Рішення № 81638355, 07.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2019
Номер справи
520/1232/19
Номер документу
81638355
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

07 травня 2019 р. № 520/1232/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сагайдака В.В.,

за участі: секретаря судового засідання - Югова С.А.,

представника відповідача - Шамілової Л.Ш.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Ові" (61099, м. Харків, пр. Московський, б.248, корп. Г, оф. 42, код ЄДРПОУ 33204786) до Головного управління ДФС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ 39599198) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Ові", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд:

визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22.10.2018 р. №00005831307, №00005801307 та №00005821307, прийняті ГУ ДФС у Харківській області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС України у Харківській області №00005831307, №00005801307 та №00005821307 ґрунтуються на помилкових судженнях суб`єкта владних повноважень, є незаконними та такими, що підлягають скасуванню.

Представник позивача у судове засідання не прибув, був повідомлений своєчасно та належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи. Справу просив розглядати за його відсутності.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на обставини, наведені у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, на підставі направлень від 30.07.2018 р. №7321, №7322, №7323, №7324, №7325, №7326 та наказів від 18.07.2018 р. №5142, від 27.08.2018 р. №6231, проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «АВТО-ОВІ» код за ЄДРПОУ 33204786, тел. 380577525166, податкового законодавства за період з 01.10.2016 року по 31.03.2018 року, валютного - за період з 01.10.2016 року по 31.03.2018 року, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.10.2016 року по 31.03.2018 року.

За результатами перевірки ГУ ДФС у Харківській області складено акт від 18.09.2018 р. №3868/20-40-14-03-07/33204786(а.с.20-71 том 1).

Згідно висновку акту перевірки контролюючим органом встановлені наступні порушення:

п.44.1 ст.44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010, із змінами та доповненнями, п.5, и.11 П(С)БО 16 «Витрати» затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318, (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 року за №27/4248),ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 року №291 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 21.12.1999 року за №893/4186),із змінами та доповненнями, підприємством TOB «АВТО-ОВІ» завищено суму витрат, визначених за правилами бухгалтерського обліку, на загальну суму 484 000 грн., в результаті чого занижено податок прибуток на загальну суму 87120 грн., у тому числі: за IV квартал 2017 року у сумі 87120 грн.;

п.п. в) п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, з змінами та доповненнями, ч. 1, ч.2 ст.9 Закону України від 16.07.1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Інструкція про застосування рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 року №291 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 21 грудня 1999 року за №893/4186), із змінами та доповненнями, п.п.5 ч. 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 року №159/28289), із змінами та доповненнями, підприємством ТОВ «АВТО-ОВІ» занижено суму податкових зобов`язань з податку на додану вартість, на загальну суму 96 800 грн., у зв`язку з чим занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 96 800 грн., в т. ч.:

за жовтень 2017 року у сумі 41 176 грн.,

за листопад 2017 року у сумі 20 305 грн.,

за грудень 2017 року у сумі 35 319 грн.

п. 201.1, п. 201.10, ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, змінами та доповненнями, ТОВ «АВТО-ОВІ» несвоєчасно зареєстровано податкову накладну на загальну суму ПДВ 350,0 грн. Загальна сума штрафних санкцій - 35,0 грн.;

п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.30.6 ст.30 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI змінами та доповненнями, п. 3 «Порядку обліку сум податків і зборів, не ранених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затверджено постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2010 року №1233, не надано звіти про суми податкових пільг з податку на додану вартість (код пільги 14060417) додаток до Порядку (постанова КМУ від 27 грудня 2010 року №1233) І квартал 2018 року;

п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI змінами та доповненнями, ТОВ «АВТО-ОВІ» не надано до Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області Додаток РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2016 рік;

п.176.2(б) ст.176 Податкового Кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями в довідці за формою №1-ДФ про суми нарахованого (сплаченого) доходу на користь платника податку, та сум утриманого з них податку у перевіряємому періоді надані недостовірні дані про суми нарахованого та сплаченого доходу при декодуванні сум по авансовим звітам за ознакою доходу « 127» (згідно з довідником ознак);

п.п. 164.2.20, п. 164.2, ст.164, п.п. 168.1.1, п.168.1, ст.168, п.п. 176.2.«а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України в частині не нарахування та неперерахування до бюджету на доходи фізичних осіб із загального місячного (річного) оподатковуваного доходу званого на користь платника податку (керівника підприємства) Дробушко В.О. у ціні інших доходів в загальній сумі - 6911057,25 грн. Перевіркою правильності оподаткування окремих видів доходів, які мають свої особливості щодо їх нарахування (виплати) та оподаткування всього донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі - 1243990,31 грн., в т. ч. за 2016 рік у сумі - 158895,95 грн. за рік у сумі - 848480,39 грн., за І квартал 2018 року у сумі - 236613,97 грн.;

п.п.168.1.2, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р., у сумі - 1721886,34 грн за 4 квартал 2016 року - І квартал 2018 року встановлено перерахування податку на доходи фізичних осіб з порушенням термінів, відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України підлягає нарахуванню та сплати до бюджету пеня по податку на доходи фізичних осіб;

п.п.1.2, п.п.1.3, п.п.1.4 п.161 підрозділу 10 розділу XX, абз. г.), п.п.168.1.1, п.168.1,1. п.п. 176.2. «а» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України в частині не нарахування та обрахування до бюджету військового збору із загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку ОСОБА_1 у вигляді інших доходів в загальній сумі - 6911057,25 грн., відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету пеня по військовому збору.

