Рішення № 81645644, 16.04.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2019
Номер справи
240/5498/18
Номер документу
81645644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2019 року м.Житомир

справа № 240/5498/18

категорія 109020100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Горовенко А.В.,

за участю секретаря судового засідання Демчук О.М.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ;

відповідача - ОСОБА_2 ,

представника третьої особи - Петренко О.П. (за довіреністю від 02.01.2019)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Поліщука Дениса Миколайовича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, про зобов`язання усунути перешкоди та зареєструвати земельну ділянку, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням клопотання про уточнення позовних вимог від 01.03.2019, просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Поліщука Дениса Миколайовича від 02.11.2018 за НОМЕР_3 про відмову у внесенні відомостей, змін до них до Державного земельного кадастру;

- зобов"язати Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Поліщука Дениса Миколайовича усунути перешкоди та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту Оліївської сільської ради Житомирського району площею 1,4400 га, що відводиться у власність ОСОБА_1 відповідно до розробленого та погодженого проекту землеустрою.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у його власності знаходиться об"єкт нерухомості, що розташований на території Оліївської сільської ради, а саме комплекс будівель та споруд №15, будинок 1 - корівник. З метою оформлення права власності на земельну ділянку, що знаходиться під даною спорудою, в 2016 році позивач звернувся із відповідною заявою до Головного управління Держгеокадстру у Житомирській області, однак в результаті довготривалих судових процесів, з приводу безпідставних рішень органу Держгеокадастру, лише 19.06.2018 на виконання судового рішення отримав наказ №6-2052/14-18-СТ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. В подальшому, відповідно до вимог законодавства було розроблено проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства, погоджено такий проект з відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури Житомирської районної державної адміністрації та з Головним управлінням Держгеокадастру у Одеській області.

З метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області позивач подав проект землеустрою з відповідними висновками та документами до Державного кадастрового реєстратора Міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Розглянувши проект землеустрою, 02.11.2018 відповідач прийняв рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру щодо зазначеної земельної ділянки з підстав невідповідності електронного документа установленим вимогам, а саме: перетин меж земельної ділянки з межами земельної ділянки за кадастровим номером НОМЕР_1 .

Вважає оскаржуване рішення протиправним, оскільки інформація щодо перетину земельних ділянок не відповідає дійсності або формувалась з порушенням вимог чинного законодавства, зазначає, що ним подавались усі необхідні документи для державної реєстрації земельної ділянки.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 12.12.2018 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження.

Згідно з довідкою від 04.01.2019 розгляд справи відкладено на 05.02.2019, у зв"язку перебуванням головуючого судді у відпустці.

Відповідно до довідки від 05.02.2019 розгляд справи відкладено на 01.03.2019, у зв"язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого судді.

Згідно з ухвалою суду від 01.03.2019 клопотання відповідача про залучення до участі у справі, як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, - задоволено. Протокольною ухвалою суду підготовче провадження у справі продовжено на 30 днів та оголошено перерву у судовому засіданні до 26.03.2019.

Відповідно до протокольної ухвали суду від 26.03.2019 підготовче провадження у справі закрито та на підставі письмової згоди учасників справи розпочато розгляд справи по суті позовних вимог, в судовому засіданні оголошена перерва до 16.04.2019, у зв"язку з витребуванням від учасників справи додаткових доказів по справі.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Додатково зазначає, що до моменту державної реєстрації земельної ділянки, під час розроблення проекту землеустрою у державних органів не виникало питання про накладення на неї меж іншої земельної ділянки.

Також зауважує, що згідно з інформацією щодо земельної ділянки, яка надається територіальним органом Держгеокадастру до проекту відведення земельної ділянки, земельна ділянка в користуванні або власності третіх осіб не перебуває. Саме тому, на думку позивача, реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі жодним чином не порушує та не може порушити прав інших осіб.

Відповідач в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 14.01.2019 (за вх.№724/19) та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Зазначив, що позивачем було подано заяву про державну реєстрацію земельної ділянки. Після перевірки поданих позивачем документів виявлено невідповідність, а саме: розташування в межах земельної ділянки, яку необхідно зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини, у зв"язку з чим прийнято оскаржуване рішення про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до в пп.2 п.111 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок ведення Державного земельного кадастру" від 17.10.2012 №1051 та п.6 ст.24 Закону України" Про Державний земельний кадастр".

Також зазначає, що відомості про земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_1 внесені до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель на території Оліївської об"єднаної територіальної громади згідно з наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 15.03.2018 №45 на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №60-р.

