
3/130/302/2019
130/926/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.05.2019 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Жмеринського ВП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , згідно протоколу непрацюючого, за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
07.05.2019 року до Жмеринського міськрайонного суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП. Відповідно до протоколу, що надійшов до суду 28.04.2019 приблизно о 16 годині на автодорозі Т 0218 «Бар -Жмеринка» плюс 1400 метрів від автодороги М- 21, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння, відповідно до висновку Жмеринської ЦРЛ № 201 результат медичного огляду ОСОБА_1 2,42 ‰.
Справа передана для розгляду судді Заярному А.М.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Суд може розглянути справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП, якщо є належні та допустимі докази зібрані та надані у відповідності до ст. 251 КпАП особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
При підготовці до розгляду справи судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП не відповідає вимогам Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року № 1395 та та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376, адже в протоколі не зазначено назву документа, серію, №, ким і коли виданий на підставі якого встановлено особу ОСОБА_1 , натомість міститься напис «згідно бази ІПНП».
Крім того, як вбачається з матеріалів справи до протоколу, що надійшов до суду додано оптичний диск, який не зазначений в додатках до протоколу, при цьому на диску відсутній будь який запис, не зазначено носій (прилад) з якого диск сформований (номер, назва, тощо). Зважаючи на наявність в матеріалах справи вищевказаного диску також не зазначено назву технічного засобу за допомогою якого здійснювалось фіксування вчиненого адміністративного правопорушення. Натомість в графі «до протоколу додаються» зазначено лише матеріали справи без їх точного переліку.
Також в протоколі відсутні відомості про те кому належить транспортний засіб ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_1 , що має бути безпосередньо зазначено в графі «належність» протоколу про адміністративне правопорушення.
Посадовій особі, якою було складено вищевказаний протокол необхідно звернути увагу, що ч.2 ст. 260 КУпАП передбачено заходи забезпечення провадження, зокрема і випадки затримання особи для своєчасного і правильного розгляду справи, в тому числі задля встановлення особи.
Вищевказані недоліки та неповнота інформації зазначеної в протоколі про адміністративне правопорушення перешкоджають об`єктивному, всебічному та повному розгляду справи та прийняттю законного рішення з дотриманням прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Оскільки, направлений до суду протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, не відповідає вимогам з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року № 1395, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376 та загальним вимогам щодо складання протоколу, визначеним в ст. 256 КУпАП, матеріали адміністративної справи підлягають поверненню для належного оформлення.
Принагідно повідомляю, що відповідно до вимог Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу № 130/926/19 (провадження № 3/130/302/2019) відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Жмеринського відділу поліції ГУПН України у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Заярний