Ухвала суду № 81695901, 13.05.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.05.2019
Номер справи
640/7705/19
Номер документу
81695901
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 травня 2019 року м. Київ № 640/7705/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою

за позовом Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТАМЕНТ" до Антимонопольного комітету України про визнання протиправними та скасування рішення, визнання протиправними дій та зобов"язання утриматись від вчинення дій,В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство "ВІ АЙ ПІ Департамент" звернулося до суду з позовом, в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 22.03.2019 № 12-р/тк "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", яким визнано дії Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді неподання інформації Антимонопольному комітету України на вимогу державного уповноваженого Антимонопольному комітету України про надання інформації від 27.07.2018 № 130-29/08-9459 у встановлений строк, та накладено штраф у розмірі 1 000 000 грн.;

визнати протиправним та скасувати рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 08.04.2019 № 17-р/тк "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", яким визнано дії Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді неподання інформації Антимонопольному комітету України на вимогу державного уповноваженого Антимонопольному комітету України про надання інформації від 14.01.2019 № 130-29/08-107 у встановлений строк, та накладено штраф у розмірі 1 000 000 грн.;

визнати протиправними дії Антимонопольного комітету України, його органів (державних уповноважених Антимонопольного комітету України, тимчасових адміністрацій колегій Антимонопольного комітету України), вчинені після 01.01.2019 щодо Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент" по складанню (оформленню) та направленню вимог про надання інформації № 130-29/08-107 від 04.01.2019, № 130-26.13/08-967 від 24.01.2019, розгляду (розслідування) справ про захист економічної конкуренції № 143-26.13/127-18, №130-26.13/112-18, № 130-26.13/16-19, № 130-26.13/17-19, № 130-26.13/55-19;

зобов"язати Антимонопольний комітет України, в тому числі його органи (територіальні відділення Антимонопольного комітету України, державних уповноважених Антимонопольного комітету України, тимчасові та постійні адміністративні колегії Антимонопольного комітету України, інші органи Антимонопольного комітету України), голову Антимонопольного комітету України, його заступників, інших посадових (службових осіб), працівників Антимонопольного комітету України, його апарату, та/або територіальних відділень Антимонопольного комітету України, їх апаратів, структурні підрозділи Антимонопольного комітету України та/або його територіальних відділень, утриматися від вчинення будь-яких дій щодо Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент", його посадових (службових) осіб, інших його працівників, його засновників (учасників).

Пунктом 4 частини п"ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.

Відповідно до частини першої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Згідно з частиною третьою статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

З урахуванням наведеного та враховуючи, що територіальні відділення Антимонопольного комітету України є юридичними особами та наділені адміністративною процесуальною правоздатністю, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги або визначити належних відповідачів у справі одночасно з наданням пояснень щодо порушення вказаними суб"єктами владних повноважень прав та охоронюваних законом інтересів Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент".

Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позову додано квитанцію від 10.05.2019 № 717 про сплату судового збору розмірі 5763 грн.

Разом з тим суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Окремі рішення, прийняті суб`єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист оспорюваного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов`язань особи з податку є втручання до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов`язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Аналогічна правова позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Враховуючи, що позивачем оскаржено рішення, відповідно до яких накладено на позивача штраф у розмірі 2 000 000 грн. та заявлено вимоги про визнання протиправними дій та зобов"язання утриматись від вчинення дій, судовий збір за звернення до суду з даним позовом складає 21 131 грн.

За таких обставин, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 15 368 грн.

Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи наведене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк до десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання платіжного документу про доплату судового збору в розмірі 15 368 грн. та шляхом уточнення позовних вимог або визначення належних відповідачів у справі одночасно з наданням пояснень щодо порушення вказаними суб"єктами владних повноважень прав та охоронюваних законом інтересів Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ Департамент".

Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Залишити позовну заяву Приватного підприємства "ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТАМЕНТ" без руху .

2.Встановити позивачу строк до десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 КАСУ.

Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя М.А. Бояринцева