Рішення № 81647157, 07.05.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2019
Номер справи
440/901/19
Номер документу
81647157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/901/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Удовіченка С.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Скорика С.В.,

представника позивача - Бибика В.А.,

представника відповідачів - ОСОБА_1 ,

третіх осіб - Кісільова О.С. , Карчак А.В. , Ленського Є.А. , Хрістової-Синявської В.Д .,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_6 до Подільської районної у м.Полтаві ради , Виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради , Голови Подільської районної у м. Полтаві ради Нагорного Євгена Олександровича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Пишкін Володимир Володимирович - заступник голови Подільської районної у м.Полтаві ради; Ленський Євгеній Анатолійович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу; Хрістова-Синявська Вікторія Дмитрівна - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу; Карчак Андрій Володимирович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу - начальник управління соціального захисту населення; Кісільов Олександр Сергійович - керуючого справами райвиконкому; Клітний Костянтин Єгорович - начальник виробничого підрозділу "Полтавське будівельне-монтажне експлуатаційне управління" регіонального відділу "Південна залізниця" ПАТ "Українські залізниці"; Ландарь Олексій Михайлович - голова правління ТзДВ "Полтавтрансбуд", ОСОБА_11 - учасник АТО про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку,-

В С Т А Н О В И В:

13 березня 2019 року ОСОБА_6 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Подільської районної у м.Полтаві рада в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення Подільської районної у м.Полтаві ради (тридцять третя позачергова сесія сьомого скликання) від 21 лютого 2019 року "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради";

- визнати протиправними дії голови Подільської районної у м.Полтаві ради Нагорного Євгена Олександровича щодо внесення запису в трудову книжку серія НОМЕР_1 ОСОБА_6 №19 від 21 лютого 2019 року про її звільнення з посади у зв`язку із утворенням нового складу виконавчого комітету ради, частина 1 статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";

- поновити ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) на посаді заступника голови Подільської районної у м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчого органу з дня постановлення судового рішення,

- стягнути з виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради на користь ОСОБА_6 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 21 лютого 2019 року по день поновлення на роботі з утриманням з цієї суми податків та обов`язкових платежів.

В обгрунтування позовної заяви позивач зазначив, що рішення від 21 лютого 2019 року "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради" є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки останнє прийнято не у спосіб та порядок визначений чинним законодавством України. У рішенні ради відсутня, зокрема інформація щодо припинення трудових відносин між позивачем та виконавчим комітетом Подільської районної у м.Полтаві ради, а тому відсутні й повноваження у голови ради вчиняти дії по внесенню запису в трудову книжку про звільнення з посади на підставі оскажуваного рішення. В оскаржуваному рішенні відсутня інформація про утворення виконавчого комітету та відсутня інформація про розпуск чи припинення повноважень попереднього складу виконкому. За приписами частини четвертої статті 40 КЗпП України не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Однак, прийняття оскаржуваного рішення відбулося в період тимчасової непрацездатності позивача. Крім того не було дотримання порядку вивільнення позивача, оскільки в порушення норм КЗпП відповідачем не було повідомлено ОСОБА_6 про наміри припинити трудові відносини. В порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації" проект оскаржуваного рішення не пізніше ніж за 20 робочих днів до дати його розгляду не був оприлюднений.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14 березня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

Вищевказаною ухвалою суду залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Пишкіна Володимира Володимировича - заступника голови Подільської районної у м.Полтаві ради; Ленського Євгенія Анатолійовича - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу; Хрістову- Синявську Вікторію Дмитрівну - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу; Карчака Андрія Володимировича - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу - начальника управління соціального захисту населення; Кісільова Олександра Сергійовича - керуючого справами райвиконкому; Клітного Костянтина Єгоровича - начальника виробничого підрозділу "Полтавське будівельне-монтажне експлуатаційне управління" регіонального відділу "Південна залізниця" ПАТ "Українські залізниці"; Ландаря Олексія Михайловича - голову правління ТзДВ "Полтавтрансбуд", ОСОБА_11 - учасника АТО.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову, за результатами розгляду якого ухвалою суду від 14 березня 2019 року відмовлено ОСОБА_6 в задоволенні заяви про забезпечення адміністративного позову.

