% ПО), премії (10% ПО), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань (по 1/12 ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок та виплата пенсії з обмеженням її максимального розміру.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року по справі №826/5716/18 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення визначених законодавством із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсії; зобов`язання відповідача провести перерахунок належної позивачу пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених чинним на час виникнення права на перерахунок законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% ПО), надбавки за особливості проходження служби ( 80% ПО+ОВЗ+НВР), премії (10% ПО), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань ( по ? ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, а також, із урахуванням максимального відсоткового її розміру встановленого законодавством на час призначення (90%) та без обмеження її максимального розміру.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у названій справі та прийнято нову постанову, якою позов ОСОБА_2 задовольнити частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення відсотку грошового забезпечення з 86% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_2 . Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату позивачу з 1 січня 2018 року пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 86% грошового забезпечення. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 04 березня 2019 року відкрито касаційне провадження у названій справі.
Вочевидь, правовідносини в обох справах є подібними за суб`єктним, об`єктним і змістовним критеріями.
У відповідності до пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що формулювання законів не завжди чіткі. Тому їх тлумачення та застосування залежить від практики. І роль розгляду справ у судах полягає саме у тому, щоби позбутися таких інтерпретаційних сумнівів з урахуванням змін у повсякденній практиці (див. mutatis mutandis рішення Європейського суду з прав людини у справах "Кантоні проти Франції" від 11 листопада 1996 року ("Cantoni v. France", заява №17862/91, § 31 - 32), "Вєренцов проти України" від 11 квітня 2013 року ("Vyerentsov v. Ukraine", заява №20372/11, § 65)).
З огляду на викладене та оскільки правовідносини, які виникли між сторонами у адміністративній справі №826/9221/18 та правовідносини, які виникли між сторонами у адміністративній справі №826/5716/18, є подібними, суд приходить до висновку про доцільність зупинення провадження в адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у справи №826/5716/18.
Керуючись пунктом 5 частини 2 статті 236, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/9221/18 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у справі №826/5716/18.
2. Зобов`язати сторін повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко