
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
07 травня 2019 року, м. Черкаси справа № 925/790/17
Вх.суду № 11933/19 від 16.04.2019
Господарський суд Черкаської області
у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,
із секретарем судового засідання Ковбою І.М.
за участю у судовому засіданні: Теслі В.І. (від Головного управління ДФС у Черкаській області, представник за довіреністю),
у судове засідання не з`явились: ліквідатор банкрута, фізична особа - підприємець Омельченко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 15.04.2019 №12573/23-00-10-0118
заявника, Головного управління ДФС у Черкаській області,
про визнання поточним кредитором
у справі за заявою
ініціюючого кредитора, Головного управління ДФС у Черкаській області,
до боржника, фізичної особи - підприємця Омельченка Сергія Васильовича,
про визнання банкрутом,
УСТАНОВИВ:
1.Головним управлінням ДФС у Черкаській області подано заяву від 15.04.2019 №12573/23-00-10-0118 з вимогою: визнати його поточним кредитором боржника, фізичної особи-підприємця Омельченка Сергія Васильовича, на суму непогашеної заборгованості у розмірі 7846464,83 грн. (з них: 3842,00 грн. - судовий збір та 206820,21 грн. - заборгованість з єдиного соціального внеску (перша черга); 4338247,82 грн. - заборгованість з основного платежу по податках (друга черга); 37040,52 грн. - податкова заборгованість по штрафних санкціях та 3260514,28 грн. - пеня (третя черга).
2.Заявник, Головне управління ДФС у Черкаській області, у заяві від 15.04.2019 №12573/23-00-10-0118 (а.с.109 т.3) та його представник у судовому засіданні вимоги підтримали повністю і пояснили, що в ході ліквідаційної процедури у боржника виникла поточна заборгованість за 2013-2015 роки на загальну суму 7842622,83 грн. (з них: 206820,21 грн. - з єдиного соціального внеску; 4338247,82 грн. - з основного платежу по податках; 37040,52 грн. - податкова заборгованість по штрафних санкціях та 3260514,28 грн. - пеня); що станом на день звернення до суду зазначена заборгованість а добровільному порядку боржником не погашена.
3.Учасник провадження у справі про банкрутство боржника (ліквідатор банкрута) був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, про що у справі наявне повідомлення про вручення ухвали суду. Однак, його повноважний представник у судове засідання не з`явився і про причини неявки не повідомив.
3.1.Омельченко С.В. був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, однак ухвала суду повернута поштою з відміткою "за відсутністю адресата". Так, ухвала суду була направлена за адресою місця проживання чи перебування особи, зареєстрованою у встановленому законом порядку, оскільки ця особа не повідомила суду іншої адреси. Зокрема, вказана адреса міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у довідках Державної міграційної служби України (згідно з даними в Єдиному державному демографічному реєстрі) та органу місцевого самоврядування про реєстрацію місця проживання чи перебування фізичної особи.
Відповідно до п.5.ч.4 ст.9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження фізичної особи - підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв`язок з фізичною особою - підприємцем)
Відповідно до ч.7 ст.120 ГПК України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу (…), за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Отже ОСОБА_2 був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, однак участі повноважного представника у судове засідання не забезпечив, про причини його неявки до суду не повідомив.
3.2.Явка учасників справи обов`язковою не визнавалась.
3.3.Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.
4.При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі - Закон №4212-VI).
Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
5.Заслухавши учасників справи та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.
Вимогу про визнання фізичної особи-підприємця Омельченка Сергія Васильовича банкрутом заявлено заявником - Головним управлінням ДФС у Черкаській області.
Постановою суду від 06.09.2017 порушено провадження у справі про банкрутство боржника; визнано фізичну особу - підприємця Омельченка С.В . банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Новосельцева В.П.