02 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Карчака Андрія Володимировича - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу - начальника управління соціального захисту населення (а.с. 84-86). У поясненнях третя особа проти задоволення позову заперечувала, зазначаючи, що посада ОСОБА_6 входить до складу виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". При цьому за приписами Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які обираються або затверджуються відповідною радою. Відповідно до статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. Отже попередній склад виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради втратив свої повноваження, а ОСОБА_6 звільнена із підстав передбачених частиною першою статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування".

08 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позов від виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради та Подільської районної у м.Полтаві ради (а.с. 107-117). У відзиві виконавчий комітет проти задоволення позову заперечував з підстав його необгрунтованості. Зазначив, що чинним законодавством, на час призначення позивача на посаду - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу, дана посада була безпосередньо Законом віднесена до складу виконавчого комітету ради, що передбачало собою і особливий, визначений Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", порядок зайняття такої посади - шляхом затвердження відповідною радою. Інший, не передбачений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" порядок зайняття посади заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу не може вважатися законним. Тобто по посаді ОСОБА_6 зобов`язана була входити до складу виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради. Стверджував, що підставою для сформування та затвердження нового складу райвиконкому стало те, що 18 грудня 2018 року рішенням позачергової сесії Подільської районної у м.Полтаві ради було достроково припинено повноваження та звільнено з посади голову Подільської районної у м.Полтаві ради ОСОБА_16 та обрано головою ради - Нагорного Є.О . Зазначив, що оскільки між сторонами виник спір із приводу припинення трудових відносин з працівником з підстав, передбачених статтею 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а не у зв`язку зі звільненням працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, норми частини третьої статті 40 КЗпП України на ці правовідносини не поширюються. Наполягав на тому, що проект рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради" належить до внутрішньоорганізаційного акту, оскільки відноситься до виключної компетенції районної у місті ради, та є внутрішньоорганізаційним питанням, стосується виключно організації трудової діяльності осіб в органі місцевого самоврядування, та не підлягає громадському обговоренню, а відтак й проект відповідного рішення не підлягає оприлюдненню у визначені статтею 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строки.

09 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли письмові пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Пишкіна Володимира Володимировича - заступника голови Подільської районної ради м.Полтави (а.с. 157-159). У поясненнях третя особа зазначила, що у зв`язку з припиненням повноважень голови Подільської районної у м.Полтаві ради ОСОБА_16 , на засідання сесії ради був винесений проект рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради", який підтриманий на погоджувальній раді депутатських фракцій і постійно діючих комісій ради, а також прийнятий, як рішення депутатами ради під час голосування на засіданні 33 позачергової сесії Подільської районної у м.Полтаві ради сьомого скликання, що відбулося 21 лютого 2019 року. У задоволенні позову третя особа просила відмовити.

09 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли письмові пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Ленського Євгенія Анатолійовича - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу (а.с. 160-162). В обгрунтування своїх пояснень третя особа зазначила, що оскаржуване рішення та звільнення позивача із займаної посади вчинено у порядку на у спосіб визначений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а тому підстави для задоволення позову відсутні.

09 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли письмові пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кісільова Олександра Сергійовича - керуючого справами райвиконкому (а.с. 163-165). В обгрунтування своїх пояснень третя особа зазначила, що оскаржуване рішення та звільнення позивача із займаної посади вчинено у порядку на у спосіб визначений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а тому підстави для задоволення позову відсутні.

09 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позов від голови Подільської районної у м.Полтаві ради Нагорного Євгена Олександровича (а.с. 166-169). У відзиві відповідач проти задоволення позову заперечував, вказуючи на правомірність оскаржуваного рішення та дій по звільненню ОСОБА_6 із займаної посади. Враховуючи, що звільнення позивача відбулося після утворення та затвердження у порядку визначеному статтею 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради, що відбулося 21 лютого 2019 року, а на посади заступників голови ради з питань діяльності виконавчого органу Подільської районної у м.Полтаві ради в порядку визначеному чинним Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" були обрані інші особи, а тому вважати, що Подільською районною у м.Полтаві радою допущено порушення Закону при прийнятті рішення щодо припинення повноважень ОСОБА_6 - заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу не має підстав.

