
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 травня 2019 року № 826/13863/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомПублічного акціонерного товариства "РОДОВІД БАНК" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації Шевченко Андрія Миколайовича доНаціональна комісія з цінних паперів та фондового ринкутретя особаОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування Постанови № 285-ЦА-УП-Е від 25.06.2018, -В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство «РОДОВІД БАНК» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації Шевченко Андрія Миколайовича (04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька, буд. 1-3, код ЄДРПОУ 14349442) з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, буд.8,корпус 30, код ЄДРПОУ 37956207), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову № 285-ЦА-УП-Е від 25.06.2018 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ «РОДОВІД БАНК».
03 вересня 2018 року ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва було відкрито провадження по даній адміністративній справі з урахуванням вимог ст.160-161, 172 КАС України (а.а.с.1).
19 листопада 2018 року Окружним адміністративним судом міста Києва було винесено ухвалу про вихід зі спрощеного позовного провадження та здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження (а.а.с.90).
04 лютого 2019 року під час відкритого підготовчого судового засідання було прийнято рішення про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_1 .
21 березня 2019 року представником Позивача, представником Відповідача та Третьої особи було подано до суду заяву про розгляд справи без участі представника в порядку письмового провадження у зв`язку з чим суд ухвалив рішення про перехід розгляду справи до письмового провадження.
25 червня 2018 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі- Комісія) членом Комісії Назарчук І. Р. на підставі доручення Голови Комісії Хромаєва Т. З. від 23.06.2018 року № 278-ЦА-УП-Е, розглянувши матеріали справи про правопорушення на ринку цінних паперів, у відношенні публічного акціонерного товариства «РОДОВІД-БАНК» винесено Постанову № 285-ЦА-УП-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів за подання не в повному обсязі інформації до Комісії за 2-3 квартали 2015 року та 1-3 квартали 2016 року, 1 квартал 2017 року.
Даною постановою Комісія застосувала у відношенні АТ «РОДОВІД БАНК» санкцію у вигляді штрафу у розмірі 3 400 грн. 00 коп., який слід перерахувати протягом 15 днів з моменту отримання Постанови.
Постанову від 25.06.2018 року АТ «РОДОВІД-БАНК» отримав 06.07.2018 року, тож граничний строк на її оскарження закінчується 06.12.2018 року з урахуванням норм ч.2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
АТ «РОДОВІД БАНК» не погоджується із Постановою № 285-ЦА-УП-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.06.2018 року, вважає її протиправною та такою, що винесена в супереч нормам чинного законодавства, виходячи з наступного.
У постанові № 285-ЦА-УП-Е зазначено, що до комісії надійшла інформація щодо судової справи № 1052/2015 та юридичних осіб, які надавали правову допомогу АТ «РОДОВІД БАНК», а саме - Soteris Pittas Co LLC, Akin Gump Strauss Hauer Feld LLP, Адвокатське об`єднання «Богатир та партнери», Asters.
Вказана інформація щодо наявності судової справи була підтверджена листом Банку від 25.06.2018 року № 14-11-б.б/3449.
Також, Комісією було зазначено, що за результатами моніторингу наявної квартальної інформації за 1-3 квартали 2015-2016 років та за 1 квартал 2017 року в інформаційному масиві Системи моніторингу фондового ринку інформація про осіб, послугами яких користується емітент, зокрема - Soteris Pittas Co LLC , Akin Gump Strauss Hauer Feld LLP, Адвокатське об`єднання «Богатир та партнери», Asters відсутня.
Проте, Комісією на думку позивача, не було враховано факт того, що ПАТ «РОДОВІД БАНК» було направлено лист від 25.06.2018 року за вих. № 14-11-б.б./3449 про те, що Банк надав інформацію про надання правової допомоги при провадженні у справі № 1052/2015, що розглядається в Окружному суді м. Нікосії Адвокатським об`єднанням «Спенсер і Кауфман».
Також АТ «РОДОВІД БАНК» було зазначено дані, щодо включення до регулярної річної та квартальної звітності Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «РОДОВІД БАНК» щодо співпраці з іншими юридичними особами, то така інформація не надавалась у зв`язку з її відсутністю у Уповноваженої особи.
