
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2019 року м. Житомир справа № 240/5084/19
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Нагірняк М.Ф.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними щодо не нарахування індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016року по 30.09.2017року та зобов`язання нарахувати та виплатити таку індексацію.
Позовні вимоги Позивача мотивовані тим, що за вказаний період проходження військової служби Позивачу не нараховувалася та не виплачувалася індексація його грошового забезпечення. На своє звернення щодо такої індексації Позивач отримав відмову, викладену в листі від 13.02.2019року. Таку відмову Позивач вважає протиправною, так як Позивач має законне право на індексацію грошового забезпечення за вказаний період.
Ухвалою суду від 11.04.2019року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Представник Відповідача, Головного управління Національної поліції в Житомирській області, 08.05.2019року направив до суду відзив на позовну заяву та письмові заперечення щодо позову, в яких проти позову заперечив і зазначив, що Позивачу за вказаний період дійсно не нараховувалася та не виплачувалася індексації грошового забезпечення по тій причині, що Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1078, на час проходження служби Позивачем не передбачав індексації грошового забезпечення поліцейських.
Розглянувши в порядку письмового провадження подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та підстав для проведення індексації грошових доходів громадян, в тому числі військовослужбовців, регулюються правовими нормами Закону України від 3 липня 1991 року N1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон N1282-XII), в редакції що були чинні на день виникнення спору.
Судом встановлено, що Позивач проходив військовому службу і згідно наказу начальника ГУНП В Житомирській області полковника поліції Печененко В.П., № 182 /ос від 21.09.2017 року звільнений із служби в поліції у запас відповідно до пункту «7» ч.І ст.77 (за власним бажанням) ЗУ «Про національну поліцію» з 30.09.2017 року.
Судом встановлено та не заперечується сторонами наявність підстав для проведення індексації грошового забезпечення Позивача і, що Позивачу за спірний період з 01.01.2016року по 30.09.2017року індексація його грошового забезпечення не проводилася і, відповідно, не виплачувалася.
Вказані обставини підтверджуються дослідженим витягом із наказу від 21.09.2017року № 182 /ос та листом від 13.02.2019року (а.с.10,12).
Суд вважає безпідставними доводи Відповідача, викладені у листі від 13.02.2019р., та доводи представника Відповідача, наведеній у відзиві на позов, щодо обґрунтувань підстав такого не нарахування.
Законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін (пункт 3 частини першої статті 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".
За приписами ст.2 Закону N1282-XII оплата праці (грошове забезпечення), як грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру оплата праці, підлягають індексації.
Вказані вимоги Закону на спірний період не скасовувалися, не змінювалися шляхом внесення змін до Закону N1282-XII, а тому жодні рішення (телеграми, роз`яснення) посадових осіб Міністерства внутрішніх справ (Національної поліції) України не можуть позбавити громадян України, в тому числі Позивача, встановлених Конституцією України відповідних гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
Одночасно суд частково погоджується із доводами Відповідача щодо певної неузгодженості між стилістичним викладенням п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003р. N1078 (надалі - Порядок N1078), на час проходження служби Позивачем із вимогами ст.2 Закону N1282-XII.
Дійсно, приписи п.2 Порядку N1078 лише з 24.10.2017року були викладені в редакції, що містили стилістичне викладення, що прямо включало грошове забезпечення поліцейських до грошових доходів громадян, які підлягають індексації.
Разом з тим, відповідно до вимог ст.7 КАС України суд зазначає про пріоритетність застосування положень ст.2 Закону N1282-XII, а тому доводи Відповідача щодо необхідності застосування норм п.2 Порядку N1078 є безпідставними.
Зазначене свідчить, що позовні вимоги Позивача відповідають обставинам справи та ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Порушене право Позивача в цій частині підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Житомирській області щодо не нарахування ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016року по 30.09.2017року та зобов`язання нарахувати та виплатити таку індексацію, а на підтвердження видати відповідну довідку про таку індексацію.
Відповідно до вимог ст.ст.139-143 КАС України підстави для відшкодування або стягнення судових витрат по даній справі відсутні.
Керуючись статтями 2,77,90,139-143,242-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити, визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Житомирській області щодо не нарахування ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016року по 30.09.2017року.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Житомирській області (Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10008 код ЄДРПОУ 40108625) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , Ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016року по 30.09.2017року та видати відповідну довідку про таку індексацію.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.Ф. Нагірняк