09 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли письмові пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Хрістова-Синявська Вікторія Дмитрівна - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу (а.с. 173-175). В обгрунтування своїх пояснень третя особа зазначила, що оскаржуване рішення та звільнення позивача із займаної посади вчинено у порядку на у спосіб визначений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував та просив суд у задоволенні позову відмовити.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Кісільов Олександр Сергійович - керуючий справами райвиконкому, Карчак Андрій Володимирович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу - начальник управління соціального захисту населення, Ленський Євгеній Анатолійович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу, Хрістова-Синявська Вікторія Дмитрівна - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу під час розгляду справи проти задоволення позовних вимог заперечували.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Пишкін Володимир Володимирович - заступник голови Подільської районної у м.Полтаві ради; Клітний Костянтин Єгорович - начальник виробничого підрозділу "Полтавське будівельне-монтажне експлуатаційне управління" регіонального відділу "Південна залізниця" ПАТ "Українські залізниці"; Ландарь Олексій Михайлович - голова правління ТзДВ "Полтавтрансбуд", ОСОБА_11 - учасник АТО у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що згідно розпорядження голови Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради С.Воронова від 01 червня 2012 року №76-ро "Про призначення на посаду" з 01 червня 2012 року ОСОБА_21 на підставі рішення конкурсної комісії призначено на посаду заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу виконавчого органу виконавчого комітету Ленінської районної у м.Полтаві ради як таку, що пройшла за конкурсом, з посадовим окладом згідно штатного розпису (а.с. 93).

Розпорядженням голови Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради С.Воронова від 13 серпня 2012 року №136-ро заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_21 переведено на посаду керуючого справами райвиконкому як таку, що перебувала у кадровому резерві та успішно пройшла стажування із збереженням 9 рангу (5 категорія) посадової особи місцевого самоврядування та посадовим окладом згідно штатного розпису (а.с. 94).

Розпорядженням голови Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради С.Воронова від 28 листопада 2012 року №183-ро керуючого справами райвиконкому ОСОБА_21 переведено на посаду заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу як таку, що перебувала у кадровому резерві та успішно пройшла стажування із збереженням 9 рангу (5 категорія) посадової особи місцевого самоврядування та посадовим окладом згідно штатного розпису (а.с. 95).

Вищевказане розпорядження затверджене рішенням двадцять п`ятої сесії Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради від 29 листопада 2012 року (а.с. 96).

Про переведення на посаду також здійснено запис до трудової книжки позивача (а.с. 22).

Рішенням другої позачергової сесії сьомого скликання (перше засідання) Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради від 11 грудня 2015 року вирішено затвердити ОСОБА_6 на посаді заступника Ленінської районної у м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчого органу Ленінської районної у м.Полтаві ради (а.с. 120).

Рішенням другої позачергової сесії сьомого скликання Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради від 17 грудня 2015 року затверджено кількісний і персональний склад виконавчого комітету (а.с. 97-98).

Рішенням позачергової сесії Подільської районної у м.Полтаві ради від 18 грудня 2018 року припинено повноваження та звільнено з посади голови Подільської районної у м.Полтаві ради ОСОБА_16 (а.с. 92).

Цього ж дня рішенням позачергової сесії Подільської районної у м.Полтаві ради обрано головою ради Нагорного Євгена Олександровича (а.с. 119).

21 лютого 2019 року Подільською районною у м.Полтаві радою на тридцять третій позачерговій сесії сьомого скликання прийнято рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради", яким затверджено кількісний та персональний склад виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради (а.с. 90-91).

У цей же день у трудову книжку ОСОБА_6 внесено запис про звільнення з посади у зв`язку із утворенням нового складу виконавчого комітету ради, частина перша статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (а.с. 23).

Позивач не погоджуючись із звільненням з займаної посади звернулася до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд приходить до наступних правових висновків.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Порядок прийняття на службу в органи місцевого самоврядування врегульовано у статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та передбачає здійснення прийняття на посаду голови та заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою; прийняття на посаду заступника сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради шляхом затвердження відповідною радою.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи рішенням другої позачергової сесії сьомого скликання (перше засідання) Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради від 11 грудня 2015 року вирішено затвердити ОСОБА_6 на посаді заступника Ленінської районної у м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчого органу Ленінської районної у м.Полтаві ради.

Частинами першою та другою статті 51 даного Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

Констатуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що утворення виконавчого комітету, як і формування його персонального складу віднесено до виключної компетенції відповідної ради.

