Постанова № 81677463, 24.04.2019, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
24.04.2019
Номер справи
653/969/19
Номер документу
81677463
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/969/19

Провадження № 3/653/449/19

П О С Т А Н О В А

іменем України

24 квітня 2019 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Волвенко А.О., прокурора Кобця В.Е. розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП НОМЕР_1 , уродженки м. Генічеськ, Херсонської області, мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, не заміжньої, маючої на утриманні одну дитину, не працюючої, на момент вчинення адміністративного правопорушення державний інспектор сектору податків і зборів з фізичних осіб Генічеської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, до кримінальної та адміністративної відповідальності раніше не притягувалась,

за порушення ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи станом на 11 жовтня 2018 року посаду державного інспектора сектору податків і зборів з фізичних осіб Генічеської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, підпунктів «в», «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (06 березня 2019 року о 18.06 год.) та без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При складанні протоколу та в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнала повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, щиро розкаялась. Пояснила, що дійсно була ознайомлена із строками подачі електронної декларації, проте не придала належної уваги по відношенню до строків її подачі.

Прокурор в судовому засіданні повністю підтримав протокол про адміністративне правопорушення, просив суд визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП та притягнути її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1 , прокурора, приходить до наступного.

Наказом начальника Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області № 31-О від 13 червня 2017 року «Про переведення працівників», ОСОБА_1 з 13 червня 2017 року переведено на посаду державного інспектора сектору податків і зборів з фізичних осіб Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області із підтвердженням раніше присвоєного спеціального звання радника податкової та митної справи III рангу.

Відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові та службові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Також, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно з Положенням про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013 Міндоходів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізації єдиної державної податкової, державної митної політики.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно з підпунктами «е», «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» посада державного інспектора сектору податків і зборів з фізичних осіб Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області відноситься до категорії «В» (інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б»).

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватйся вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язаніподавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припиненим зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Згідно з роз`ясненнями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 11 серпня 2016 року подання декларацій на першому та другому етапі здійснюється згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайіі Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Днем припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06 вересня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 15 листопада 2016 року за № 1479/29609, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування: «Припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення».

Згідно з листом НАЗК від 02 березня 2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ст. 47 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Статтею 116 КЗпП визначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Згідно з наказом голови комісії з реорганізації Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області № 51-0 від 11 жовтня 2018 року «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з займаної посади з 11 жовтня 2018 року згідно п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» - скорочення штатної чисельності.

Відповідно до пояснень старшого державного інспектора Генічеської ДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Філіппової О.В. 11 жовтня 2018 року ОСОБА_1 отримала оригінал своєї трудової книжки, без відповідної відмітки у книзі обліку руху трудових книжок.

Згідно з розрахунковим листом за жовтень 2018 року Генічеської ДГІІ ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі за жовтень 2018 року із ОСОБА_1 проведено повний розрахунок після звільнення.

Таким чином, 11 жовтня 2018 року є днем припиненим виконання ОСОБА_1 функцій держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 КЗпП для працівників установлюється п`ятиденний робочий день з двома вихідними днями.

Частиною 1 ст. 73 КЗпП визначено, що 14 жовтня - День захисника України є святковим днем.

Пунктом 3 ст. 67 КЗпП визначено, що у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Отже, ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) до 00 годин 00 хвилин 09 листопада 2018 року.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, вповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), лише 06 березня 2019 року о 18 год. 06 хв., тобто несвоєчасно.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасного подання 06 березня 2019 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). Також ОСОБА_1 пояснила, що вона була обізнана з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) протягом двадцяти робочих днів у разі звільнення за ініціативою роботодавця. Так, на підставі наказу Генічеського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 11 жовтня 2018 року № 51-О у зв`язку із скороченням штатної чисельності її звільнено із займаної посади, у цей же день співробітником кадрового підрозділу ОСОБА_2 її було ознайомлено із зазначим наказом про звільнення та нарочно видано трудову книжку із відповідними записами. У журналі руху трудових книжок ОСОБА_1 не розписувалась, приблизно через 3-4 дні з нею проведено повний розрахунок у зв`язку із звільненням. У період з 11 жовтня 2018 року по 09 листопада 2018 року на лікарняному, за кордоном не перебувала. За місцем проживання комп`ютерної техніки із доступом до мережі Інтернет не має, але вона у будь-який час мала можливість звернутись до працівників Генічеського ОДПІ для надання їй комп`ютерної техніки із доступом до мережі Інтернет, з метою подання на веб-сайт НАЗК відповідної декларації, також мала можливість подати таку декларацію з комп`ютера підключеного до Інтернету, який розміщений у приміщенні центру обслуговування платників податків. Власний електронний цифровий підпис, який вона використовувала для подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, остання отримувала із АЦСК «ПРИВАТБАНК», строк дії якого закінчився приблизно 20 березня 2018 року, повторно ЕЦП отримала в АЦСК «Україна» лише в, лютому 2019 року. Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1 успішно подано 06 березня 2019 року з комп`ютерної техніки, підключеної до мережі Інтернет, яка розміщена у приміщенні центру обслуговування платників Генічеського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленко, 60.