Представник третьої особи в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечила з підстав, викладених у письмових поясненнях на позовну заву від 21.03.2019 (за вх.№6168/19), та просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Зазначила, що відповідно до ст.24 Закону України "Про державний земельний кадастр" не може бути зареєстрована земельна ділянка, яка знаходиться в межах іншої земельної ділянки. Також зауважила, що земельна ділянка за кадастровим номером НОМЕР_1 , яка накладається на земельну ділянку, яку бажає зареєструвати позивач, зареєстрована на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №60-р та передана у комунальну власність Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області відповідно до наказу від 19.06.2018 №6-2052/14-18-СГ, на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 30.11.2017 та постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2018 у справі №806/2892/17, надано ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0 га, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, (а.с.18).

Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 на замовлення гр. ОСОБА_1 розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області у власність для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 1,4400 га (а.с.17-26).

Проект відведення земельної ділянки розглянуто та погоджено Головним управлінням Держгеокадастру у Одеській області, Відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури Житомирської районної державної адміністрації (а.с.22 зворот, 23).

Позивач звернувся до державного кадастрового реєстратора Міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області із заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що сторонами не заперечується.

За результатами розгляду заяви позивача про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру разом з доданими до неї документами, Державним реєстратором Міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Поліщуком Д.М. 02.04.2018 прийнято рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру НОМЕР_3 у зв`язку з невідповідністю електронного документа установленим вимогам, а саме: перетин меж земельної ділянки з межами земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_1 , площа співпадіння 94,7 %; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини (а.с.11).

Не погоджуючись з відмовою у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру та вважаючи, що має право на реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки, яка розташована за межами населеного пункту Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини десятої статті 79-1 Земельного кодексу України від 25.10.2001 №2768-III (далі - Земельний кодекс України) державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Згідно із частиною першою статті 202 Земельного кодексу України державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом.

Статтею 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" від 07.07.2011 №3613-VI (далі - Закон України "Про Державний земельний кадастр") визначено, що Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Частиною першою статті 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" передбачено, що внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно із частиною 8 статті 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" державна реєстрація земельних ділянок, обмежень у їх використанні, ведення поземельних книг, внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки здійснюються Державними кадастровими реєстраторами, які здійснюють свою діяльність за місцем розташування земельної ділянки (район, місто республіканського значення Автономної Республіки Крим, місто обласного значення).

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про об`єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об`єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.

Згідно з пунктом 111 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051 (далі - Порядок), Державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє:

1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку;

2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку.

Пунктом 73 Порядку визначено, що державний кадастровий реєстратор у строк, що не перевищує 14 робочих днів з дня прийняття заяви про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру:

1) розглядає її разом з документами, зазначеними у пункті 69 цього Порядку, та перевіряє: відповідність документів вимогам, зазначеним у пункті 67 цього Порядку; електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку;

2) за результатами перевірки вносить відомості (зміни до них) до Державного земельного кадастру або приймає рішення про відмову у внесенні таких відомостей з підстав, зазначених у пунктах 91 - 137 цього Порядку, за формою згідно з додатком 14.

Відповідно до пункту 74 Порядку державний кадастровий реєстратор протягом строку, встановленого пунктом 73 цього Порядку, перевіряє електронний документ на відповідність:

1) даним Державного земельного кадастру (геодезичній та картографічній основам, даним кадастрових карт (планів);

2) вимогам до змісту, структури і технічних характеристик такого документа згідно з додатком 1;

3) даним документації із землеустрою та оцінки земель.

Як свідчать матеріали справи відповідачем прийнято рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 02.11.2018 НОМЕР_3 з підстав невідповідності електронного документу вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр", а саме: перетин меж земельної ділянки з ділянкою кадастровий номер НОМЕР_1 , площа співпадає на 94,74%; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Частиною 6 ст. 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" передбачено, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Таким чином, проаналізувавши наявні картографічні матеріали, які є основою ведення Державного земельного кадастру, а саме дані з Публічної кадастрової карти України, державним кадастровим реєстратором встановлено, що частина земельної ділянки, яку позивач бажає зареєструвати, накладається на іншу зареєстровану земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_1 (а.с. 12 зворот, 14, 135, 136 ).

Окрім того, відповідно до пункту 77 Порядку у разі невідповідності електронного документа вимогам, зазначеним у пункті 74 цього Порядку, Державний кадастровий реєстратор:

1) складає за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру протокол проведення перевірки електронного документа за формою згідно з додатком 16;

2) повертає заявникові документацію із землеустрою та оцінки земель без позначки, зазначеної у пункті 75 цього Порядку, разом з електронним документом, протоколом його перевірки та іншими документами для виправлення зазначених у протоколі проведення перевірки електронного документа помилок та подання документів разом з цим протоколом для проведення повторної перевірки.

