Постанова № 81635627, 10.05.2019, Чорноморський міський суд Одеської області (до 25.04.2025 - Іллічівський міський суд Одеської області)

Дата ухвалення
10.05.2019
Номер справи
501/3527/18
Номер документу
81635627
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 10.05.2019

Справа № 501/3527/18

3/501/47/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2019 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Вергопуло К.В.,

за участю:

захисника – адвоката Гершман Л.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт.Крижопіль Вінницької області, громадянки України, яка працює директором ТОВ «Авантаж Інспект», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «Авантаж Інспект» , за місцем розташування зазначеного товариства: Одеська область, м.Чорноморськ, вул.Шевченка, 7-А, офіс 47-Б, порушила ведення податкового обліку, згідно акту перевірки від 06 листопада 2018 року №2408/15-32-14-05/39400733: п.п.16.1.12 п.16.1 ст.16, п.п.44.1, 44.3 ст.44, п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.1, п.19 8.2, п.198.3, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-1 КпАП України.

В судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат Гершман Л.В. просила справу про адміністративне правопорушення закрити в зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. По суті правопорушення пояснила, що з висновками акту перевірки не згодна, у зв`язку із чим податкове повідомлення-рішення було оскаржено в Одеському окружному адміністративному суді, рішенням якого 25 квітня 2019 року податкові повідомлення-рішення №0051301405 та №0051311405 від 26.11.2018 рокуГУ ДФС в Одеській області, складені за наслідками податкової перевірки, було визнано протиправними та скасовано (а.с.36-48).

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП з наступних підстав.

Частина 1 статті 163-1 КУпАП, передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Згідно ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису або засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення №53/15-32-14-05 від 23 листопада 2018 року, ОСОБА_1 було порушено п.п.16.1.12 п.16.1 ст.16, п.п.44.1, 44.3 ст.44, п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ.

Разом з тим, жодних доказів, підтверджуючих вказані порушення, матеріли справи не містять. Вказані порушення зазначаються лише в акті №2408/15-32-14-05/39400733 від 21 листопада 2018 року, складеного інспектором ГУ ДФС в Одеській області, без будь-яких посилань на відповідні документи, крім того акт наданий не в повному обсязі, а лише його вступна та резолютивна частина.

Відповідно до вимог ч.2-4 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.

Так в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про таку відмову, натомість до протоколу доданий акт щодо її неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 21 листопада 2018 року.

Між тим, КУпАП не містить обов`язку особи з`являтися до органу фіскальної служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов`язком посадової особи, яка його склала.

Також, відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року позов ТОВ «Авантаж Інспект» до Головного управління ДФС в Одеській області – задоволений у повному обсязі. Визнано протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення №0051301405 та №0051311405 від 26 листопада 2018 рокуГУ ДФС в Одеській області.

Таким чином, порушення, які були виявлені ГУ ДФС в Одеській області, та які були покладені в основу Акту позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Авантаж Інспект» від 06 листопада 2018 року, судом були визнані протиправними, а рішення відповідного державного органу скасовано.

Відповідно до п.1 ч.1 ст 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, тому провадження у справі щодо неї має бути закрите на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 283-284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником.

Суддя

Постанова набрала законної сили «__»______2019 р.