Рішення № 81613067, 06.05.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2019
Номер справи
520/1566/19
Номер документу
81613067
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2019 р. Справа № 520/1566/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , в якому просить суд:

- визнати протиправними дії адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не включення у довідку від 30.03.2018 року № 11/6361 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій позивача відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 відомостей про розмір грошового забезпечення із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу та визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо ненарахування відповідної пенсії позивача з урахуванням вищевказаних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення самостійно при наявності у них таких даних;

- зобов'язати адміністрацію державної прикордонної служби України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видану на ім’я ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням: відомостей про відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу та зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання довідки перерахувати і виплачувати ОСОБА_1 пенсію у розмірі 77 % грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу з 01.01.2018 року, здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу з 01.01.2018 року;

- зобов'язати адміністрацію державної прикордонної служби України подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення відповідно до ч.1 ст. 382 КАС України.

Разом із заявою від 03.04.2019 року (Вх. № 01-26/19751/19) позивач надав до суду додаткові документи по справі на підтвердження своєї правової позиції.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, адміністрація Державної прикордонної служби України, протиправно не склав та не направив до ГУПФУ в Харківській області довідку про розмір його грошового забезпечення, в яку б включались щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу. Позивач вважає, що в повному пенсійному забезпеченні його грошового утримання протиправно не враховано зазначені вище щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які були враховані при призначенні пенсії.

Ухвалою суду від 04.03.2019 року відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 КАС України та запропоновано відповідачам надати відзиви на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

20.03.2019 року представником відповідача, ГУПФУ в Харківській області, надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог та зазначив, що адміністрацією державної Прикордонної служби України була надана до ГУПФУ довідка №11/6361 від 306 березня 2018 року для перерахунку пенсії позивача, яка містить наступні складові: посадовий оклад - 6060 грн., оклад за військовим званням - 1410 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 3735 грн. Всього - 11205 грн. Таким чином, довідка не містить надбавку за кваліфікацію, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за виконання особливо-важливих завдань, надбавку за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя, премію. Органи Пенсійного фонду України самостійно не визначають розмірів грошового забезпечення, а лише призначають та перераховують пенсії пенсіонерам на підставі документів у передбаченому законодавством порядку. Тому, дії ГУПФУ в Харківській області щодо проведення перерахунку пенсії з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 року, не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок проведено на виконання постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 на підставі довідки адміністрації державної Прикордонної служби України, що кореспондується з приписами ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ в частині наданого Уряду права встановлювати такі умови перерахунку пенсії.

23.03.2019 року представником відповідача, адміністрації Державної прикордонної служби України, також надано до суду відзив на позов, в якому зазначив, що відповідач діяв виключно у відповідності законодавства, а саме: 1) після отримання від ГУ ПФУ в Харківській обл. списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (п. 2 постанови КМУ № 45), було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 за формою, що визначена додатком 2 постанови КМУ № 45 (п. 3 постанови № 45); 2) в довідні для перерахунку пенсії було вказано виключний перелік складових грошового забезпечення, який визначений законодавством (оклад за посадою: оклад за військовим (спеціальним) званням; відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою) (п. 1 постанова КМУ № 103, п. 5 постанови КМУ № 45); 3) довідка своєчасно була направлена на адресу ГУ ПФУ в Харківській області для здійснення перерахунку. Додаткові види грошового забезпечення, які на думку позивача повинні бути враховані при формуванні спірної довідки № 11/6361 від 30.03.2018 року, були передбачені постановою КМУ від 7 листопада 2007 р. №1294. 3 набранням чинності постанови КМУ №704 постанова КМУ № 1294. Таким чином, у посадових осіб адміністрації Державної прикордонної служби України не було правових підстав включати в довідку № 11/6361 від 30.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії: надбавки за кваліфікацію; надбавку за роботу в умовах режимних обмежень; надбавку за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя; надбавку за виконання особливо важливих завдань; премію.

Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправним та не чинними пункти 1, 2 Постанови 103 та внесені зміни до п. 5 Постанови 45.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, суд установив такі фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.

Позивач проходив військову службу в Державній прикордонній службі України та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виплату якої здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

З розрахунку пенсі за вислугу років по пенсійній справі № НОМЕР_1 вбачається, що позивач отримував до 01.01.2018 року пенсію в розмірі 77 % грошового забезпечення з урахуванням сум: посадовий оклад; оклад за військовим званням; процентна надбавка за вислугу років 40%; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в т.ч.: надбавка за кваліфікацію В/СЛ, клас майстер 5,5%, ОУС 15% 15%, особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15% 15%, надбавка за особливо важливі завдання 70%, премія.

Також, адміністрацією Державної прикордонної служби України сформовано довідку від 08.06.2012 року № 11/6017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294.

У зв'язку із підвищенням розміру пенсії згідно постанови КМУ № 355 пенсію позивача перераховано пенсійним органом з 01.12.2017 року, що підтверджено довідкою пенсійного органу № 5351 від 01.08.2018 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. № 103 адміністрацією Державної прикордонної служби України складено довідку № 11/6361 від 30.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, яка містить такі складові за посадою начальник 4 групи оперативних чергових - начальника зміни регіонального центру управління службою Східного : посадовий оклад 6060,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50 % 3735,00 грн. Позивачу перераховано розмір пенсії з 01.01.2018 на підставі цієї довідки та згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року (ГЗ згідно постанови КМУ № 704) виходячи з 70 % грошового забезпечення, що підтверджено довідкою пенсійного органу (пенсійна справа № НОМЕР_1).