Перевіркою правильності оподаткування окремих видів доходів, які мають свої особливості щодо їх нарахування (виплати) та оподаткування всього донараховано військового збору в загальній сумі - 103665,86 грн.

За результатами перевірки ГУ ДФС у Харківській області прийняті податкові повідомлення-рішення від 22.10.2018 р.:

№00005831307, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за основним платежем - 1243990,31 грн. і штрафною санкцією у розмірі 2221200,52 грн. та пенею - 141640,22 грн.

№00005801307, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за штрафною санкцією у розмірі 510 грн.,

№00005821307, яким збільшено суму грошового зобов`язання з військового збору за основним платежем - 103665,86 грн., штрафною санкцією у розмірі 69380,70 грн. та пенею - 10921,08 грн.

Рішенням Державної фіскальної служби України від 26.12.2018 року №41649/6/9 99-11-05-01-15 скаргу ТОВ «Авто-Ові» залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення - залишено без змін.

Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Ові" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з даним позовом.

Контролюючим органом при перевірці документів встановлено, що кошти під звіт ОСОБА_1 не видавалися. До звітів про використання коштів наданих під звіт долучено копії чеків на придбання паливно-мастильних матеріалів, а саме дизельного пального, придбання якого проводилось одночасно в один і той же день та час у різних регіонах України. ОСОБА_1 в цей час у відрядженні не знаходився, оплата праці за нічні, вихідні та святкові дні не нараховувалась та не проводилась. Керівник підприємства ОСОБА_1 фактично не міг одночасно знаходитись в декількох місцях та здійснювати придбання паливно-мастильних матеріалів.

ТОВ «Авто-Ові» також порушено вимоги пункту 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині не нарахування, не утримання та не сплати військового збору на загальну суму 6540,28 гривень.

Крім того, на порушення вимог п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України в довідці за формою № 1ДФ про суми нарахованого (сплаченого) доходу на користь платника податку, та сум утриманого з них податку у перевіряємому періоді надані недостовірні дані про суми нарахованого та сплаченого доходу при відшкодуванні сум по авансовим звітам.

Судом встановлено, що працівниками підприємства (водіями автобусів) при здійсненні пасажирських перевезень в межах міста Харкова та Харківської області у період з 01.10.2016 року по 31.03.2018 року придбавалися паливно-мастильні матеріали (дизельне паливо). Звіти про витрати подавалися директором підприємства на підставі наданих працівникам квитанцій (чеків), копії яких містяться в матеріалах справи (а.с.135-250 том 1, а.с.1-250 том 8, а.с.1-250 том 12, а.с.1-250 том 13, а.с.1-250, а.с.1-250 том 15, а.с.1-250 том 3, а.с.1-250 том 9, а.с. 1-250 а том 10, а.с.1-250 том 11, а.с.1-250 том 7, а.с.1-250 том 6, а.с.1-250 том 5, а.с.1-250 том 2, а.с.1-250 том 4, а.с.1-4 том 16).

Щодо посилання контролюючого органу на те, що ОСОБА_1 (директор підприємства) не міг одночасно знаходитись в декількох місцях та здійснювати придбання паливно-мастильних матеріалів, суд зазначає наступне.

Відповідачем під час проведення перевірки не досліджувалося питання щодо можливості придбання вказаних матеріалів іншими працівниками підприємства та зазначена інформація не відображена в акті перевірки.

З матеріалів справи встановлено, що наказами директора ТОВ «Авто-Ові» від 19.01.2016 №8, від 26.01.2017 №9 та від 31.01.2018 №7 уповноважено працівників ТОВ «Авто-Ові» на здійснення господарських операцій, пов`язаних з придбанням та прийняттям в інтересах Товариства робіт, послуг, грошових коштів, документів та інших товарно-матеріальних цінностей.

Вказаними наказами також передбачено, що у разі здійснення зазначених господарських операцій та їх оплати за власні кошти працівники зобов`язані надавати директору підприємства відповідні розрахункові документи (квитанції, чеки тощо), які підтверджують такі витрати.

Зазначеними вище наказами також зобов`язано директора ОСОБА_1. на підставі наданих працівниками документів здійснювати подання звіт про витрачені кошти.

З огляду на вказане, директором ТОВ «Авто-Ові» здійснювалось подання відповідних звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. При цьому вказані кошти фактично є витраченими особами коштами на господарські потреби підприємства ТОВ «Авто-Ові», які підлягали відшкодуванню (виплаті).

Відповідно до п. 2 ст. 1158 ЦК України особа, яка вчинила дії в майнових інтерес іншої особи без її доручення, зобов`язана при першій нагоді повідомити її про свої дії. Як ці дії будуть схвалені іншою особою, надалі до відносин сторін застосовуються положення про відповідний договір.

