Рішення № 81695059, 14.05.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2019
Номер справи
420/2075/19
Номер документу
81695059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/2075/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправною бездіяльності Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, яка полягає у відмові у перерахунку та виплаті довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року, зобов`язання Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області зробити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року відповідно до довідок Апеляційного суду Луганської області від 17.12.2018 року, 24.01.2019 року та виплатити з урахуванням різниці, яка була виплачена в цей період, без застосування законодавства в сфері внутрішньо переміщених осіб.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву.

Позов обґрунтований позивачем тим, що відповідач ігнорує той факт, що відповідно до довідки Апеляційного суду Луганської області від 17.12.2018 року зміна розміру складових суддівської винагороди судді сталася з 04.12.2018 року, а відповідно до довідки Апеляційного суду Луганської області від 24.01.2019 року зміна розміру складових суддівської винагороди судді сталася з 01.01.2019 року, тобто саме з цих дат має бути зроблений перерахунок щомісячного грошового утримання судді у відставці. Проте, відповідачем протиправно здійснено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання з 01.01.2019 року, а не з 04.12.2018 року, встановивши розмір пенсії 39539,28 грн. та з 01.02.2019 року, а не з 01.01.2019 року, встановивши розмір пенсії 43107,92 грн. При цьому, фактичну суму перерахунку за січень та лютий 2019 року позивачу не виплачено і не зазначено причини по яким не зроблено відповідних виплат за січень та лютий 2019 року.

З відзиву на позовну заяву (аркуші справи 34-36) вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінились розміри складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою, а тому перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці проведено з 01.01.2019 року та з 01.02.2019 року відповідно. Станом на 01.01.2019 року розмір пенсії ОСОБА_1 склав 26359,52 грн., перерахунок пенсії позивача за січень здійснено у лютому 2019 року. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2019 року склав 39539,28 грн., а різницю перерахованого щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці за січень 2019 року у розмірі 13179,76 грн. буде виплачено після отримання ПФУ окремого порядку визначеного КМУ, оскільки позивач має статус внутрішньо переміщеної особи і виплата «відкладеної доплати» за минулий час буде провадитись за окремим порядком після його затвердження Кабінетом Міністрів України.

Вивчивши позовну заяву та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 є суддею у відставці Апеляційного суду Луганської області (аркуш справи 13), яка з вересня 2016 року отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці.

Відповідно довідки Управління соціального захисту населення Ренійської районної державної адміністрації від 21 грудня 2016 року №5129000098 позивач є внутрішньо переміщеною особою та знаходиться на обліку в Ізмаїльському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області (аркуш справи 13).

17 грудня 2018 року Апеляційним судом Луганської області позивачу направлено нову довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 від 17.12.2018 року № 5/1601/2018 (аркуш справи 21).

Згідно протоколу призначення пенсії від 28.02.2019 перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 проведено з 01.01.2019 року (аркуш справи 41).

В грудні 2018 року позивач звернулась до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою про перерахунок суми довічного грошового утримання судді у відставці з 04.12.2018 року, додавши до заяви копію довідки Апеляційного суду Луганської області про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17.12.2018 року № 5/1601/2018.

24 січня 2019 року Апеляційним судом Луганської області позивачу направлено нову довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 від 24.01.2019 року № 5/68/2019 (аркуш справи 20).

У зв`язку із збільшенням 01.01.2019 року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який склав 1921 грн., ОСОБА_1 звернулась до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою про перерахунок суми довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2019 року, додавши до заяви копію довідки Апеляційного суду Луганської області про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 24.01.2019 року № 5/68/2019 (аркуші справи 18-20).

Згідно протоколу призначення пенсії від 28.02.2019 перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 проведено з 01.02.2019 року (аркуш справи 40).

Так, листом від 15 березня 2019 року №26/К-01 Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області повідомило позивача про те, що відповідно до пункту 4 Розділу ІІ «Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України», затвердженого Постановою Пенсійного Фонду України від 25.01.2008 № 3-1, перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінилися розміри складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою. Законом України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» від 15.05.2018 року (набрав чинності 22.07.2018 року) внесено зміни до законів України в частині застосування для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017 року, як розрахункової величини. Частиною першою статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1762 грн., та Законом України «Про Державний бюджет на 2019 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн. З огляду на зазначене та прийняті норми Рішенням Конституційного Суду України від 04.12.2018 року №11-р перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці здійснюється з 1 січня 2019 року та 1 лютого 2019 року. Згідно Вашої заяви від 26.12.2018 року Вам зроблено перерахунок суми щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2019 року. Розмір пенсії з 01.01.2019 року склав 39539,28 грн. Згідно Вашої заяви від 28.01.2019 року Вам зроблено перерахунок суми щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01.02.2019 року. Розмір пенсії з 01.02.2019 року склав 43107,92 грн. (аркуш справи 17).

Позивач не погодився із бездіяльністю відповідача, яка полягає у відмові у перерахунку та виплаті довічного грошового утримання судді з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року, що і стало підставою для звернення позивача до суду.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З листа Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області вбачається, що перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 проведено з 01.01.2019 року та з 01.02.2019 року.

Згідно з ч. 4 ст. 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Відповідно до ст. 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

При цьому, згідно з ч.1 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Аналіз наведених законодавчих положень дає підстави для висновку про те, що розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці нерозривно пов`язаний із розміром суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. Єдиною підставою для перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання є зміна розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді.

Відповідно до абз. 2 п. 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VІІІ, мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017 року.

