Рішення № 81644068, 10.05.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2019
Номер справи
140/667/19
Номер документу
81644068
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2019 року ЛуцькСправа № 140/667/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Виробничо-комерційної фірми «Віта-Авто» у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Виробничо-комерційна фірма «Віта-Авто» у формі товариства з обмеженою відповідальністю звернулась в суд з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови №065888 від 11.02.2019 року про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700 гривень.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Житомирській області здійснено перевірку паливовоза ВКФ «Віта-Авто» SCANIA номерний знак НОМЕР_1 , який здійснював внутрішні перевезення, в результаті чого було складено акт №140363 від 03.01.2019, в якому встановлено порушення, а саме: надання послуг з внутрішніх вантажних перевезень небезпечного вантажу, т.з. обладнаний діючим та повіреним цифровим тахографом, без оформлення документів передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: без щоденних реєстраційних листків (роздруківок) обміру режимів праці та відпочинку водія, чим порушено Наказ МТЗУ №340 від 07.06.2010.

За результатами акту №140363 від 03.01.2019 року відповідачем винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу в сумі 1 700 грн. № 065888 від 11.02.2019.

Позивач вважає постанову №065888 від 11.02.2019 року протиправною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки, відповідно до підпункту 4 пункту 5 наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 року №340, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 року за №811/18106, Державній службі України з безпеки на транспорті доручено забезпечити здійснення перевірок щодо наявності встановлених тахографів виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення.

Зазначає, що згідно з ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» відсутній обов`язок наявності у водія тахографа, протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, тахокарт (у випадку наявності аналогового тахографа) та чіп-карт водіїв (у випадку наявності цифрового тахографа), і як наслідок не тягне за собою відповідальність передбачену абз.3 ч.1 ст.60 даного Закону.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 березня 2019 року відкрито провадження в зазначеній справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 03.04.2019 зазначив, що 03.01.2019 контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області, відповідно до направлення на перевірку №004594 від 02.01.2019 та щотижневого графіку проведення перевірок з 31.12.2018 по 06.01.2019 року, на 235 км автомобільної дороги П-06 «Київ - Чоп» проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, під час якої був зупинений транспортний засіб марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом цистерною марки ПП, номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1

Для перевірки водій транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , надав: посвідчення водія відповідної категорії; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 серії НОМЕР_5 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки ПП, номерний знак НОМЕР_2 серії НОМЕР_7 ; товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) №НІР0000330 від 03.01.2019.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 , транспортний засіб марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 належить ВКФ «Віта-Авто».

Згідно пред`явленої товарно-транспортної накладної на відпуск нафтопродуктів (нафти) №НІР0000330 від 03.01.2019 вантажовідправником виступило ТОВ «Нафтотрейд Ресурс», а вантажоодержувачем - ТОВ «Центуріон-Дістрібюшин», перевізником - ВКФ «Віта-Авто».

В ході проведення перевірки відповідачем було виявлені порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст.48 Закону, а саме без щоденних реєстраційних листків (роздруківок) обліку режимів праці та відпочинку водія та картки водія.

Вказане вище порушення було зафіксоване в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 03.01.2019 №140363. Водій ОСОБА_1 підписати вказаний акт та надати письмові пояснення відмовився, про що зазначено в акті.

11.02.2019 за результатами розгляду справи про порушення в Управлінні Укртрансбезпеки у Волинській області було винесено постанову №065888 про застосування до ВКФ «Віта-Авто» адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1 700 грн.

Враховуючи вищенаведене, представник відповідача вважає, що постанова №065888 від 11.02.2019 про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1 700 грн. відповідає нормам чинного законодавства та підлягає обов`язковому виконанню, а тому просив відмовити позивачу у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 03.01.2019 контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області під час проведення перевірки автотранспортного засобу марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом цистерною марки ПП, номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 , виявлено відсутність оформлених документів, перелік яких передбачено ст.48 Закону, а саме щоденних реєстраційних листків (роздруківок) обліку режимів праці та відпочинку водія та картки водія.

