
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
03 травня 2019 року м. Київ № 320/1555/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву першого заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області до Відділу освіти Згурівської районної державної адміністрації Київської області та Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитячий садок" Згурівської районної ради Згурівського району про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся перший заступник керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області з позовом до Відділу освіти Згурівської районної державної адміністрації Київської області та Середівського навчально-виховний комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитячий садок" Згурівської районної ради Згурівського району, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Відділу освіти Згурівської районної державної адміністрації щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради, що зафіксовані в акті №90 позапланової перевірки, проведеної у період з 18.09.2018 по 19.09.2018 Згурівським РС ГУ ДСНС України у Київській області;
- зобов`язати Відділ освіти Згурівської районної державної адміністрації вжити, в межах компетенції, заходів направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки, у тому числі розглянути питання про виділення коштів, необхідних на усунення виявлених порушень;
- зобов`язати Середівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради вжити заходів, в межах компетенції, направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки в діяльності, що зафіксовані в акті №90 позапланової перевірки, проведеної у період з 18.09.2018 по 19.09.2018 Згурівським РС ГУ ДСНС України у Київській області. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.04.2019 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, протягом якого позивачу необхідно було усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати пояснення та докази, які підтверджують дату (05.02.2019), з якою позивач пов`язує відлік строку звернення до суду або заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обставинами, що об`єктивно перешкоджали позивачу звернутись до суду та докази поважності причин пропуску строку звернення до суду.
25.04.2019 на адресу суду від позивача надійшли письмові пояснення, до яких долучений лист Згурівського районного сектору Головного управління ДСНС України у Київській області з інформацією про проведення перевірок Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради, який був отриманий позивачем 05.02.2019.
Отже, позивач виконав вимоги ухвали суду від 08.04.2019 та усунув недоліки позовної заяви у повному обсязі.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
У позовній заяві позивачем в якості третіх осіб вказані Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області та Згурівська районна державна адміністрація.
У позовній заяві позивач просить суд, серед іншого, зобов`язати Середівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради вжити заходів, в межах компетенції, направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки в діяльності, що зафіксовані в акті №90 позапланової перевірки, проведеної у період з 18.09.2018 по 19.09.2018 Згурівським РС ГУ ДСНС України у Київській області.
Відповідно до п.1 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, затверджене наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 04.02.2013 №3, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Пунктом 4 вказаного Положення визначено, що Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території, зокрема, організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб`єктами господарювання.
Відповідно до п.1.1 Статуту Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради, затвердженого наказом відділу освіти Згурівської районної державної адміністрації від 03.09.2012 №77 та рішенням Згурівської районної ради від 24.12.2012 №163-24-VI, Середівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради Київської області знаходиться в районній комунальній власності.
Пунктом 1.3 Статуту встановлено, що засновником (власником) навчально-виховного комплексу є Згурівська районна рада.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що рішення, прийняте за результатами розгляду даної справи, може вплинути на права та обов`язки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, територіальним підрозділом якого було проведено перевірку відповідача на предмет дотримання протипожежної безпеки та встановлено ряд порушень, неусунення яких відповідачами зумовило звернення позивача до суду з даною позовною заявою.
У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області.
Крім того, суд вважає, що рішення, прийняте за результатами розгляду даної справи, може вплинути на права та обов`язки Згурівської районної ради як засновника Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради та на права та обов`язки Згурівської районної державної адміністрації, до повноважень якої віднесено питання виконання та управління фінансами, зокрема, в частині фінансування навчально-освітніх закладів.
У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Згурівську районну раду та Згурівську районну державну адміністрацію.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 04 червня 2019 року о 11:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області (ідентифікаційний код 38537963, місцезнаходження: 04071, м.Київ, вул.Межигірська, буд.8).
5. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Згурівську районну раду (ідентифікаційний код 24213775, місцезнаходження: 07600, Київська обл., Згурівський р-н, смт.Згурівка, вул.Українська, буд.19) та Згурівську районну державну адміністрацію (ідентифікаційний код 24211109, місцезнаходження: 07600, Київська обл., Згурівський р-н, смт.Згурівка, вул.Українська, буд.19).
6. Витребувати від Відділу освіти Згурівської районної державної адміністрації:
- копію Положення про Відділ освіти Згурівської районної державної адміністрації;
- докази усунення порушень, вказаних в акті перевірки №90 від 19.09.2018;
від Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради:
- копію копії реєстраційних документів на відповідача (Статут або Положення, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи у разі реєстрації, витяг із ЄДР на відповідача - у разі реєстрації);
- копію наказу про призначення ОСОБА_1 директором Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради;
- копію технічного паспорту БТІ на Середівський навчально-виховний комплекс; "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради
- копію правовстановлюючих документів на будівлю Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради;
- докази усунення кожного з порушень, зазначених в акті;
від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області:
- копії матеріалів планової та позапланової перевірок Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради, які були проведені у 2018 році (накази про призначення, направлення на перевірку, акти від 19.09.2018 №90 та від 07.05.2018 №50, припис від 11.05.2018 №45 та ін.);
- письмові пояснення щодо виявлених під час перевірок порушень;
від Згурівської районної ради:
- копію свідоцтва про державну реєстрацію Згурівської районної ради;
- копію технічного паспорту БТІ на Середівський навчально-виховний комплекс; "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради
- копію правовстановлюючих документів на будівлю Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради;
- письмові пояснення та докази про балансову належність Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради;
- докази усунення кожного з порушень, зазначених в акті;
від Згурівської районної державної адміністрації:
- письмові пояснення та докази про балансову належність Середівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок" Згурівської районної ради;
- докази усунення кожного з порушень, зазначених в акті;
- письмові пояснення про заплановані фінансові витрати, необхідні для усунення порушень.
7. Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити Згурівській районній раді копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
8. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
9. Запропонувати відповідачам подати до суду відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
10. Запропонувати третім особам подати пояснення щодо позову в строк до 03.06.2019.
11. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
12. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Кушнова А.О.
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про права та обов`язки осіб, які беруть участь у справі,
встановлені Кодексом адміністративного судочинства України
Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов`язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов`язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов`язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.