Правові висновки щодо підстав звільнення із посади займаної у виконавчому комітеті ради викладені, зокрема у постанові Верховного Суду від 04 липня 2018 року при розгляді справи №2-а/143/12.

Так Верховний Суд при розгляді справи №2-а/143/12 дійшов висновків, "що, позивач, займаючи посаду заступника Васильківського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, після закінчення строку повноважень міської ради V скликання та відповідно голови міської ради повинна бути звільнена з посади у зв`язку із закінченням строку повноважень Виконавчого комітету Васильківської міської ради V скликання".

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що, ОСОБА_6 , займаючи посаду заступника Подільської (Ленінської) районної у м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчого органу, після закінчення повноважень голови ради - ОСОБА_16 , повинна бути звільнена з посади у зв`язку із формуванням нового складу виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що юридичною підставою продовження виконання своїх повноважень у виконавчому комітеті є включення особи до складу новоствореного виконавчого комітету.

21 лютого 2019 року Подільською районною у м.Полтаві радою на тридцять третій позачерговій сесії сьомого скликання прийнято рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради", яким затверджено кількісний та персональний склад виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради.

Згідно протоколу засідання тридцять третьої позачергової сесії Подільської районної ради сьомого скликання від 21 лютого 2019 року із 24 зареєстрованих депутатів "за" проект рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради" проголосувало 23 депутата (а.с. 140).

Таким чином, суд приходить до висновку, що з формуванням 21 лютого 2019 року нового складу виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради, без включення до його складу позивача, виникли правові підстави для звільнення ОСОБА_6 із займаної посади на підставі статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стосовно посилань позивача щодо порушення відповідачами статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", в частині не оприлюднення проекту оскаржуваного рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування" кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 15 лютого 2019 року головою Подільської районної у м.Полтаві ради Є.Нагорним прийнято розпорядження №1ра "Про скликання тридцять третьої позачергової сесії сьомого скликання Подільської районної у м.Полтаві ради 21 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні райвиконкому" (а.с. 177).

Згідно вищевказаного розпорядження на розгляд сесії винесено, зокрема питання "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради".

Розпорядження №1ра від 15 лютого 2019 року оприлюднено на офіційному сайті ради (за посиланням http://lr-pl.gov.ua/index.php/rozporiadzhennia-holovy-raionnoi-rady).

Відповідно до частини п`ятої статті 8 Регламенту роботи Подільської районної у м.Полтаві ради VII скликання (а.с. 178-197) розпорядження про скликання сесії доводиться до відома депутатів, населення, не пізніше як за 20 робочих днів до сесії через офіційний сайт, інформаційний стенд, газету "Полтавський вісник", індивідуально (на електронну адресу), а у виняткових випадках, у тому числі в разі скликання позачергової сесії - не пізніше, як за день до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань і проектів рішень, які передбачаються провести на розгляд районної ради, всі проекти рішень позачергових сесій депутати можуть отримати за добу до сесії, в загальному відділі.

Згідно із частиною одинадцятою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

У той же час пунктом 2 частини першої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" встановлено, що розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати: нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Тобто, встановлено вичерпний перелік проектів рішень, що підпадають під дію цього Закону та підлягають оприлюдненню і обговоренню.

У свою чергу внутрішньоорганізаційними є акти, які приймаються з метою організації та впорядкування роботи суб`єктів владних повноважень, тобто це акти, які стосуються кадрових питань, а також інші акти у тому разі, якщо вони обмежуються внутрішньою організацією роботи суб`єкта владних повноважень та відповідних посадових осіб.

Дані правові висновки викладені у постанові Верховного Суду при розгляді справи №804/16525/15.

За поясненнями відповідача проект рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради" був оприлюднений 18 лютого 2019 року на сайті Подільської районної у м.Полтаві ради.

Цього ж дня на засіданні мандатної комісії з питань депутатської діяльності, регламенту та етики Подільської районної у м.Полтаві ради під головуванням ОСОБА_6 затверджено порядок денний на позачергову тридцять третю сесію, що підтверджується протоколом №19 (а.с. 201-205).

Згідно протоколу №31 засідання погоджувальної ради Подільської районної у м.Полтаві ради від 20 лютого 2019 року погоджено порядок денний 33 позачергової сесії сьомого скликання Подільської районної у м.Полтаві ради (а.с. 198-200).

