Рішення № 81617242, 08.05.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2019
Номер справи
240/5829/18
Номер документу
81617242
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2019 року м. Житомир справа № 240/5829/18

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до Державного підприємства "Лугинське лісове господарство" про зобов’язання вчинити дії,

встановив:

Головне управління ДФС у Житомирській області (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Лугинське лісове господарство" (далі - відповідач), в якому з урахуванням заяви від 16.01.2019 про зміну предмета позову просить зобов’язати відповідача подати до контролюючого органу уточнюючі розрахунки чистого прибутку (доходу) на суму заниження частини чистого прибутку в розмірі 158075,00 гривень.

В обґрунтування позовних вимог Головне управління ДФС у Житомирській області зазначає, що Державне підприємство "Лугинське лісове господарство " є державним унітарним підприємством та є платником частини чистого прибутку. Здійснюючи на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 № 138 "Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями" контроль за повнотою і своєчасністю сплати відповідачем частини чистого прибутку (доходу), Головним управлінням ДФС у Житомирській області було проведено планову виїзну перевірку, за результатами якої було встановлено порушення Державним підприємством "Лугинське лісове господарство" ст. 29 Бюджетного кодексу України та п. 1, 2, 3 Постанови №138, а саме заниження відповідачем частини чистого прибутну на суму 158075,00 гривень, в тому числі за 2017 рік на суму 41250,00 гривень, а за І квартал 2018 року на суму 116825,00 гривень. Позивач вказує, що на підставі платіжного доручення від 21.12.2018 Державним підприємством "Лугинське лісове господарство" зазначена вище частина чистого прибутку в сумі 158075,00 гривень була сплачена до державного бюджету. Разом з тим, станом на 15.01.2019 в порушення норм Порядку № 138 відповідачем не було подано до контролюючого органу уточнюючі розрахунки частини чистого прибутку (доходу) на суму заниження частини чистого прибутку в розмірі 158075,00 гривень. Внаслідок цього, за результатами сплати в Інтегрованій картці платника податків ДП "Лугинське лісове господарство" за платежем частини чистого прибутку (доходу) обліковується переплата на суму 158075,00 гривень. У зв’язку з цим, позивач просить зобов’язати відповідача подати до контролюючого органу уточнюючі розрахунки чистого прибутку (доходу) на суму заниження частини чистого прибутку в розмірі 158075,00 гривень.

Ухвалою суду від 17 грудня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 16 січня 2019 року о 12:00.

У зв’язку з перебуванням головуючого судді Черняхович І.Е. у відпустці, підготовче судове засідання по справі, призначене на 16 січня 2019 року, було перенесено на 04 лютого 2019 року об 11:00.

16 січня 2019 року представником Головного управління ДФС у Житомирській області до відділу документального забезпечення суду було подано заяву про зміну предмету позову (а.с.54-55).

04 лютого 2019 року на електронну адресу суду надійшов відзив Державного підприємства "Лугинське лісове господарство" на позовну заяву, в якому відповідач заперечував проти заявлених позовних вимог та просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Таку позицію відповідач обґрунтував тим, що розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств, який відповідно до п.п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, становить 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. З огляду на зазначене, відповідач вважає, що для декларації з податку на прибуток підприємств, яка складається за звітний рік, визначено єдиний строк її подання - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, незалежно від того, за який базовий звітний період складається декларація - квартал або рік, а тому крайній строк подання декларації за 2018 рік ще не настав, а подання уточнюючої декларації з податку на прибуток за попередні періоди а саме за 2017 рік законодавством не передбачено. Таким чином, державне підприємство зазначає, що воно не може бути зобов’язаним виконувати дії, не передбачені законодавством (а.с.62-63).

Крім того, 04 лютого 2019 року представником позивача було подано до суду клопотання про відкладення розгляду адміністративної справи № 240/5829/18 у зв’язку з зайнятістю представника в іншому судовому засіданні (а.с.60).

У зв’язку з надходженням зазначеного клопотання підготовче судове засідання по справі було перенесено на 25 лютого 2019 року о 12:00.

Ухвалою суду від 25 лютого 2019 року закрито підготовче провадження у справі №240/5829/18 та призначено судове засідання на 06 березня 2019 року для розгляду справи по суті.

В судове засідання 06 березня 2019 року з’явився представник позивача, в свою чергу, відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду справи, до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомляв.

Під час судового засідання судом було заслухано позицію, з6ясовано обставини справи та досліджено наявні у матеріалах справи докази. В подальшому, протокольною ухвалою суду, винесеною без виходу до нарадчої кімнати та занесеною до протоколу судового засідання від 06.03.2019 року суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Лугинське лісове господарство" (код ЄДРПОУ 00991864) є платником частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету, та перебуває на податковому обліку в Луганському відділенні Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (а.с.8).