Проте, Комісія на даний факт уваги не звернула, зазначивши, що Уповноважена особа на здійснення тимчасової адміністрації АТ «РОДОВІД БАНК» повідомила, що запитувана інформація про осіб, послугами якими користувалось АТ «РОДОВІД БАНК» становить комерційну таємницю.
Додатково, Позивач звертає увагу на те, що відповідно до Постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 597-ЦА-УП-Е від 20.12.2017 року до банку було застосовано санкцію за розміщення не в повному обсязі інформації. Це інформація про судову справу № 1052/2015 та юридичних осіб, які буцімто надавали правову допомогу АТ «РОДОВІД БАНК», а саме - Soteris Pittas Co LLC , Akin Gump Strauss Hauer Feld LLP, Адвокатське об`єднання «Богатир та партнери», Asters.
Відповідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Фактично, на думку позивача, комісія притягнула АТ «РОДОВІД БАНК» до юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення - не розкриття інформації в повному обсязі.
Додатково, АТ «Родовід Банк» звертає увагу на те, що 12.12.2017 до Комісії Банком було направлено повідомлення, про те, що АТ «РОДОВІД БАНК» було надіслано заяву до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України щодо можливості надання інформації Комісії, щодо розголошення відомостей про розгляд справи у Окружному суді м. Нікосія по справі № 1052/2015 та інформації, щодо осіб, які надавали правову допомогу Банку.
Банком було отримано повідомлення від Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України про те, що АТ «РОДОВІД БАНК», як представник сторони кримінального провадження, не має права розголошувати інформацію, що стосується позову, який розглядається у Окружному суді м. Нікосія по справі № 1052/2015, оскільки дані є відомостями досудового розслідування та надання дозволу на їх розголошення є недопустимим. Дане повідомлення було направлено до Комісії.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку як відповідач заперечує повністю позицію Відповідача у відзиві на позовну заяву та просить відмовити у задоволенні його позовних вимог з урахуванням відсутності повторного притягнення до юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення, адже постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.12.2017 року № 597-ЦА-УП-Е було винесено за розміщення не в повному обсязі інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних, а постанова від 25.06.2018 року № 285-ЦА-УП-Е винесено за подання не в повному обсязі інформації до Комісії, що є 2 різними видами правопорушень.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, надаючи письмові пояснення до суду повністю заперечує позовні вимоги Позивача.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини п`ятої статті 124 і частини третьої статті 129 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України, а обов`язковість рішень суду визнається однією з основних засад судочинства.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Статтею 1 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно із статтею 6 зазначеного Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Статтею 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних; здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування; захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.
Частинами першою, другою та четвертою статті 40 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок" встановлено, що регулярна інформація про емітента - річна та проміжна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється для емітентів (крім іноземних) з дня державної реєстрації такого емітента як юридичної особи до 31 грудня звітного року включно. Річна інформація про емітента є регульованою інформацією та підлягає розкриттю емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Річна інформація повинна залишатися в публічному доступі на власному веб-сайті емітента протягом щонайменше 10 років після її розкриття.
Згідно з частиною шостою статті 40 зазначеного Закону строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та проміжної) і відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, яка вживає заходів щодо розкриття зазначеної інформації.
Пунктом 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, від 03.12.2013 № 2826 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за № 2180/24712 встановлено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на власному веб-сайті, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на власному веб-сайті, опубліковують в офіційному друкованому виданні.
Так, стаття 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 р. №3480-IV (надалі - Закон №3480) передбачає, що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом:
розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Емітенти цінних паперів зобов`язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Додаткові вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Інформація про власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку та емітентові цінних паперів особою, яка веде облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Інформація про власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій є відкритою і оприлюднюється в установленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до ч.ч.1-4, 6 ст.40 Закону № 3480 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів цінних паперів (крім акцій) - з дня реєстрації випуску цінних паперів до 1 грудня звітного року включно.
Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.