Твердження ж ОСОБА_6 , що остання в день прийняття рішення про формування нового складу виконавчого комітету перебувала на лікарняному, суд вважає безпідставними оскільки підставою її звільнення є визначений спеціальним законом юридичний факт набуття повноважень членами сформованого нового складу виконавчого комітету міськради.

Крім того, тимчасова непрацездатність чи перебування у відпустці будь-кого із членів попереднього складу виконавчого комітету міської ради, на час набуття повноважень членами нового виконавчого комітету, не може бути перешкодою для припинення їх повноважень.

Дані правові висновки викладені у постанові Верховного Суду при розгляді справи №503/314/16-а.

Варто також зазначити, що згідно протоколу засідання тридцять третьої позачергової сесії Подільської районної ради сьомого скликання від 21 лютого 2019 року ОСОБА_6 приймала участь в обговоренні винесеного на голосування проекту рішення "Про утворення виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради" (а.с. 139).

Стосовно посилань ОСОБА_6 про порушення відповідачами порядку вивільнення працівника, встановленого статтею 49-2 КЗпП України, в тому числі щодо персонального попередження працівника про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці та одночасного пропонування працівникові іншої роботи в установі і повідомлення державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці, а також врахування переважного права працівника на залишення на роботі, передбаченого статтею 42 КЗпП України, та гарантій, встановлених статтею 43 КЗпП України, суд зазначає наступне.

Як зазначав суд вище посада заступника голови Подільської районної ради з питань діяльності виконавчого органу є виборною посадою та належить до виключної компетенції відповідної ради.

Необрання позивача на посаду заступника голови Подільської районної ради з питань діяльності виконавчого органу на сесії ради наступного скликання є підставою для його звільнення із займаної посади в силу вимог закону.

Враховуючи, що між сторонами виник спір із приводу припинення трудових відносин із підстав, передбачених статтею 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а не у зв`язку зі звільненням працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, суд приходить до висновку, що в даному випадку застосуванню підлягають саме норми спеціального законодавства, якими є Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а не Кодекс законів про працю України.

Аналогічні правові висновки зазначені в постановах Верховного Суду при розгляді справи 191/222/16-а та №545/1881/16-а.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо особливостей звільнення посадових осіб із органів місцевого самоврядування (лист Головдержслужби України від 06 лютого 2002 року № 42/621, додаток № 2) у разі звільнення заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету у зв`язку із закінченням строку повноважень виконавчого комітету ради у їх трудовій книжці робиться запис: "Звільнений у зв`язку із закінченням строку повноважень виконавчого комітету ради, пункт 1 статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" із зазначенням дати та підстави звільнення (рішення сесії ради, його дата і номер), порядкового номеру запису.

У зв`язку із утворенням нового складу виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради до трудової книжки позивача внесено відповідний запис про звільнення.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачами доведено відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_6 .

Відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 5 Закону України "Про судовий збір" відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Подільської районної у м.Полтаві ради (код ЄДРПОУ 34742486, юридична адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022), Виконавчого комітету Подільської районної у м.Полтаві ради (код ЄДРПОУ 05384710, юридична адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022), Голови Подільської районної у м. Полтаві ради Нагорного Євгена Олександровича (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39 , м.Полтава , 36022 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Пишкін Володимир Володимирович - заступник голови Подільської районної у м.Полтаві ради (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022); Ленський Євгеній Анатолійович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу (службова адреса: вул . Анатолія Кукоби, 39 , м.Полтава , 36022); Хрістова-Синявська Вікторія Дмитрівна - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39 , м . Полтава , 36022); Карчак Андрій Володимирович - заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу - начальник управління соціального захисту населення (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022); Кісільов Олександр Сергійович - керуючого справами райвиконкому (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022 ); Клітний Костянтин Єгорович - начальник виробничого підрозділу "Полтавське будівельне-монтажне експлуатаційне управління" регіонального відділу "Південна залізниця" ПАТ "Українські залізниці" (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022); Ландарь Олексій Михайлович - голова правління ТзДВ "Полтавтрансбуд" (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39, м.Полтава, 36022), Синяговський Тарас Вікторович - учасник АТО (службова адреса: вул. Анатолія Кукоби, 39 , м.Полтава, 36022 ) про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).

Повне рішення складено 10 травня 2019 року.

Суддя С.О. Удовіченко