15.04.2019 Головним управлінням ДФС у Черкаській області подано заяву з вимогами до боржника, у якій заявлено вимоги на суму 7846464,83 грн., з них:
з єдиного соціального внеску в розмірі 206820,21 грн. - заборгованість заявлена на підставі рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 21.08.2018 №0104281307 в сумі 140673,17 грн. (з них: 33129,37 грн. - штрафних санкцій та 140673,17 грн. пені), та на підставі вимоги про сплату боргу від 22.06.2018 №Ф-0082091303 на суму 33017,67 грн.;
з податку на додану вартість в розмірі 121601,72 грн. - заборгованість заявлена на підставі акту ГУ ДФС у Черкаській області про результати перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету від 11.09.2017 №7067/23-00-13-0227/1 та прийнятих згідно з ним податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 15.09.2017 №0044341305 на суму 3974,38 грн., від 15.09.2017 №0044351305 на суму 32386,14 грн. та нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пені на суму 85241,20 грн.;
з військового збору в розмірі 475960 грн. - заборгованість заявлена на підставі нарахованої на податкову декларацію про майновий стан і доходи від 09.02.2016 №1600012606 відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пені на суму 23,39 грн.; акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075 та прийнятого згідно з ним податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082121303 на суму 303149,09 грн.; нарахованої на податкове повідомлення-рішення від 08.06.2018 №0082121303 відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пені на суму 172787,52 грн.;
з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 7037671,51 грн. - заборгованість заявлена на підставі нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пені на суму 489345,43 грн.; акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075 та прийнятого згідно з ним податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082101303 на суму 4035098,73 грн.; нарахованої на податкове повідомлення-рішення від 08.06.2018 №0082121303 відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пені на суму 2513057,35 грн.; акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075 та прийнятого згідно з ним податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082111303 на суму 170 грн.;
з адміністративних штрафів в розмірі 510 грн. - заборгованість заявлена на підставі акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075 та прийнятого згідно з ним податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082141303 на суму 510 грн.
6.На підтвердження вказаних обставин у справі наявні наступні докази: Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.03.2019 №1005119196 станом на 14.03.2019 (т.3 а.с.113); рішення Головного управління ДФС у Черкаській області від 21.08.2018 №0104281307 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в розмірі 173802,54 грн. (т.3 а.с.115); конверт на адресу ОСОБА_2 з поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу та довідкою із зазначенням причиною повернення "за закінченням терміну зберігання" (т.3 а.с.116); корінець вимоги від 22.06.2018 №Ф0082091303 на суму 33017,67 грн. недоїмки зі сплати єдиного внеску (т.3 а.с.117); поштове повідомлення про вручення відправлення, виплату поштового переказу (т.3 а.с.117); акт від 11.09.2017 №7067/23-00-13-0227/1 про результати перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету, складений Головним управлінням ДФС у Черкаській області (т.3 а.с.118); податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 15.09.2017 №0044341305 на суму 3974,38 грн. штрафу, прийняте підставі акту ГУ ДФС у Черкаській області про результати перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету від 11.09.2017 №7067/23-00-13-0227/1 (т.3 а.с.119); податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 15.09.2017 №0044351305 на суму 32386,14 грн. штрафу, прийняте підставі акту ГУ ДФС у Черкаській області про результати перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету від 11.09.2017 №7067/23-00-13-0227/1 (т.3 а.с.119 зворот); конверт на адресу Омельченка С.В. з поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу та довідкою із зазначенням причиною повернення "за закінченням терміну зберігання" (т.3 а.с.120); акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075, складений Головним управлінням ДФС у Черкаській області (т.3 а.с.121); податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 22.06.2018 №0082121303 про збільшення суми податкового зобов`язання за платежем "Військовий збір" на суму 303149,09 грн. (т.3 а.с.125); податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 22.06.2018 №0082101303 про збільшення суми податкового зобов`язання за платежем "Податок на доходи фізичних осіб" на суму 4035098,73 грн. (т.3 а.с.126); податкове повідомлення-рішення форми "Р1" від 22.06.2018 №0082131303 про зменшення податкового зобов`язання на суму 296574 грн. та податкового кредиту на суму 335374 грн. за платежем "Податок на додану вартість" (т.3 а.с.126 зворот); податкове повідомлення-рішення форми "ПС" від 22.06.2018 №0082111303 про застосування штрафних санкцій в розмірі 170 грн. за платежем "Податок на доходи фізичних осіб" (т.3 а.с.127); податкове повідомлення-рішення форми "ПС" від 22.06.2018 №0082141303 про застосування штрафних санкцій в розмірі 510 грн. за платежем "Адміністративні штрафи та інші санкції" (т.3 а.с.127 зворот); розрахунок податкового боргу по платежах до бюджету ОСОБА_2 (т.3 а.с.128); інтегровані картки платника податків ОСОБА_2 (т.3 а.с.129); наказ Державної фіскальної служби України від 09.04.2019 №688-0 про покладання виконання обов`язків начальника Головного управління ДФС у Черкаській області на начальника Смілянського управління Головного управління ДФС у Черкаській області Тарана Д.П. (т.3 а.с.136).
