
Справа № 473/1888/19
П О С Т А Н О В А
іменем України
"13" травня 2019 р. місто Вознесенськ
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючого - судді Дробинського О.Е., секретаря Данилевич Т.О.,
з участю прокурора - Брогар Д.В.
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Вознесенськ, Миколаївської області, громадянина України, українця, військовослужбовця строкової служби в/ч А 1080, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до наказу управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області № 23 о/с від 10.03.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Вознесенської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області (№ 72).
ОСОБА_1 присвоєне спеціальне звання - молодший сержант внутрішньої служби, у якому він перебував до 06 квітня 2018 року - дати звільнення з посади за власним бажанням, відповідно до наказу Державної установи «Вознесенська виправна колонія (№72)» № 35/0С-18 від 06.04.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 відносився до осіб рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.
18травня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 343 «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» Державну пенітенціарну службу України ліквідовано та встановлено, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної пенітенціарної служби, що ліквідується, в частині реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
Також, цією постановою Державну установу «Вознесенська виправна колонія (№ 72)» віднесено до цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій, що відносяться до сфери управління Міністерства юстиції, яке в свою чергу отримало повноваження щодо реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у п. 1 (підпункт Д - особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби) ч. 1 ст. 3 цього Закону, у зв`язку з чим ОСОБА_1 являється суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, тобто є суб`єктом декларування.
Згідно п. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п. 1 ст. 3 цього ж Закону (підпункт Д - особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби), зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 01 квітня 2018 року.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 11 червня 2018 року о 13:24 було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В подальшому, 20 березня 2019 року о 15:18 зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим підтверджено несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронні цифрові підписи через Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк»: 26 лютого 2018 року, який дійсний до 27 березня 2019 року; 27 березня 2018 року, який дійсний до 28 березня 2019 року та 10 червня 2018 року, який дійсний до 10 червня 2019 року, що підтверджується витягом від 20 березня 2019 року.
З огляду на викладене, можна зробити висновок, що ОСОБА_1 мав можливість подати вчасно, тобто до 01 квітня 2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, у зв`язку з наявним електронним цифровим підписом.
Відповідно до надісланої Національним агентством з питань запобігання корупції інформації про послідовність дій користувача ОСОБА_1 за період 01.01.2018-11.12.2018 р., вбачається, що вперше спроби подачі декларації ним застосовані 11.06.2018 року, тобто після закінчення кінцевого терміну подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Аналізом викладених на зазначеній вище сторінці веб-сайту даних про подану 31.03.2017 року ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, можна дійти висновку про те, що він був обізнаний про види, порядок, та терміни подачі декларацій.
Крім того, факт обізнаності ОСОБА_1 про обмеження в частині фінансового контролю, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» підтверджується поясненням колишнього начальника відділу по роботі з персоналом Державної установи «Вознесенська виправна колонія (№ 72)» ОСОБА_3. , який пояснив, що на систематичній основі доводив особовому складу установи, в тому числі ОСОБА_1 про його обов`язок суб`єкта декларування подавати щорічні декларації за минулий рік до 01 квітня кожного року.
Управління захисту економіки в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України має лист з Державного підприємства «Українські спеціальні системи», де вказані дати некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 02.01.2018 року близько 09:00 год. виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 год. 02.01.2018 року.
Близько 12:00 год. 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12:40 год. 15.03.2018 року роботу Реєстру поновлено.
Починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі. В період необхідності подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік Реєстр працював в належному режимі крім вищевказаних дат та часу.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п. 1 ст. 3 цього ж Закону (підпункт Д - особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби), які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно абз. 1 підп. 2 п. 2 Розділу «Загальні положення» Роз`яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених 11 серпня 2016 року Рішення № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 06.04.2018 року.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 25.03.2019 року о 16:53 год. було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.
В подальшому, 27.03.2019 року о 09:01 год. зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим підтверджено несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.
Встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронні цифрові підписи через Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк»: 26.02.2018 року, який дійсний до 27.03.2019 року; 27.03.2018 року, який дійсний до 28.03.2019 року; 10.06.2018 року, який дійсний до 10.06.2019 року; 24.03.2019 року, який дійсний до 23.03.2020 року; 25.03.2019 року, який дійсний до 24.03.2020 року, що підтверджується витягом від 27.03.2019 року.
З огляду на викладене, можна зробити висновок, що ОСОБА_1 мав можливість подати вчасно, тобто до 06.04.2018 рокудекларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, у зв`язку з наявним електронним цифровим підписом.
Відповідно до надісланої Національним агентством з питань запобігання корупції інформації про послідовність дій користувача ОСОБА_1 за період 01.01.2018-11.12.2018 року, вбачається, що вперше спроби подачі декларації ним застосовані 11.06.2018 року, тобто після закінчення кінцевого терміну подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.
Аналізом викладених на зазначеній вище сторінці веб-сайту даних про подану 31.03.2017 рокуОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, можна дійти висновку про те, що він був обізнаний про види, порядок, та терміни подачі декларацій.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік та перед звільненням.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав повністю.
Згідно ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі ст. 252 КпАП України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується: протоколом №84 від 27 березня 2019 року /а.с.2-8/, поясненнями /а.с. 9-10/, повідомленням начальника установи /а.с. 12/, витягом з реєстру декларацій /а.с. 13-15/, рапортом /а.с. 16/, скріншотом веб сторінки /а.с. 17-18/, присягою рядового і начальницького складу служби виконання покарань /а.с. 19/, копією наказу про прийняття на роботу /а.с. 20/, копією наказу про присвоєння звання /а.с. 21/, послужним списком /а.с. 22-24/, табелем /а.с. 26-27/, листом повідомленням /а.с. 28/, протоколом №86 від 27 березня 2019 року /а.с. 38-44/, скріншотом веб сторінки /а.с. 51-52/, рапортом про звільнення /а.с. 56/, наказом про звільнення /а.с. 57-58/, та іншими матеріалами справи в сукупності.
Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, особу порушника, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, з метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, з урахуванням положень ст.36 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою) стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст. 36, 283-285 КпАП України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати адміністративні справи №473/1888/19, №473/1889/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП в одне провадження під загальним номером №473/1888/19.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП /протокол №84 від 27 березня 2019 року/, та вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП /протокол №86 від 27 березня 2019 року/ та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 /п`ятдесяти/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 /вісімсот п`ятдесят/ гривень 00 копійок в дохід держави Отримувач: Вознесен. УК /м. Вознесенськ/ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38037770, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку: 899998, рахунок: 31117106014007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: адміністративні штрафи та інші санкції/, який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 /п`ятнадцять/ днів з дня вручення копії постанови.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ст. 308 КУпАП, в разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 копійок Отримувач коштів: Вознесен. УК /Вознесенський р-н/ 22030101, код отримувача ( ЄДРПОУ) 38037770, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, розрахунковий рахунок: 31213206014113, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування коду класифікації Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу:судовий збір за розгляд справи у Вознесенському міськрайонному суді.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 /десяти/ днів з дня винесення постанови.
Суддя О. Е. Дробинський