Згідно із пунктом 78 Порядку у протоколі проведення перевірки електронного документа зазначаються:

1) дата та номер протоколу;

2) реєстраційний номер заяви про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;

3) вид та назва документації із землеустрою та оцінки земель;

4) відомості про замовника документації із землеустрою, зазначені у підпункті 3 пункту 72 цього Порядку;

5) кадастровий номер (за наявності) та місцезнаходження земельної ділянки або дані про інший об`єкт Державного земельного кадастру, щодо якого вносяться відомості (зміни до них) згідно з відповідною заявою;

6) відомості про розробника документації із землеустрою та оцінки земель;

7) відомості про невідповідність даних електронного документа вимогам, зазначеним у пункті 74 цього Порядку;

8) викопіювання з кадастрової карти (плану) відповідної адміністративно-територіальної одиниці з нанесенням на ньому контурів об`єктів перевірки;

9) прізвище та ініціали Державного кадастрового реєстратора, що провів перевірку електронного документа.

Протокол проведення перевірки підписується Державним кадастровим реєстратором та засвідчується його печаткою.

Відповідно до змісту протоколу проведення перевірки електронного документа від 02 листопада 2018 року №ПП-1800292442018 встановлено, що дані електронного документу не відповідають наявним даним Державного земельного кадастру. Вказаний протокол підписано Державним кадастровим реєстратором та засвідчується його печаткою (а.с.12 та зворот).

Враховуючи, що земельна ділянка, яку бажав зареєструвати позивач, перетинається з іншою земельною ділянкою, що суперечить вимогам, встановленим законом, рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 02 листопада 2018 року НОМЕР_3 Державним кадастровим реєстратором прийнято у спосіб та на підставі норм, встановлених законом.

Щодо доводів позивача про відсутність порушеного права та інтересів інших осіб, при реєстрації у Державному земельному кадастрі за ОСОБА_1 земельної ділянки, яку він бажає зареєструвати, не зважаючи на факт перетину меж земельних ділянок з межами земельної ділянки за кадастровим номером НОМЕР_1 , суд зазначає наступне.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад» від 31.01.2018 №60-р вирішено доручити Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 року забезпечити, зокрема передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліку земельних ділянок державної власності, права на які виставлені на земельні торги, в комунальну власність об`єднаних територіальних громад після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок.

28 вересня 2018 наказом №6-3881/14-18-СГ Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області передано у комунальну власність Оліївській сільській раді Житомирського району Житомирської області земельні ділянки сільськогосподарського призначення з державної власності, загальною площею 577,1470 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Оліївської сільської об"єднаної територіальної громади Житомирського району Житомирської області, згідно з актом приймання-передачі (а.с.104)

Суд зазначає, що відповідно до акту приймання-передачі від 28.09.2018, у комунальну власність - власність Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області із державної власності передано земельні ділянки сільськогосподарського призначення, зокрема і земельна ділянка за кадастровим номером НОМЕР_1 , площею 3,6640 га (а.с.105-108).

Матеріали поземельної книги на земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_1 свідчать, що зазначена земельна ділянка знаходиться у комунальній власності територіальної громади в особі Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (а.с.126-136).

Суд зазначає, що правовідносини з приводу державної реєстрації земельної ділянки за кадастровим номером НОМЕР_1 не є предметом позову у даній адміністративній справі, тому суд позбавлений можливості надавати правову оцінку щодо правомірності реєстрації такої земельної ділянки.

Положення Закону України «Про Державний земельний кадастр» не обмежує право особи на захист своїх земельних прав та інтересів у разі неправомірної реєстрації земельної ділянки за іншою особою.

Окрім того суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Завданням адміністративного судочинства згідно з частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Статтею 5 КАС України визначено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з ч.2 ст.5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З наведеного випливає, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті, і є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.

Суд зазначає, що при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який міг би відновити його становище та захистити порушене право.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог, та відсутністю правових підстав для їх задоволення.

Відповідно до ч.5 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ідн. номер НОМЕР_2 ) до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Поліщука Дениса Миколайовича (вул.М.Бердичівська, буд.17, м.Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 39765513), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, (вул.Довженка, буд.45, м.Житомир, код 10002, ЄДРПОУ 39765513), про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання усунути перешкоди та зареєструвати земельну ділянку, - відмовити.

Вступну та резолютивну частини рішення складено у нарадчій кімнаті і проголошено 16 квітня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Горовенко

Рішення складено у повному обсязі 03 травня 2019 року