7.Відповідно до ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з Податковим кодексом України:
п.1.3 ст.1. Цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов`язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
9.1. До загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито.
10.1. До місцевих податків належать: податок на майно; єдиний податок.
10.2. До місцевих зборів належать: збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір;
п.36.1. ст.36. Податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
п.п.37.3. ст.37. Підставами для припинення податкового обов`язку, крім його виконання, є скасування податкового обов`язку у передбачений законодавством спосіб.
Відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":
ч.1 ст.2. Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами;
ч.1 ст.38. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: (…) у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
ч.4 ст.23. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і на вимоги Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, щодо сплати заборгованості (у тому числі неустойки, 3 відсотків річних та інфляційних втрат) за поставлений/спожитий природний газ, що утворилась станом на 1 травня 2015 року;
ч.5 ст.91. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання фізичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строки виконання зобов`язань фізичної особи вважаються такими, що настали; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені) відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов`язаннями фізичної особи, крім зобов`язань, не пов`язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності;
ч.2 ст.92. Вимоги кредиторів задовольняються в такій черговості: у першу чергу задовольняються вимоги кредиторів за зобов`язаннями, забезпеченими заставою майна фізичної особи; вимоги громадян, перед якими фізична особа несе відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації відповідних періодичних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані у цьому Фонді у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, вимоги щодо стягнення аліментів; розрахунки щодо виплати вихідної допомоги та оплати праці особам, які працюють за трудовим договором (контрактом), і щодо виплати авторської винагороди, а також задовольняються вимоги, що виникли із зобов`язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
8.Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства, суд прийшов до таких висновків.
8.1.Вимоги Головного управління ДФС у Черкаській області підлягають визнанню в розмірі 33017,67 грн. недоїмки зі сплати з єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування,
оскільки підтверджуються наданими заявником доказами - актом перевірки від 08.06.2018 №320/23-00-13-0124/2976112075 (згідно з яким при перевірці установлено порушення пп.1.2 п.1 ст.7 та абз.3 п.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.10.2010 №2464-УІ, у зв`язку з чим встановлено заниження суми єдиного внеску за 2015 рік в сумі 33017,67 грн.) та вимогою від 22.06.2018 №Ф-0082091303;
оскільки єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування не є податком, збором чи обов`язковим платежем;
оскільки згідно з ч. 4 ст. 23 Закону №4212-VI до вимог з єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування не застосовуються положення норм цього Закону №4212-VI щодо строків пред`явлення цих вимог (вони можуть бути пред`явлені в будь-який час до закриття провадження у справі про банкрутство) та черговості їх задоволення (вони задовольняються у першу чергу згідно із ст.91 Закону №4212-VI або у другу чергу згідно із ст.45 Закону №4212-VI залежно від категорії боржника).
З огляду на викладене, а також враховуючи положення ч.2 ст.92 Закону №4212-VI, яка регулює особливості задоволення вимог кредиторів фізичної особи-підприємця, суд вважає, що вимоги заявника в розмірі 33017,67 грн. недоїмки зі сплати з єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування підлягають визнанню та погашенню в першу чергу.