Згодом перерахунок пенсії позивача здійснено з 01.01.2018 року на підставі рішення суду виходячи з 77% грошового забезпечення, що також підтверджено копіями розрахунків на доплату (виплату, утримання) пенсії від 19 листопада 2018 року (пенсійна справа №2010006633).

Не погоджуючись із складенням довідки без урахування додаткових видів грошового забезпечення, позивач звернувся до адміністрації Державної прикордонної служби України з відповідною заявою в якій просив направити ГУПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно до грошового атестату, які були враховані при обчисленні (призначенні) пенсії та виплачувалися до 2018 року (надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу).

У відповіді № 11/П-59 від 28.01.2019 року адміністрація Державної прикордонної служби України зазначила, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року відповідачем проведено перерахунок грошового забезпечення для обчислення пенсії, довідку про розмір грошового забезпечення складено за формою відповідно до додатку 2 до вказаної постанови та направлено до ГУПФУ в Харківській області, включення до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії вказаних вище додаткових видів грошового забезпечення зазначеною постановою не передбачено.

Не погодившись із тим, що адміністрацією Державної прикордонної служби України не включено в довідку про розмір грошового забезпечення додаткові види грошового забезпечення (надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу) та не направлено до ГУПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій із зазначенням вказаних додаткових видів грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує таке нормативно-правове обґрунтування спірних правовідносин.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.

Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

Розмір грошового забезпечення визначався Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 року № 1294 (надалі - постанова КМУ № 1294).

Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 (надалі — Порядок № 45) визначено послідовний порядок проведення перерахунку пенсії. Водночас було передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням не тільки посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, але й додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, премій), за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (набрання чинності з 01.01.2017).

Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103), яка набрала чинності з 01 березня 2018 року, передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Крім того, Постановою №103 також внесено зміни до Порядку № 45, зокрема: пункт 5 викладено в такій редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням"; додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 27 лютого 2014 р. № 794-VII Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування надбавки за особливо умови служби та премії, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана Постанова була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та перерахунку пенсії.

Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3 названого Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Суд установив, що адміністрацією Державної прикордонної служби України складено довідку № 11/6361 від 30.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, яка містить такі складові за посадою начальник 4 групи оперативних чергових - начальника зміни регіонального центру управління службою Східного регіонального управління ДПСУ: посадовий оклад 6060,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50 %, що складає 3735,00 грн. Разом 11 205,00 грн. Позивачу перераховано розмір пенсії з 01.01.2018 на підставі цієї довідки та згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року (ГЗ згідно постанови КМУ № 704) виходячи з 70 % грошового забезпечення, що підтверджено довідкою пенсійного органу (пенсійна справа № НОМЕР_1).

Отже, суд погоджується з доводами відповідача, що в поданій адміністрацією Державної прикордонної служби України довідці № 11/6361 від 30.03.2018 року зазначені усі види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку №45 та пунктом 1 Постанови № 103.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які затверджені відповідною постановою Уряду.

05 березня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року - без змін.

Відповідно до ч.2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Суд зазначає, що пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає ч.2 ст. 265 КАС України. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин Постанова №103 була чинною та не скасованою.

Отже, скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки відповідач керувався чинними приписами Постанови № 103 та Порядку № 45 на момент надання довідки № 11/6361 від 30.03.2018 року.

Щодо вимоги позивача скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, суд зазначає, що уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України та у місячний строк подають їх останньому. Тобто, відповідач надіслав довідку про грошове забезпечення позивача за запитуваним списком Головного управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області. Порядок № 45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України № 2262-XII.

Водночас, ані Порядок № 45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.

До того ж суд звертає увагу, що позивач просить зобов`язати відповідача видати нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за кваліфікацію, клас майстер 5,5% від посадового окладу, надбавка за умови режимних обмежень 15% від посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань 70% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років, надбавка за особливі умови служби, пов’язані з ризиком для життя 15% від посадового окладу, премія 20% від посадового окладу). Водночас, позивач не обґрунтовує конкретні розміри надбавок та премії, які ним фактично не отримувалися, та не враховує, що чинним Порядком № 45 не встановлено механізму визначення відсоткових розмірів додаткових видів грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод та законних інтересів позивача.

Оскільки у адміністрації Державної прикордонної служби України відсутній обов'язок включення в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та направлення її до ГУПФУ в Харківській області для перерахунку пенсії позивача, в задоволенні позовних вимог про зобов’язання ГУПФУ в Харківській області після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 здійснити перерахування і виплату позивачу пенсію разом з компенсацією втрати частини доходів з 01.01.2018 року також слід відмовити, оскільки такі вимоги є похідними від вимог, звернених до адміністрації Державної прикордонної служби України.

За таких обставин, у задоволенні позовних вимог позивача належить відмовити у повному обсязі з огляду на їх необґрунтованість.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, адреса: 61064, АДРЕСА_1) до адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ: 00034039, адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ: 14099344, адреса: 61022, м. Харків, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя О.В.Шевченко