При цьому особа, яка вчинила дії в інтересах іншої особи без її доручень зобов`язана негайно після закінчення цих дій надати особі, в майнових інтересах якої були вчинені дії, звіт про ці дії і передати їй усе, що при цьому було одержано (ст. 1159 ЦК України).

Згідно із ст. 1160 ЦК України особа, яка вчинила дії в майнових інтересах особи без її доручення, має право вимагати від цієї особи відшкодування фактично зроблених витрат, якщо вони були виправдані обставинами, за яких були вчинені дії.

Статтею 168 ПК України встановлений порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.

Так, згідно з пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПК України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Підпунктом 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України визначено, що якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід; (пп. 168.4.7 п. 168.4 ст. 168 ПК України).

Пунктом 16 1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу XX Перехідних положень ПК України, із змінами та доповненнями, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України, встановлюється військовий збір (далі - збір).

Об`єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 ПК України (п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних Положень ПК України). Для резидента - це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (п.п. 163.1.1, 163.1.2 п. 163.1 ст. 163 ПК України).

Відповідно до п.п. 1.4 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних Положень ПК України нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою (1,5 відсотків), визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 Податкового кодексу України (п.п. 1.5 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних Положень ПК України).

Платники збору зобов`язані забезпечити виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Податкового кодексу України (п.п. 1.6 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних Положень ПК України).

Згідно із п.п.1.7п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних Положень ПК України звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Пунктом 127.1 ст. 127 ПК України передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

Крім того, при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки та при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного податковим агентом передбачено нарахування пені, порядок визначення якої встановлено ст. 129 Податкового кодексу України.

Пунктом 176.2 ст.176 ПК України визначено, що Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані:

а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Згідно із п. 119.2 ст. 119 ПК України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов`язань платника податку та/або до зміни платника податку -

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Відповідно до пп. г пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід, отримає платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат а втрат платника податку, крім тих, що обов`язково відшкодовуються згідно із законом і рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим розділом.

Підпунктом 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПК України до загального місячного (річне оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані, платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пунктом 170.9 статті 170 цього Кодексу.

Згідно з п. 170.9 ст. 170 ПК України визначено порядок оподаткування суми надмірно витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, повернутої у встановлений строк, відповідно до пп. 170.9.2 якого, зокрема зазначено, що підлягає оподаткуванню сума, видана платнику податку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала - у сумі, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій.

Порядок видачі готівкових коштів під звіт або на відрядження та строки подачі звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, визначено нормами п. 17 (ст. 170 ПК України, та п. 19 розд. II Положення про ведення касових операцій національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148.

У разі придбання працівником товарів для потреб підприємства, подається у визначені законодавством строки до бухгалтерської служби звіт про використання коштів виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використані коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» та оригіналів документів, що підтверджують придбання таких товарів.

Таким чином, відшкодування юридичною особою витрат понесених платником податку - фізичною особою на господарські потреби підприємства, не включається до його оподатковуваного доходу на підставі п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПК України за умови дотримання такою особою звітування про витрачені власні кошти в інтересах роботодавця, та їх документального підтвердження відповідними розрахунковими документами.

Відтак, сума 8 205 015,68 грн. не є доходом директора ТОВ «Авто-Ові», а є витратами, які здійснювалися в інтересах підприємства, без отримання грошових коштів, що підтверджено наданими до матеріалів адміністративної справи документами.

Підсумовуючи вказане вище, ТОВ «Авто-Ові», як податковий агент, при видачі конкретних сум ОСОБА_1 як директору підприємства, не повинен ці суми оподатковувати податком на доходи фізичних осіб, а також військовим збором.

Зазначена правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 31.01.2018 по справі №810/583/17.

З урахуванням вказаного, в довідці за формою № 1ДФ про суми нарахованого (сплаченого) доходу на користь платника податку, та сум утриманого з них податку у перевіряємому періоді вказані достовірні дані про суми нарахованого та сплаченого доходу при відшкодуванні сум по авансовим звітам.

При цьому, судом враховано, що Міністерством фінансів України розглянуто звернення ДФС України щодо погодження позиції стосовно оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (послуги), що були придбані таким працівником за рахунок власних готівкових коштів (лист від 26.02.2019 №11220-16-63/5675)(а.с.26-27).

Згідно змісту листа виплачена сума компенсації за придбані товари (роботи, послуги) за рахунок власних коштів на користь роботодавця не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для скасування спірних податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Приписами ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Ові" (61099,м. Харків, пр. Московський, б.248, корп. Г, оф. 42, код ЄДРПОУ 33204786) до Головного управління ДФС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ 39599198) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22.10.2018 р. №00005831307, №00005801307 та №00005821307, що прийняті ГУ ДФС у Харківській області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ 39599198) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Ові" (61099, м. Харків, пр. Московський, б.248, корп. Г, оф. 42, код ЄДРПОУ 33204786) суму сплаченого судового збору у розмірі 19210,0 грн. (дев`ятнадцять тисяч двісті десять гривень).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 10 травня 2019 р.

Суддя Сагайдак В.В.