8.2.Щодо решти вимог у розмірі:
173802,54 грн. штрафних санкцій та пені за несплату єдиного внеску (з них: 33129,37 грн. штрафних санкцій за періоди з 01.10.2013 до 29.07.2015 та з 11.02.2015 до 06.09.2017; 140673,17 грн. пені), які виникли на підставі рішення від 21.08.2018 №0104281307;
121601,72 грн. заборгованості з податку на додану вартість (з них: 3974,38 грн. штрафу за затримку сплати грошового зобов`язання за платежем "Податок на додану вартість", який виник згідно з податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" від 15.09.2017 №0044341305; 32386,14 грн. штрафу за затримку сплати грошового зобов`язання за платежем "Податок на додану вартість", який виник згідно з податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" від 15.09.2017 №0044351305; 85241,20 грн. пені, нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України в автоматичному режимі станом на 22.11.2017);
475960 грн. заборгованості з військового збору (з них: 23,39 грн. пені, нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України в автоматичному режимі станом на 22.11.2017; 303149,09 грн. збільшення суми податкового зобов`язання за платежем "Військовий збір", яке виникло згідно з податковим повідомленням-рішенням від 22.06.2018 №0082121303; 172787,52 грн. пені, нарахованої до відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України на податкове повідомлення-рішення від 08.06.2018 №0082121303 в автоматичному режимі станом на 21.02.2018);
7037671,51 грн. заборгованості з податку на доходи фізичних осіб (з них: 489345,43 грн. пені, нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України в автоматичному режимі станом на 22.11.2017; 4035098,73 грн. збільшення суми податкового зобов`язання за платежем "Податок на доходи фізичних осіб", яке виникло на підставі податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082101303; 2513057,35 грн. пені, нарахованої відповідно до пп.129.1 ст.129 Податкового кодексу України на податкове повідомлення-рішення від 08.06.2018 №0082121303 в автоматичному режимі станом на 21.02.2019; 170 грн. штрафу, який виник на підставі повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082111303);
510 грн. штрафу за платежем "Адміністративні штрафи на інші санкції", який виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 №0082141303 -
то вони визнанню не підлягають, оскільки згідно із ст.91 Закону №4212-VI передбачено припинення нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов`язаннями фізичної особи, крім зобов`язань, не пов`язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності, тому нарахування пені і штрафних санкцій після визнання боржника банкрутом є незаконним; оскільки згідно із ч.1 ст.38 Закону №4212-VI з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
8.3.Виникнення у боржника, щодо якого введено ліквідаційну процедуру у справі про банкрутство, податкового обов`язку щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін сплати яких настав після моменту визнання боржника банкрутом, буде нести за собою порушення права такого боржника, яке визначене законодавством, на звільнення від сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), що у свою чергу суперечить принципу правової визначеності, який є одним із елементів верховенства права (правові позиції, викладені у постанові Верховного суду від 12.03.2019 у справі №910/14827/16).
8.4.Крім того, заявником не надано будь-якого розрахунку пені, який повинен був би містити суму боргу, на яку її нараховано (із посиланням на доказ, який цю суму підтверджує), період її нарахування, формулу для розрахунку - отже розмір вимог по пені не доведений.
8.5.Ініціюючи процедуру банкрутства фізичної особи-підприємця заявник повинен був врахувати норми Закону №4212-VI щодо наслідків визнання боржника банкрутом та повинен був вжити заходів щодо проведення перевірки боржника, виявлення порушень податкового законодавства і нарахування податків зборів та штрафних санкцій і пені саме до подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
9.Суд відхиляє доводи заявника про те, що заявлені вимоги є поточними - оскільки усі вимоги виникли на підставі податкових повідомлень-рішень, які прийняті після визнання боржника банкрутом. У даній справі не може бути поточних вимог, оскільки провадження у справі порушено і боржника визнано банкрутом одним судовим рішенням. Момент допущення порушення податкового законодавства не є моментом виникнення податкового зобов`язання, тому допущення ОСОБА_2 порушень податкового законодавства до дати порушення провадження у справі про банкрутство не може підставою для визнання вимог заявника конкурсними і застосування до них положень абз.1 ч.4 ст.23 Закону №4212-VI.
Керуючись ст.234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління ДФС у Черкаській області від 15.04.2019 12573/23-00-10-0118 задовольнити частково.
Визнати Головне управління ДФС у Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Хрещатик,235, ідентифікаційний код 39392109) кредитором боржника та включити його вимоги до реєстру вимог кредиторів на суму 3842 грн. судового збору, яка підлягає погашенню у першу чергу, та на суму 33017,67 грн. єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, яка підлягає погашенню у першу чергу.
2. В решті вимог відмовити.
Ухвала суду набрала законної сили 07.05.2019. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
Повне судове рішення складено і підписано 13.05.2019.
Направити цю ухвалу суду рекомендованим листом з повідомленням заявнику (Головному управлінню ДФС у Черкаській області), боржнику, ліквідатору банкрута.
С у д д я Хабазня Ю.А.
С-4