Відповідно до листа Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі №1004/9/21-22-04-03-12 від 25 січня 2019 року ОСОБА_1 ознайомлена з попередженням про обмеження, спрямованими на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю,13 грудня 2016 року ознайомлена з Правилами етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС, затверджених наказом ДФС від 01 грудня 2016 року № 979. Також, інформації щодо звернення ОСОБА_1 до НАЗК з приводу неможливості подання електронної декларації чи повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, до Генічеської ОДПІ та до Головного управління ДФС у Херсонськійобласті, АР Крим та м. Севастополі, не надходило. Робоче місце ОСОБА_1 розташовувалось в Центрі обслуговування платників Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області із справною комп`ютерною технікою.

З пояснень начальника ДПІ Генічеського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Богодух Т.Є. та інформації офіційного веб-сайту Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі щодо Центру обслуговування платників Генічеської ДПІ Генічеського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі вбачається, що з 2013 року по теперішній час в будівлі Генічеського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленко, 60, у вільному доступі наявна комп`ютерна техніка, підключена до мережі Інтернет, на якій усі бажаючи можуть подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до листа ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року № 07-363 в період з 08 жовтня 2018 року по 19 лютого 2019 року, з 08:00 по 10:08 11 грудня 2018 року доступ до інформаційного ресурсу portal.nazk.gov.ua було обмежено через недоступність DNS-серверу із мережі Інтернет. Іншим часом у визначений період Реєстр функціонував у штатному режимі.

Відповідно до інформації Акредитованого центру сертифікації ключів «Україна» встановлено, що ОСОБА_1 04 березня 2019 року отримала електронний цифровий підпис строком дії до 03 березня 2021 року.

Згідно з п. 15.4 особової картки державного службовця ОСОБА_1 під підпис 20 лютого 2017 року ознайомлена з вимогами Законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» щодо обмежень при проходженні державної служби.

Відповідно до результатів тестування з Правил етичної поведінки та запобігання корупції від 23 жовтня 2017 року за № 40493 ОСОБА_1 успішно склала зазначене тестування.

Також, про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства, наявність технічної, фізичної можливості та вміння працювати у Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, свідчить той факт, щонею 21 березня 2017 року, 06 березня 2018 року успішно подано щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2016 рік та 2017 рік, відповідно.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці.

Згідно з рекомендації суб`єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні, опублікованими 27 листопада 2017 року на загальнодоступному сайті НАЗК, ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, повинна була своєчасно перевірити адресу своєї електронної поштової скриньки, яка вказана нею у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перевірити термін дії та працездатність свого електронного цифрового підпису (ЕЦП) для роботи з Реєстром та своєчасно вчинити дії, зазначені у п. п. 1,2 вказаних Рекомендацій.

Відповідно до відомостей АЦСК «Україна» електронний цифровий підпис ОСОБА_1 повторно отримано 04 березня 2019 року, терміном дії до 03 березня 2020 року, тобто несвоєчасно.

Указане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості у ОСОБА_1 для своєчасної подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), а також про відсутність поважних причин щодо її несвоєчасного подання.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:

- копією наказу начальника Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області №31-О від 13 червня 2017 року;

- копією наказу голови комісії з реорганізації Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області № 51-О від 11 жовтня 2018 року;

- копією розрахункового листа за жовтень 2018 року державного інспектора ОСОБА_3 В.;

- інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій Держави або місцевого самоврядування, відносно ОСОБА_1 ;

- поясненнями ОСОБА_1 ;

- поясненнями ОСОБА_2 ;

- поясненнями ОСОБА_4 ;

- листом Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 25 січня 2019 року №1004/9/21-22-04-03-12;

- копією попередження про обмеження від 12 червня 2015 року відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»;

- копією заяви про обмеження від 13 грудня 2016 року;

- інформацією офіційного веб-сайту Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі щодо Центру обслуговування платників Генічеської ДПІ Генічеського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 26 вересня 2018 року;

- копією листа ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року №07-363;

- інформацією Акредитованого центру сертифікації ключів «Україна» відносно ОСОБА_1 ;

- копією особової картки державного службовця ОСОБА_1 ;

- копією результатів від 23 жовтня 2017 року за № 40493 із тестування з Правил етичної поведінки та запобігання корупції;

- копією листа НАЗК від 06 лютого 2019 року № 44-01/8418/19;

- іншими матеріалами, отриманими під час проведення перевірки.

Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлені вказані факти, які підтверджені неспростованими доказами та поясненнями самого правопорушника.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 доказана в повному обсязі і тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом`якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, визнання вини та щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі – 384,20 грн. на користь держави.

Керуючись ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (р/р 31114106021112, код ЄДРПОУ 37934859, МФО 899998, назва отримувача коштів: УК у Генічес р-ні/Генічес р-н/21081100, банк отримувача: казначейство України (ЕАП),код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Постанова набрала чинності «____»___2019 року.

Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова