
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
"13" травня 2019 р. Справа № 809/1070/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., перевіривши матеріали заяви Коломийського об`єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю у відповідності до прохальної частини позовної заяви. Визнано протиправною відмову Коломийського об`єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області у врахуванні ОСОБА_1 період її роботи з 01.09.1984 по 30.06.1985 до стажу на посадах, робота на яких дає право призначення пенсії за вислугу років неправомірною. Зобов`язано Коломийське об`єднане управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 01.09.1984 по 30.06.1985 в стаж роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначити пенсію з дня звернення, а саме з 20 грудня 2017. Не погоджуючись з винесеним рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.02.2019 апеляційну скаргу Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.10.2018 у справі №809/1070/18 - без змін.
07.05.2019 року Коломийське об`єднане управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області звернулося до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Відповідно до частини першої статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), заява про перегляд рішень за нововиявленими обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції
Згідно до ч.2 ст. 364 КАСУ у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд, номер справи; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) ім`я (найменування) інших учасників справи; 4) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими або виключними обставинами подається заява; 5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення; 6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
До заяви додаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи; 2) документ про сплату судового збору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 364 КАС України, до заяви додаються документ про сплату судового збору.
Частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Підпунктом 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року №3674-VI встановлено, що за подання заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1762,00 грн.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення за нововивявленими обставинами ставка судового збору становить 150 % від ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Суд встановив, що при поданні позову до Коломийського об`єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області про виконання вимог припису позивач сплатив судовий збір у сумі 1409,60 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1064224103 від 19.06.2018 на суму 704,8 грн. та квитанцією №085910034 від 04.07.2018 на суму 704,80 грн.
З огляду на наведене, за подання заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.10.2018 у справі №809/1070/18 відповідачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 2114,40 грн. (150% x 1409,60 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої пункту другого статті 364 КАС України до заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, відповідач згідно із статтею 5 Закону України "Про судовий збір" не звільнений від сплати судового збору.
Відповідачем долучено до заяви про перегляд за нововиявленими обставинами клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки з ч.2 ст. 73 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Частиною 1 ст. 133 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Вказана норма кореспондується з положеннями ст. 8 Закону України "Про судовий збір".
Аналіз зазначених норм показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цих нормах дій є майновий стан сторони.
Також, ст. 8 наведеного закону містить вичерпний перелік підстав для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору, так до них віднесено такі випадки:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
З огляду на викладене, суд вважає, що відповідачем не надано достатньо доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 364 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами не відповідає вимогам частини третьої статті 161, статті 361, 363, 364 КАС України, її слід залишити без руху, надавши строк на усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду документ про сплату судового збору в розмірі 2114,40 грн.
Керуючись статтями 161, 169, 364 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Коломийського об`єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення зазначених недоліків заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, відповідно до статей 169, 366 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами буде повернута заявникові без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Микитюк Р.В.