26 лютого 2018 року Державне підприємство "Лугинське лісове господарство" подало до Луганського відділення Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області річний розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за 2017 рік, в якому визначило, що чистий прибуток (дохід) підприємства становить 2776000,00 грн., а частина чистого прибуту (доходу) підприємства, що відраховується до державного бюджету за звітний період складає 2082000,00 грн. В свою чергу сплаті до бюджету підлягає чистина чистого прибутку (доходу) в розмірі 1167295,00 грн. (а.с.38). Крім того, 08.05.2018 Державним підприємством "Лугинське лісове господарство" було подано до Луганського відділення Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за І квартал 2018 року, в якому визначило, що чистий прибуток (дохід) підприємства становить 1231993,00 грн., а частина чистого прибуту (доходу) підприємства, що відраховується до державного бюджету за звітний період складає 923995,00 грн. В свою чергу сплаті до бюджету підлягає чистина чистого прибутку (доходу) в розмірі 923995,00 грн. (а.с.39).

На підставі наказу ГУ ДФС у Житомирській області від 11.07.2018 № 1384 посадовими особами позивача було проведено планову виїзну документальну перевірку Державного підприємства "Лугинське лісове господарство" щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 31.03.2018, з питань дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2017 по 31.03.2018 та з питань дотримання вимог законодавства по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.01.2017 по 31.03.2018.

За результатами перевірки було складено акт від 27.08.2018 №993/06-30-14-14/00991864 (а.с.21-35) зі змісту якого вбачається, що здійснюючи на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 № 138 "Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями" контроль за повнотою і своєчасністю сплати відповідачем частини чистого прибутку (доходу), Головним управлінням ДФС у Житомирській області під час перевірки було встановлено порушення Державним підприємством "Лугинське лісове господарство" ст. 29 Бюджетного кодексу України та п. 1, 2, 3 Постанови № 138, а саме: заниження частини чистого прибутну на суму 158075,00 гривень, в тому числі за 2017 рік на суму 41250,00 гривень, а за І квартал 2018 року на суму 116825,00 гривень (а.с.33).

З наявного у матеріалах справи платіжного доручення від 21.12.2018 №3793 вбачається, що зазначена в акті перевірки сума заниження частини чистого прибутну в розмірі 158075,00 гривень була сплачена Державним підприємством "Лугинське лісове господарство" до державного бюджету 21 грудня 2018 року.

Однак, відповідно до даних з інтегрованої картки платника податків за платежем частини чистого прибутку (доходу) у ДП "Лугинське лісове господарство", сплачена ним сума заниження частини чистого прибутну в розмірі 158075,00 гривень обліковується переплата (а.с.57) У зв’язку з цим, позивач просить зобов’язати відповідача подати до контролюючого органу уточнюючі розрахунки чистого прибутку (доходу) на суму заниження частини чистого прибутку в розмірі 158075,00 гривень. Головне управління ДФС у Житомирській області вважає, що з метою усунення зазначеної помилки та для вірного відображення з інтегрованої картки платника податків відомостей щодо сплаченої ДП "Лугинське лісове господарство" частини чистого прибутку (доходу), відповідач повинен подати до контролюючого органу уточнюючі розрахунки чистого прибутку (доходу) на суму заниження частини чистого прибутку в розмірі 158075,00 гривень, а тому позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Положеннями пункту 17 частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України визначено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України належить частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.

Частиною 1 статті 11-1 Закону України від 21.09.2006 № 185-V "Про управління об'єктами державної власності" передбачено, що державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, а також науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств "Міжнародний дитячий центр "Артек" і "Український дитячий центр "Молода гвардія") та їх об’єднання зобов’язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138 (далі - Порядок № 138).

Так, згідно пункту 1 Порядку №138 частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств "Міжнародний державний центр "Артек" і "Український дитячий центр "Молода гвардія") до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75 відсотків.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 138 частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

В свою чергу пункт 3 Порядку № 138 визначає, що частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

Форму розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 16 травня 2011 року №285 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 травня 2011 року №643/19381.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 3 Порядку №138).

Таким чином, порядок сплати частини чистого прибутку (доходу) встановлюється Кабінетом Міністрів України, а форма розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджетів за результатами щоквартальної діяльності, затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 16 травня 2011 року №285.

Разом з тим, частина прибутку (доходу), що сплачується до державного бюджету підприємствами, хоча і є обов'язковою до сплати цими підприємствами, але до переліку загальнодержавних чи місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), визначеного статями 9 та 10 Податкового кодексу України вона не включена, а тому вказаний платіж не є податковим зобов'язанням в розумінні Податкового кодексу України.