Емітент має право додатково розкривати іншу інформацію.
Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
розміщення на власному веб-сайті.
Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
У п.4 гл.4 р.ІІ «Порядок та строки розкриття інформації емітентами цінних паперів» Положення № 2826 визначено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
розміщення на сторінці в мережі Інтернет - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до моменту подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її на сторінці в мережі Інтернет.
Наведені правові норми ст.ст.39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 282 свідчать, що обов`язок розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені Законом № 3480 та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є у емітента цінних паперів.
Згідно з пунктами 5, 6 7 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктом 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пунктів 2-5 розділу 18 рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1470 від 16.10.2012 "Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 за № 1855/22167 штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п`яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу Комісії. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Частинами другою та третьою статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", встановлено, що рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідач довів обґрунтованість та законність своїх рішень.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що ПАТ «РОДОВІД БАНК» визнано неплатоспроможним відповідно до Постанови Національного банку України № 107 від 25.02.2016 року, на підставі якої виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 261 від 25.06.2016 року «Про запровадження тимчасової адміністрації в АТ «РОДОВІД БАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку» (а.а.с.27).
Рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 20.12.2017 року «Про початок ліквідації АТ «РОДОВІД БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку розпочато ліквідацію АТ «РОДОВІД БАНК» та делеговано повноваження ліквідатора ОСОБА_6 (а.а.с.29).
Юридична особа є ліквідованою з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомостей про її припинення, тобто в період роботи комісії з припинення ПАТ «РОДОВІД БАНК» не втрачає статусу юридичної особи. Отже, знаходження юридичної особи в стані припинення не звільняє її від обов`язку додержуватись вимог чинного законодавства та не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення на ринку цінних паперів.
Суд, досліджуючи матеріали адміністративної справи, звернув увагу, на те, що в матеріалах наявні дві постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, винесені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а саме:
- постанова № 597-ЦА-УП-Е від 20.12.2017 року;
- постанова № 285-ЦА-УП-Е від 25.06.2018 року.
Однак, позиція позивача щодо притягнення Відповідачем до юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення - не розкриття інформації в повному обсязі спростовується наявними в матеріалах справи вищезазначеними постановами з урахуванням наступного.
Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.12.2017 № 597-ЦА-УП-Е було винесено за розміщення не в повному обсязі інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних, а постанова від 25.06.2018 № 285-ЦА-УП-Е винесено за подання не в повному обсязі інформації до Комісії, що є 2 різними видами правопорушень.
Пунктом 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суд приходить до висновку, що дані правопорушення вчинені за різний проміжок часу та являються окремими типами правопорушення, за що передбачаються п. 6,7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» фінансової санкції з урахуванням вчиненого правопорушення.
При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Стосовно позиції Позивача, що під час ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов`язань, крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, суд не бере її до уваги та спростовує, адже поняття зобов`язання виникає в цивільно-правових правовідносинах, зокрема правовідносини щодо кредитного договору, договору позики, а не в публічних відносинах, де однією з сторін є суб`єкт владних повноважень.
Тобто, штраф накладений на Позивача не відноситься до зобов`язальних правовідносин та не являється зобов`язанням, а є санкцією за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку.
Також суд зазначає, що інформацію, яку Позивач подав не в повному обсязі Відповідачу, а саме інформацію про осіб, послугами яких Позивач користувався при наданні йому правової допомоги у спорі, який розглядається в Окружному суді м. Нікосія (Кіпр) по справі № 1052/2015, не є відомостями досудового розслідування, на цю інформацію не поширюються обмеження щодо розголошення, а її оприлюднення не може вважатися порушенням принципу кримінального процесу - таємниці досудового розслідування.
Тому суд приходить до висновку, що Відповідачем виконано вимоги ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України щодо доказування правомірності винесеного ним рішення як суб`єкта владних повноважень.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись п. 10 ч. 1 ст. 4, статтями 77-78, 143, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 255, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «РОДОВІД БАНК» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації Шевченко Андрія Миколайовича (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 14349442) відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги).
Суддя Н.Г. Вєкуа