
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 травня 2019 року м. Київ № 640/7467/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Головань О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про скасування постанови,В С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги заявлені про скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження № 58670477 від 21.03.2019 року.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону).
До позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у розмірі і порядку, визначених законодавством.
Проте, позивач посилається на звільнення його від сплати судового збору, оскільки саме Податковим кодексом України регулюються відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів в Україні.
Вичерпний перелік загальнодержавних податків і зборів визначено п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України, згідно якого не визначено такий загальнодержавний вид збору як судовий збір.
Ознайомившись із вказаною заявою, суд зазначає наступне.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Судовий збір за своєю правовою природою не є податковим збором в розумінні п. 6.2 ст. 6 Податкового кодексу України (обов`язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій), тоді як є адміністративним збором в розумінні ст. 11 Закону України "Про адміністративні послуги" від 06.09.2012 р. № 5203-VI.
Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону № 5203-VI дія цього Закону не поширюється на відносини щодо: 6) судочинства, виконавчого провадження.
Згідно з ч. 1, 3, 4 ст. 11 Закону № 5203-VI при наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, справляється плата (адміністративний збір).
Розмір плати за надання адміністративної послуги (адміністративного збору) і порядок її справляння визначаються законом з урахуванням її соціального та економічного значення.
Плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) зараховується до державного або відповідного місцевого бюджету, крім випадків, встановлених законом.
Таким законом в даному випадку і є Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. № 3674-VI.
Згідно зі ст. 2 Бюджетного кодексу України 23) доходи бюджету - податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, плату за надання адміністративних послуг, власні надходження бюджетних установ).
Як судовий збір, так і збори за інші адміністративні послуги є неподатковими надходженнями Державного бюджету України, тому у ст. 9 Податкового кодексу України не перераховані.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для звільнення його від сплати судового збору з зазначених у позові підстав.
Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за звернення фізичної особи з адміністративним позовом немайнового характеру стягується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
Згідно ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Виявлений недолік необхідно усунути шляхом надання доказів оплати судового збору в порядку і обсязі, визначених законодавством, - 768,40 грн.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк у десять днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху до для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.4 ст. 169 КАСУ.
Згідно ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, і не підлягає оскарженню згідно ст. 294 КАС України
Суддя О.В. Головань