Для перевірки водій транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , надав: посвідчення водія відповідної категорії; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак НОМЕР_1 серії НОМЕР_5 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки ПП, номерний знак НОМЕР_2 серії НОМЕР_7 ; товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) №НІР0000330 від 03.01.2019.

За результатами перевірки складено акт №140363 від 03.01.2019 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким зафіксовано порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст.48 Закону, а саме: щоденних реєстраційних листків (роздруківок) обліку режимів праці та відпочинку водія та картки водія.

11.02.2019 начальником управління Укртрансбезпеки у Волинській області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №065888, якою до ВКФ «Віта-Авто», за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: не оформлені документи, перелік яких передбачено статтями 39 та 48 Закону, відповідальність за яке передбачено абзацом 3 частини першої статті 60 вказаного Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано штраф у сумі 1 700 грн. (а.с.7)

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-III (далі - Закон №2344-ІІІ).

Закон №2344-ІІІ регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

За приписами частини 3 статті 6 Закону №2344-III центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, забезпечує: формування та реалізацію державної політики у сфері автомобільного транспорту; нормативно-правове регулювання; визначення пріоритетних напрямів розвитку автомобільного транспорту.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення №103), визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу (пункт 8 Положення №103).

Згідно ст.2 Закону №2344-III законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України «Про транспорт», «Про дорожній рух», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

Відповідно до ст.18 Закону №2344-III з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов`язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Контроль за роботою водіїв транспортних засобів має забезпечувати належне виконання покладених на них обов`язків і включає організацію перевірок режимів їх праці та відпочинку, а також виконання водіями транспортних засобів вимог цього Закону та законодавства про працю.

Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994 №232/94-ВР нормативні акти, які визначають умови перевезень, порядок використання засобів транспорту, шляхів сполучення, організації безпеки руху, охорони громадського порядку, пожежної безпеки, санітарні та екологічні вимоги, що діють на транспорті, є обов`язковими для власників транспорту і громадян, які користуються послугами транспорту та шляхами сполучення.

Згідно статті 34 Закону №2344-III автомобільний перевізник повинен, зокрема виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Отже, обов`язок позивача щодо дотримання вимог підзаконного нормативного акта - Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв`язку України 07 червня 2010 року №340, передбачено чинним законодавством.

Тобто, доводи позивача щодо відсутності обов`язку застосовувати контрольні пристрої при здійсненні внутрішніх перевезень по Україні є безпідставними.

Статтею 48 Закону №2344-III передбачено перелік обов`язкових документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення, а саме документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов`язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

Отже перелік документів згідно ст.48 Закону № 2344-III не є вичерпним.

Тахограф - це обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв.

Порядок використання тахографів встановлено Інструкцією з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 року №385 (далі - Інструкція №385).

Відповідно до п. 2.5. вищезазначеної Інструкції №385 тахографи підлягають повірці, яку здійснюють повірочні лабораторії відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Окрім цього, згідно п. 2.6. Інструкції №385 тахографи перевіряються та адаптуються до транспортного засобу пунктами сервісу тахографів періодично кожні два роки, а також в разі установлення або заміни тахографа, ремонту тахографа, зміни типу розмірів пневматичних шин автомобільного транспортного засобу, якщо під час технічного обслуговування або ремонту автомобільного транспортного засобу відбулося пошкодження таблички тахографа або пломб, що може вплинути на роботу тахографа.

За результатами перевірки та адаптування тахографа до транспортного засобу пункт сервісу тахографів оформлює у двох примірниках протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу (п. 2.7. Інструкції №385). В разі позитивних результатів перевірки та адаптації тахографа пункт сервісу тахографів маркує транспортний засіб та опломбовує тахограф і його складові чітким відбитком тавра.

Відповідно до п. 3.3. Інструкції №385 водій транспортного засобу, обладнаного тахографом, повинен мати при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом.

