
ЄУН №337/1413/19
Провадження № 3/337/377/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.05.2019 року Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Ширіна Світлана Анатоліївна, з участю прокурора Панченко В.Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 .
за ч.2 ст.172-6 КУАП,
в с т а н о в и в:
Наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 № 59-О ОСОБА_1 з 14.02.2018 призначено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області, одночасно звільнивши з посади начальника відділу контролю управління організації роботи.
Наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 № 59-О ОСОБА_1 з 14.02.2018 призначено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області, одночасно звільнивши з посади начальника відділу контролю управління організації роботи.
Присягу державного службовця ОСОБА_1 , склала 15.05.2000 року.
12.10.2017 року ОСОБА_1 за місцем роботи попереджено про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», шляхом підписання довідки - додатку до наказу від 06.10.2017 № 2711.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області є посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики, та відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП та п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до п. 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Указаним рішенням Національного агентства також затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 27.02.2018 р. подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо отриманого доходу від відчуження нерухомого майна у сумі 137 000 гривень.
Відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, ОСОБА_1 на праві приватної власності належав житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, загальною площею 76,2 кв. м., розташований за адресом: АДРЕСА_3 , яка 13.02.2018р. на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку 1-252 від 13.02.2018р. зареєстрований за ОСОБА_2
Крім того, установлено, що 13.02.2018р. між ОСОБА_3 в особі продавця, який діє від імені ОСОБА_1 (на підставі довіреності посвідченої приватним нотаріусом Баришівського РНО Маховкою Ю.І. від 26.01.2018р.) з однієї сторони та ОСОБА_2 в особі продавця з іншої сторони укладено договір купівлі-продажу житлового будинку, відповідно до якого ОСОБА_1 за грошові кошти у сумі 137 000 гривень передала у власність ОСОБА_2 житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований за адресом: АДРЕСА_3 . Розрахунок за цим договором відбувся до його укладення та підписання, а саме 26.01.2018р. що підтверджено сторонами.
Таким чином, ОСОБА_1 26.01.2018р. отримала дохід від продажу указаного житлового будинку у сумі 137 000 грн., що також підтверджується наданими нею поясненнями.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство.
Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 1 січня 2018 року, прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлено у розмірі - 1762 грн. (50 прожиткових мінімумі 88 100 грн.).
ОСОБА_1 26.01.2018 року отримано дохід від продажу указаної квартири у сумі 137 000 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018р., та відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у неї, як суб`єкта декларування, починаючи з 26.01.2018р. виник обов`язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про отримання зазначених грошових коштів, шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб- ресурсі https://nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у даному випадку, є 04.02.2018р. (включно)
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування ОСОБА_1 про отримання вказаних грошових коштів подано з порушенням 10-денного строку, лише 27.02.2018р., що є порушенням вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи наведене, ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та, згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону суб`єктом декларування, 26.01.2018р. отримала грошові кошти у сумі 137 000грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018 (тобто суму 88 100 грн.), та, у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» повідомила про суттєву зміну в майновому стані, з порушенням встановленого 10 денного строку, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону№ 1700-VII від 14.10.2014р.) -несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю. Додатково пояснила, що допустила вчинення вказаного правопорушення, оскільки не була досконало обізнаною із Законом України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подання відомостей про суттєві зміни у майновому стані. 27.02.2018 року нею було подано повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ,спричинені продажом будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_3 за грошові кошти у сумі 137 000 грн., просить застосувати до неї адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-6 КУАП.
Прокурор під час розгляду справи вважає, що є всі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , просить визнати її винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУАП, та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.
Частиною 2статті 172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Як встановлено під час розгляду справи Наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018р. № 59-О ОСОБА_1 з 14.02.2018 року призначено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області, одночасно звільнивши з посади начальника відділу контролю управління організації роботи.
Наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 № 59-О ОСОБА_1 з 14.02.2018 призначено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області, одночасно звільнивши з посади начальника відділу контролю управління організації роботи.
Присягу державного службовця ОСОБА_1 , склала 15.05.2000 року.
12.10.2017 року ОСОБА_1 за місцем роботи попереджено про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», шляхом підписання довідки - додатку до наказу від 06.10.2017 № 2711.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу організації та планування роботи управління організації роботи ГУ ДФС у Запорізькій області є посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики, та відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП та п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, ОСОБА_1 на праві приватної власності належав житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, загальною площею 76,2 кв. м., розташований за адресом: АДРЕСА_3 , яка 13.02.2018р. на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку 1-252 від 13.02.2018р. зареєстрований за ОСОБА_2
Крім того, установлено, що 13.02.2018р. між ОСОБА_3 в особі продавця, який діє від імені ОСОБА_1 (на підставі довіреності посвідченої приватним нотаріусом Баришівського РНО Маховкою Ю.І. від 26.01.2018р.) з однієї сторони та ОСОБА_2 в особі продавця з іншої сторони укладено договір купівлі-продажу житлового будинку, відповідно до якого ОСОБА_1 за грошові кошти у сумі 137 000 гривень передала у власність ОСОБА_2 житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований за адресом: АДРЕСА_3 . Розрахунок за цим договором відбувся до його укладення та підписання, а саме 26.01.2018р. що підтверджено сторонами.
Таким чином, ОСОБА_1 26.01.2018р. отримала дохід від продажу указаного житлового будинку у сумі 137 000 грн..
Згідно із ч.2ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» уразі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Однак, як вбачається з відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, щодо отримання доходу від відчуження нерухомого майна у сумі 137 000 гривень , 27.02.2018 року.
З врахуванням наведеного, факт вчинення та вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУАП, стверджується зібраними по справі доказами.
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.2 ст.172-6 КУАП, а саме несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, суд находить , що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що згідно із ст.23 КУАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, відповідно дост.40-1 КУАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути 384, 20 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст.ч.2 ст.172-6 ,283, 284 КУАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч.2 ст.172-6КУАП,та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) грн. в дохід держави.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником в прибуток держави не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу за наступними реквізитами: Банк отримувача : Казначейство України(ЕАП), Код Банку МФО: 899998, отримувач : УК у Хорт.р-ні м.Зап./Хортиц./21081100, Код ЄДРПОУ отримувача : 38025414, номер рахунку отримувача : 31111106008008.
У разі несплати у встановлений законом строк штрафу, на підставі ст.308 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , у примусовому порядку подвійний розмір штрафу, тобто 3400,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);Код банку (МФО): 899998; Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;Код ЕДРПОУ отримувача: 37993783; Номер рахунку отримувача: 31211256026001.Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі - 384, 20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя : С.А.Ширіна
13.05.2019