
Справа № 500/2726/19 Провадження № 3/500/731/19
У К Р А Ї Н А
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________
П О С Т А Н О В А
про направлення протоколу для належного оформлення
07 травня 2019 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Волков Ю.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділу з організації несення служби в м. Ізмаїл УПП в Одеській області, у відношенні
ОСОБА_1 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно даним протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 406738, що складений інспектором І взводу II роти II батальйону УШІ в Запорізькій області ДПП лейтенантом поліції Грицаєнком В.С., 10.02.2019 р. о 06:00 годині в м. Ізмаїлі по вул. Комерційна, 76 водій ОСОБА_1 керував автомобілем Mazda 626 державний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія ОСОБА_1 у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Alkotest 6810 Drager test № 1890, результат 0,88 %о позитивний в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складаний із грубим порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у зв`язку з чим у суду немає можливостей розглянути справу по суті.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Притягуваний ОСОБА_1 неодноразово викликався до суду за адресою, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення, однак поштові відправлення з відміткою «судова повістка» повернулися до суду не врученими.
Суд позбавлений можливості піддати ОСОБА_1 приводу, оскільки ст. 130 КУпАП відсутня у переліку випадків, передбачених ч. 2 ст. 268 КУпАП, коли притягуваного може бути піддано приводу. Крім того, Ізмаїльським ВП ГУНП в Одеській області не були здійснені заходи забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення, які забезпечили б присутність притягуваного під час розгляду справи.
Таким чином, суд позбавлений можливості повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи з дотриманням вимог, встановлених ст. 2772 КУпАП. Крім того, враховуючи те, що суд позбавлений можливості застосувати до притягуваного ОСОБА_1 привід, а органом Національної поліції не вживалися заходи забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення, беручи до уваги те, що присутність притягуваного при розгляді справи в силу вищенаведених вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП є обов`язковою, у суду немає можливості розглянути зазначену справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності без порушення чинного процесуального законодавства, зокрема, строків розгляду та прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, протокол складений інспектором І взводу II роти II батальйону УШІ в Запорізькій області ДПП лейтенантом поліції Грицаєнком В.С., яке він має відношення до міста Ізмаїл не відомо, на яких підставах він діяв в м, Ізмаїл не відомо.
За наявності зазначених порушень вимог чинного законодавства судом не може бути вирішено питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, тому протокол про адміністративне правопорушення у відношенні нього слід повернути для належного оформлення.
Такий висновок суду збігається з правовою позицією Пленуму Верховного Суду України, викладеною в абз. 5 п. 24 його постанови № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судоми України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідно до якої Пленум Верховного Суду України визнав правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Про це ж йшла мова в постанові судді Ізмаїльського міськрайонного суду від 02 квітня 2019 року. Протокол направлявся для до оформлення, але те, на що звертав суд зроблено не було.
Таким чином, виходячи з вище зазначеного,
керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суд –
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП та матеріали справи - направити до Відділу з організації несення служби в м. Ізмаїл УПП в Одеській області для належного оформлення.
.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду
Ю.Р. Волков