Перевізники забезпечують водіїв, які відправляються в рейс, необхідною кількістю тахокарт або паперу для роздруківки даних, що відповідають типу тахографа (аналоговий, цифровий); зберігають інформацію, отриману за допомогою тахографа, кожного водія протягом 12 місяців з дати останнього запису, а протоколи перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, свідоцтва про повірку - протягом одного року з дати закінчення терміну їх дії.

Відповідно до 3.5 Інструкції №385 перевізники забезпечують водіїв, які відправляються в рейс, необхідною кількістю тахокарт або паперу для роздруківки даних, що відповідають типу тахографа (аналоговий, цифровий); зберігають інформацію, отриману за допомогою тахографа, кожного водія протягом 12 місяців з дати останнього запису, а протоколи перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, свідоцтва про повірку - протягом одного року з дати закінчення терміну їх дії;аналізують інформацію щодо дотримання режимів праці та відпочинку водіїв, отриману за допомогою тахографа, а в разі виявлення порушень вживають заходів щодо недопущення та запобігання виникненню їх в подальшому.

З 20.12.2010 року набула чинності Поправка №6 до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів (ЄУТР) підписаної у Женеві 1 липня 1970 року в частині надання до контролю реєстраційних листків (тахограм) за поточний день та попередні 28 календарних днів, а в разі відсутності тахокарт надання Бланку підтвердження діяльності, який заповнюється транспортним підприємством та водієм перед рейсом.

Отже, водії мають надавати інспектору для контролю реєстраційні заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом.

Однак, як вказано в акті проведення перевірки у роздруківках даних роботи тахографа були відсутні дані щодо водія, який керує транспортним засобом та контрольні періоди режимів роботи та відпочинку водія.

Як вбачається з оскаржуваної позивачем постанови відповідача, фактичною підставою застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу стало надання останнім послуг з перевезень вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Враховуючи те, що перелік документів, визначений ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" не є вичерпним, а необхідність мати у наявності протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу, заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом прямо передбачена законодавством, суд робить висновок про відсутність підстав для скасування постанови Управління Укртрансбезпеки у Волинській області.

Зважаючи на зазначене, Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області правомірно було винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №065888 від 11.02.2019 за порушення ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» та відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у відношенні Позивача застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Щодо невикористання водієм особистої картки водія, суд зазначає, що Порядок обігу карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах) затверджений Наказом Міністерства Інфраструктури України №329 від 30.05.2013 року визначає процедури видачі, оновлення, заміни та анулювання дії карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах), а також строки дії таких карток.

Відповідно до п.2.1 Порядку картка водія видається фізичним особам, після подачі заяви до Центру з видачі карток Компетентного органу особисто або поштовим відправленням. Згідно п.3.7. Заява на видачу або оновлення карток всіх типів повинні містити зразок підпису користувача картки. Після чого картка видається користувачу картки протягом 20 робочих днів з дня реєстрації заяви на видачу або оновлення картки, якщо не оформлено рішення про відмову у видачі картки.

Відтак, згідно п.2.1. Порядку, отримати картку водія до цифрового контрольного пристрою (тахографа) може лише фізична особа, яка має право керувати транспортним засобом.

Отже, стосовно не використання водієм «картки водія», суд зазначає, що позивач, як перевізник не забезпечує та не отримує таку картку. Отримання «картки водія» має бути здійснено безпосередньо водієм.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про правомірність винесеної Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №065888 від 11.02.2019 за порушення ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до положень частин першої - третьої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За статтею 90 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на наявні в матеріалах справи докази, суд встановив, що відповідачем належними та допустимими доказами доведено законність та обґрунтованість прийнятих документів.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Виробничо-комерційної фірми «Віта-Авто» у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області (43020, м. Луцьк, вул. Зв`язківців, 1-Б) про визнання протиправною та скасування постанови, відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Позивач: Виробничо-комерційна фірма «Віта-Авто» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, код ЄДРПОУ 30473709, адреса: 43023, м. Луцьк, вул. Єршова, 2.

Відповідач: Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, код ЄДРПОУ 39816845, адреса: 43020, м. Луцьк, вул. Зв`язківців, 1-Б.

Суддя Ю.Ю. Сорока