Водночас, згідно з частиною першою статті 16 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" контроль за виконанням функцій з управління об'єктами державної власності здійснюють Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, уповноважені органи управління, органи державної контрольно-ревізійної служби, інші контролюючі органи шляхом проведення аналізу законності та оцінки ефективності виконання суб'єктами управління визначених обов'язків відповідно до законодавства України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138 "Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями" Державну податкову службу, на даний час Державну фіскальну службу України, як правонаступника, зобов'язано здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), що узгоджується з вимогами податкового законодавства України та Положенням про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 236.

Виходячи із системного аналізу Податкового кодексу України, Закону України "Про управління об'єктами державної власності", Постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138 "Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями", Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 236, суд приходить до висновку, що територіальні органи Державної фіскальної служби здійснюють контроль за діяльністю об'єктів державної власності щодо повноти і своєчасності сплати податків, зборів та інших платежів, а також за дотриманням вимог чинного законодавства, в тому числі щодо повноти та своєчасності сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу).

Отже, державні унітарні підприємства та їх об'єднання визначають частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, згідно із формою розрахунку, яка затверджена Державною податковою службою, та подають її до органу державної податкової служби, на який покладено контроль за справляння цього платежу

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України податковим контролем є система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби (підпункт 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України).

Згідно із статтею 71 Податкового кодексу України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності державної податкової служби - це комплекс заходів із збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання органами державної податкової служби покладених на них функцій та завдань.

За правилами підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 Податкового кодексу України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності державної податкової служби використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

Відповідно до пункту 74.1 статті 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 затверджений Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок №422).

Згідно з п. 2 Розділу І Порядку №422 інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами; інформаційна система органів ДФС - інтегрована структура, що складається з одного чи більшої кількості процесів, компонентів апаратного та програмного забезпечення, засобів та персоналу, що забезпечує можливість задоволення встановленої потреби або цільової функції.

Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ Порядку №422 зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Як вже було встановлено судом, у зв’язку зі сплатою ДП "Лугинське лісове господарство" визначної в акті перевірки від 27.08.2018 №993/06-30-1414/00991864 суми заниження частини чистого прибутну в розмірі 158075,00 гривень, в інтегрованій картці платника податків за платежем частини чистого прибутку (доходу) у ДП "Лугинське лісове господарство" обліковується переплата на суму 158075,00 гривень (а.с.57).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 138 частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

На виконання зазначеної норми відповідачем були подані Луганського відділення Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області річний розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за 2017 рік від 26.02.2018 (а.с.38) та розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за І квартал 2018 року від 08.05.2018 (а.с.39). Однак, в подальшому за наслідками проведеної перевірки контролюючим органом було встановлено, що відображені в цих розрахунках суми частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету занижені ДП "Лугинське лісове господарство" на 158075,00 гривень за рахунок завищення задекларованих витрат.

Однак, з аналізу пункт 3 Порядку №138 вбачається, що зазначеною нормою визначено обов’язок державних підприємств подавати до органів державної податкової служби (наразі до органів ДФС) розрахунок частини чистого прибутку (доходу). При цьому, зазначеною нормою також передбачено, що строком для подачі такого розрахунку є строк для подання декларації з податку на прибуток підприємств, який визначений в Податковому кодексі України.

Так, підпунктами 49.18.2. та 49.18.6. пункту 49.18. статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), а за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Із зазначених норм вбачається, що термін подання квартального розрахунку частини чистого прибутку - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, а термін подання річного розрахунку частини чистого прибутку - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Отже, граничний термін подання річного розрахунку частини чистого прибутку для платників чистого прибутку - 01 березня наступного за звітним року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що норми Податкового кодексу України поширюються на відносини щодо подання державними підприємствами розрахунку частини чистого прибутку (доходу) лише в частині визначення строків для подання такого розрахунку. Натомість, положеннями Порядку №138 не покладено на державне підприємство обов’язку подачі до контролюючого органу уточнюючого розрахунку частини чистого прибутку (доходу), у випадку встановлення контролюючим органом за наслідком перевірки вже поданих таким підприємством розрахунків суми частини чистого прибутку заниження частини чистого прибутку, що підлягає сплаті.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд погоджується з доводами відповідача щодо того, що ДП "Лугинське лісове господарство" не може бути зобов’язане виконувати дії, не передбачені законодавством.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3)обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

В даному випадку, відповідач надав суду достатні та беззаперечні докази в обґрунтування правомірності своїх дій.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області є необґрунтованими та у їх задоволенні слід відмовити.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 250, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

вирішив:

В задоволенні адміністративного позову Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 39459195) до Державного підприємства "Лугинське лісове господарство" (вул.Павлова, 18, смт. Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301; код ЄДРПОК 00991864) про зобов’язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Е.Черняхович