Рішенням Конституційного Суду України № 11-р/2018 від 04.12.2018 року визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини третьої статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 № 192-VIII. Це положення підлягає застосуванню у його первинній редакції, а саме: «Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, визначених законом, що запроваджується поетапно: з 1 січня 2011 року - 6 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2012 року - 8 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2013 року - 10 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2014 року -12 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2015 року - 15 мінімальних заробітних плат».

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 року становить 1762 гривні.

Таким чином, суд зазначає, що відповідно до вищевказаного рішення Конституційного суду України зміна розміру складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою, мала місце саме 04.12.2018 року та саме з цієї дати настає необхідність у проведенні перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2019 року становить 1921 грн., що також є підставою для проведення раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці саме з 01.01.2019 року.

При цьому, суд вважає помилковим трактування відповідачем пункту 4 Розділу ІІ «Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України», затвердженого Постановою Пенсійного Фонду України від 25.01.2008 № 3-1, та, як наслідок, визначення періоду, за який підлягає перерахунку раніше призначене щомісячне довічне грошове утримання.

Зазначеним пунктом Порядку передбачено, що перерахунок щомісячного довічного утримання проводиться з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінилися розміри складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою.

Положення вказаного нормативного акту визначають період, в якому має бути здійснено відповідний перерахунок, що помилково ототожнюється відповідачем з періодом, за який може бути здійснений такий перерахунок. Слід зазначити, що дата, з якої у відповідача виник обов`язок здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання позивача в даному випадку, не є тотожним поняттям з датою, з якої позивач набув право на такий перерахунок.

Тобто, відмова Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області в перерахуванні та виплаті позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 за періоди з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року є протиправною бездіяльністю Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області.

Враховуючи протиправну бездіяльність відповідача в перерахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці за періоди з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року, позовні вимоги позивача в частині зобов`язання Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області зробити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року відповідно до довідок Апеляційного суду Луганської області від 17.12.2018 року, 24.01.2019 року та виплатити з урахуванням різниці, яка була виплачена в цей період, з врахуванням фактично проведених за даний період виплат також підлягають задоволенню.

Щодо невиплати відповідачем різниці перерахованої пенсії за січень 2019 року у сумі 13179,76 грн., з посиланням на те, що вона буде виплачена після отримання ПФУ окремого порядку визначеного КМУ, оскільки позивач має статус внутрішньо переміщеної особи і виплата «відкладеної доплати» за минулий час буде провадитись за окремим порядком після його затвердження Кабінетом Міністрів України, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

У зв`язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 595, якою затверджений «Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей», у населеному пункті, де мешкав позивач, було припинено здійснення повноважень відповідним управлінням пенсійного фонду України, а також зупинені до моменту повернення непідконтрольної території під контроль органів державної влади видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 8 «Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 595, особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Позивач є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою Управління соціального захисту населення Ренійської районної державної адміністрації від 21 грудня 2016 року №5129000098 та знаходиться на обліку в Ізмаїльському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» затверджений Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Відповідно до п. 4 «Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрами зайнятості за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Відповідно до п. п. 15, 16 «Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі, припинених відповідно до підпункту 2 пункту 12 цього Порядку, здійснюється за рішенням комісії, прийнятим на підставі подання структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, що внесене разом з актом обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.

У разі прийняття позитивного рішення комісією згідно з пунктом 15 цього Порядку соціальні виплати поновлюються через два місяці з місяця прийняття рішення про припинення таких виплат. Комісія може прийняти рішення про поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі з місяця припинення таких виплат у разі, коли така особа перебуває у складних життєвих обставинах і з поважних причин не виконала вимоги структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, передбачені пунктами 6 і 7 цього Порядку. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що різниця перерахованої пенсії за січень 2019 року у сумі 13179,76 грн. буде виплачена позивачу після отримання ПФУ окремого порядку визначеного Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 335 були внесені зміни до пункту 16 Порядку контролю та передбачено, що суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

При цьому, на час розгляду справи такого порядку не визначено Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Виплата пенсії є соціальною гарантією держави.

Згідно з ст. 46, 47 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, порядок виплати пенсії регулюється Законом та передбачає регулярну виплату пенсії, щомісячно.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

У рішенні у справі «Суханов та Ільченко проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (п. 25 рішення).

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що дії з невиплати різниці перерахованого грошового утримання судді у відставці за січень 2019 року в розмірі 13179,76 грн. вчинені на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 335 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365», оскільки підзаконні нормативно-правові акти не можуть змінювати в бік звуження права громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.

В спірних правовідносинах виплата щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці має бути здійснена відповідачем з врахуванням висновків щодо не можливості звуження прав громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46, код ЄДРПОУ 37743414) про визнання протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, яка полягає у відмові у перерахунку та виплаті довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року, зобов`язання Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області зробити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року відповідно до довідок Апеляційного суду Луганської області від 17.12.2018 року, 24.01.2019 року та виплатити з урахуванням різниці, яка була виплачена в цей період, без застосування законодавства в сфері внутрішньо переміщених осіб - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, яка полягає у відмові у перерахунку та виплаті довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з 04.12.2018 року та з 01.01.2019 року.

Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 04.12.2018 року відповідно до довідки Апеляційного суду Луганської області від 17.12.2018 року та з 01.01.2019 року відповідно до довідки Апеляційного суду Луганської області від 24.01.2019 року та виплатити з урахуванням різниці, яка була виплачена в цей період.

Стягнути з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46, код ЄДРПОУ 37743414) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида

.