
Справа № 420/5336/18
У Х В А Л А
10 травня 2019 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Білостоцького О.В.
При секретарі: Савулій В.О.
За участю сторін:
Позивача: ОСОБА_1
Представників відповідача: Кодракова О.О. , Ліхового А.О .,
Коструб К.М., Федорчука Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області, в якому позивачі просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області у неприйнятті рішення за результатом розгляду його заяви від 11.09.2018 року до начальника головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області, видати одну, єдину довідку про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210, замість трьох раніше виданих довідок в яких є розбіжності фактичного заробітку із якого визначається:пенсія за оду й ту саму роботу, в меж від 814,95 до 1188,46 рублів колишнього СРСР .
- зобов`язати відповідача видати наказ про розрахунок грошового забезпечення позивача за фактичний час його роботи (служби) при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та зазначити у наказі, що ГУ ДСНС України в Одеській області є організацією, в якій витрати на заробітну плату фінансуються з державного бюджету, а відтак у зв`язку з тим, що Україна не є правонаступником СРСР, донараховані в даний час суми заробітку за роботу в зоні відчуження не індексуються і не підлягають виплаті із державного бюджету, а враховуються тільки для розрахунку пенсії (лист Міністерства праці та соціальної політики України від 31.10.1997 р. № 06/к-1837);
- зобов`язати головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області провести розрахунок грошового забезпечення інженеру УПО, старшому лейтенанту вн. сл. ОСОБА_1 за фактично відпрацьований час роботи (служби), тобто фактично за 43 доби у І-ІІІ зонах небезпеки з « 29» вересня 1986р. по « 10» листопада 1986 року, при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, згідно довідки від 10 листопада 1986року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України та в порядку і у спосіб, визначених у наказі управління внутрішніх справ виконкому Одеської обласної ради народних депутатів №15 від 15.01.1987 року «Про виплату грошового забезпечення працівникам органів та підрозділів внутрішніх справ Одеської області, які приймали участь в роботі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», який складено на виконання наказів МВС СРСР №0149 від 26 травня 1986 року «О дополнительных выплатах личному составу органов и внутренних войск МВД СССР занятых на работах по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЗС» (мова оригіналу) та №0189 від 30.06.1986 року «Об условиях оплати труда и материального обеспечения личного состава органов и войск МВД СССР, занятого на работах, связанных с ликвидацией последствий аварии на Чернобыльской АЗС и предотвращением загрязнения окружающей среды» (мова оригіналу)»;
- зобов`язати головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області видати ОСОБА_1 нову довідку про одержану плюс донараховану в даний час заробітну плату (грошове забезпечення) у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки з « 29» вересня 1986 року по « 10» листопада 1986 року по формі, затвердженої листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996 року №01-3/244-013-2 для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210.
Ухвалою суду від 17.12.2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 був прийнятий до розгляду, у справі було відкрито спрощене позовне провадження.
15.02.2019 року ухвалою суду подальший розгляд справи було вирішено проводити в порядку загального позовного провадження із призначенням підготовчого судового засідання.
19.03.2019 року, 10.05.2019 року від ОСОБА_1 через канцелярію суду надійшли клопотання про зменшення позовних вимог, де позивач відмовився від позовних вимог в частині зобов`язання відповідача видати наказ про розрахунок його грошового забезпечення за фактичний час його роботи (служби) при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та зазначити у наказі, що ГУ ДСНС України в Одеській області є організацією, в якій витрати на заробітну плату фінансуються з державного бюджету, а відтак у зв`язку з тим, що Україна не є правонаступником СРСР, донараховані в даний час суми заробітку за роботу в зоні відчуження не індексуються і не підлягають виплаті із державного бюджету, а враховуються тільки для розрахунку пенсії (лист Міністерства праці та соціальної політики України від 31.10.1997 року № 06/к-1837).
В обґрунтування зазначеного клопотання позивач зазначив, що захисту в адміністративному судочинстві підлягають вже порушені його права, свободи та інтереси, а питання видання спірного наказу, про якій він просить в позовній вимозі № 2 , виникне після задоволення його інших позовних вимог. Разом з тим, вищезазначені позовні вимоги, що викладені у п.2 заяви про збільшення позовних вимог від 08.01.2019 року, є, за твердженням позивача, передчасними.
З огляду на зазначене, у судовому засіданні 10 травня 2019 року судом було поставлено на обговорення питання щодо задоволення клопотання позивача та закриття провадження в адміністративній справі №420/5336/18 в зазначені частині позовних вимог.
Позивач клопотання про зменшення позовних вимог підтримав та просив його задовольнити.
Представники головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області проти задоволення клопотання не заперечували.
Згідно з ч.3 ст.9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Права та обов`язки учасників справи визначені ст.44 КАС України. Відповідно до ч.1 ст. 47 КАС України, крім прав та обов`язків, визначених у ст.44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову, що також кореспондується із положеннями ч.1 ст. 189 КАС України.
Частиною шостою статті 47 Кодексу встановлено, що суд не приймає відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Згідно з п.2 ч.1 ст.238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що відмова позивача від позову не порушує права та охоронювані законом інтереси сторін, не суперечить положенням КАС України, а тому відмову позивача від позову суд приймає та вважає за можливе закрити провадження у справі №420/5336/18 в частині позовних вимог.
Крім того судом у судовому засіданні 10.05.2019 року позивачу було роз`яснено, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до адміністративного суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись ст.ст. 2, 5-1, 44, 47, 140, 189, 238, 243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача - задовольнити.
Провадження в адміністративній справі №420/5336/18 в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області про зобов`язання відповідача видати наказ про розрахунок грошового забезпечення позивача за фактичний час його роботи (служби) при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та зазначити у наказі, що ГУ ДСНС України в Одеській області є організацією, в якій витрати на заробітну плату фінансуються з державного бюджету, а відтак у зв`язку з тим, що Україна не є правонаступником СРСР, донараховані в даний час суми заробітку за роботу в зоні відчуження не індексуються і не підлягають виплаті із державного бюджету, а враховуються тільки для розрахунку пенсії (лист Міністерства праці та соціальної політики України від 31.10.1997 р. № 06/к-1837) - закрити на підставі п.2 ч.1 ст.238 КАС України.
Ухвалу суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп. 15.5 п.15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено та підписаний суддею 11 травня 2019 року.
Головуючий суддя Білостоцький О.В.