Ухвала суду № 81646249, 11.05.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2019
Номер справи
200/6028/19-а
Номер документу
81646249
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 травня 2019 р. Справа №200/6028/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання : АДРЕСА_1 )

до Головного територіального управління юстиції України у Донецькій області Краматорський міській відділ Державної виконавчої служби (код ЄДРПОУ 34991191, 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 20)

про зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного територіального управління юстиції України у Донецькій області Краматорського міського відділу Державної виконавчої служби, у якому просить суд зобов`язати відповідача прийняти до виконання виконавчих листів № 805/1521/17-а від 26 жовтня 2017 року про зобов`язання виплати позивачу одноразової грошової допомоги в сумі 25725 грн. 74 коп., № 805/1521/17-а від 26 жовтня 2017 року про стягнення на його користь витрат в сумі 1280 грн., виданих Донецьким окружним адміністративним судом на підставі постанови від 19 вересня 2017 року по справі № 805/1521/17-а.

Відповідно до положень статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей 160, 161 КАС України з огляду на наступне.

Відповідно до частини 5 статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо, зокрема й клопотання про залучення третьої особи.

Відповідно до частини 2 статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з нормами частини 4 статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Суд зазначає, що позивачем у позовній заяві було визначено третю особу по справі Управління Державної казначейської служби України у м. Краматорську Донецької області, проте серед доданих до позовної заяви документів не вбачається заяви чи клопотання про залучення зазначеної третьої особи. Також, суд, при огляді позовної заяви не вбачає обґрунтованих підстав щодо того, що рішення у справі може вплинути на права або обов`язки Управління Державної казначейської служби України у м. Краматорську Донецької області. Крім того, позивач не визначив на стороні позивача чи відповідача позивач вважає за необхідне залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Також, згідно вимог пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти. Відповідно до вимог пункту 4 зазначеної статті, у позовній заяві також необхідно зазначити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Положеннями частини 3 статті 46 КАС України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Позивачем у позовній заяві в якості відповідача було визначено Головне територіальне управління юстиції України у Донецькій області Краматорський міській відділ Державної виконавчої служби (код ЄДРПОУ 34991191, 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 20). Суд зауважує, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 34991191 зареєстрована юридична особа «Краматорський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області». У той же час, як згідно зазначеного Реєстру Головне територіальне управління юстиції України у Донецькій області є окремою юридичною особою за кодом ЄДРПОУ 34898944, юридична адреса 84301, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, 39/3.

Отже, суд пропонує позивачу визначити належного відповідача по справі згідно вимог чинного законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, Краматорським міським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області 24 січня 2018 року, 18 липня 2018 року, 2 жовтня 2018 року та 21 березня 2019 року були прийняті повідомлення про повернення виконавчих документів, поданих позивачем без прийняття до виконання. Проте, матеріали справи не містять доказів щодо оскарження зазначених повідомлень позивачем в межах 10-денного строку звернення до суду, клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску цього строку до позовної заяви позивачем не надано.

Також, суд вважає за необхідне зазначити про наступне.

Позивачем у позовній заяві в обґрунтування заявлених вимог, зокрема, зазначено, що відповідачем була допущена протиправна бездіяльність, яка на думку позивача, полягала в порушенні вимог Закону України «Про виконавче провадження» - відмові прийняти до виконання виконавчого листа № 805/1521/17-а від 26 жовтня 2017 року про зобов`язання виплати позивачу одноразової грошової допомоги в сумі 25725 грн. 74 коп., виконавчого листа № 805/1521/17-а від 26 жовтня 2017 року про стягнення на його користь витрат в сумі 1280 грн., виданих Донецьким окружним адміністративним судом на підставі постанови від 19 вересня 2017 року по справі № 805/1521/17-а.

Суд зауважує, що приймаючі відповідні повідомлення про відмову у прийнятті виконавчих документів до виконання територіальний орган державної виконавчої служби вчинив певні дії, формою яких було прийняття повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 24 січня 2018 року, 18 липня 2018 року, 2 жовтня 2018 року та 21 березня 2019 року. При цьому, матеріали справи не містять доказів щодо скасування зазначених повідомлень в установленому чинними законодавством порядку. Також, і в пред`явленому позові позивачем не заявлено вимогу про визнання протиправними та скасування означених повідомлень. На підставі вищезазначеного, суд вважає за необхідне запропонувати позивачеві уточнити свої позовні вимоги.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви и постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись, статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного територіального управління юстиції України у Донецькій області Краматорський міській відділ Державної виконавчої служби (код ЄДРПОУ 34991191, 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 20) про зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк 10 днів з дня отримання ухвали на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, надати обґрунтоване клопотання щодо необхідності залучення третьої особи по справі та на чиєму боці, визначити належного відповідача по справі із зазначенням позовних вимог до нього, надати обґрунтоване клопотання щодо визнання поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновлення цього строку.

3. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

5. Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

6. Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Смагар С.В.